ورود کاربران

شناخت شغل بازاریابی و درآمد ایده آل

تاریخ انتشار: 1397/03/23
تعداد دیدگاه: بدون دیدگاه
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (رتبه ای ثبت نشده)
Loading...

چرا بازاریابی؟

فروش محصول و افزایش سود بیشتر از جمله هدف های یک شرکت معتبر می باشد. با شناخت فنون بازاریابی و اصول فروش می توان به این مهم دست یافت. در این مقاله سعی کرده ایم به معرفی شغل بازاریابی، مهارت لازم برای یک بازاریاب، شرایط لازم برای استخدام شدن بازاریاب و همچنین مزیت های بازاریابی و شغل بازاریابی بپردازیم.

بازاریابی چیست؟

بازاریابی به علم شناخت نیاز های بازار و برطرف ساختن آنان از طریق مبادلات ایده آل و مطلوب گفته می شود. شغل بازاریابی از جمله شغل های مطرح و محبوب در جهان می باشد که آشنایی با علوم روانشناسی، اقتصاد و جامعه شناسی توسط یک بازاریاب حرفه ای موجب جایگاه علمی و معتبر این شغل گشته است. یک بازاریاب با داشتن مهارت های سازماندهی و خلاق بودن، شم تجاری قوی، علاقه و اعتماد به نفس در برابر ایجاد ارتباط با مشتری می توان در شغل بازاریابی موفق بوده و به ارائه اصولی محصول و یافتن جایگاه مناسب آن در بازار بپردازد و همچنین جایگاه شرکت تجاری محصول را نیز ارتقا دهد.

شغل بازاریابی چیست

چرا بخش مدیریت فروش و شغل بازاریابی در یک شرکت مهم است؟

بخش بازاریابی و شغل بازاریابی از جمله نیازهای اساسی و مهم در یک شرکت تجاری محسوب می شود و در بسیاری از شرکت های مهم تجاری و بزرگ بخش مدیریت بازاریابی از سایر بخش ها مستقل بوده و تیم های بازاریابی و فروش با تجزیه و تحلیل اطلاعات بازار و شناخت نیاز های مشتری و جامعه به ارائه تبلیغات مناسب، نوع توزیع مناسب محصول برای فروش بیشتر، و طراحی بهتر محصول برای جلب نظر مشتری می پردازند. یک کارشناس بازاریابی با برنامه ریزی مناسب و اصولی بهترین راه را برای شناساندن محصول از راه درخواست های کارفرما و اهداف شرکت و همچنین یافتن مشتری پیدا خواهد کرد و از این رو جایگاه شرکت تجاری نیز در بازار بالاتر رفته و به عنوان یک برند و الگو در بازار شناخته خواهد شد. استخدام بازاریاب از جمله امور مهم در شرکت های تجاری معتبر و بزرگ می باشد.

چرا شغل بازاریابی را انتخاب کنم

چرا شغل بازاریابی را انتخاب کنم؟

شغل بازاریابی تنها یک شغل دوم و یا یک کار موقتی نیست. شغل بازاریابی در جهان به عنوان یک هنر و مهارت اجتماعی محسوب شده و حتی با عنوان مدیریت بازاریابی و فروش در دانشگاه ها تدریس می شود. با شناخت اصولی و صحیح شغل بازاریابی می توانید دارای جایگاه اجتماعی مناسب و درآمد بالایی باشید. از جمله عواملی که باعث خواهد شد تا یک فرد شغل بازاریابی را به عنوان یک شغل حرفه ای برگزیند و به آن به عنوان یک کار دوم و ثانویه نگاه نکند می توان به عوامل زیر اشاره کرد:

درآمد بالقوه بازاریابی

با شناخت اصولی و کار در یک تیم حرفه ای و گروهی همچون اعضای تیم شغل بازاریابی می توانید سطح درامد خود را تغییر داده و دارای درامدی بالقوه و بالایی نیز باشید و با فروش بیشتر و هرچه بهتر محصولات از پورسانت و مزایای ویژه آن برخوردار گردید.

شغلی با برنامه زمانی منعطف

اگر علاقه مند به کاری هستید که برنامه زمانی منعطفی داشته باشد و از کار کردن در ساعات زمانی مشخص خسته و کسل می شوید، شغل بازاریابی می تواند یک انتخاب مناسب برای شما باشد.

امنیت شغلی

با کار درست و اصولی می توانید تا مدت های طولانی و ثابت در جایگاه خود بمانید و ترسی از اخراج شدن و از دست دادن شغل بازاریابی خود نداشته باشید

هیجان و انگیزه بیشتر

با یافتن مهارت و تجربه در شغل بازاریابی و فروش خواهید توانست لذت پیروزی و هیجان در یک کار تیمی را تجربه کنید چرا که شغل بازاریابی هرگز تبدیل به یک کار تکراری و خسته کننده نخواهد شد و همواره فرصتی برای کسب تجربه جدید و هیجان بیشتر وجود خواهد داشت.

از جمله مشخصه های یک بازاریاب خوب داشتن مهارت های ارتباطی، مهارت های گفتاری و نوشتاری، مهارت های برنامه ریزی و سازماندهی، توانایی شرکت در کار تیمی، انگیزه و اشتیاق، اعتماد به نفس، شم تجاری، خلاقیت و تحمل کاری بالا می باشد.

 

دلایل انتخاب شغل بازاریابی

شرایط لازم برای استخدام یک بازاریاب و ویزیتور

شغل بازاریابی و ویزیتوری تفاوت ویژه و اساسی دارد از جمله وظایف حرفه ای یک بازاریاب شناخت نیازهای موجود در اجتماع و آشنایی با نیاز های مشتری، آشنایی با اصول قیمت گذاری، شناخت و شناسایی اماکن مناسب برای فروش محصول و در آخر شناساندن و ارائه صحیح محصول در بازار می باشد. اما ویزیتور ها و شغل ویزیتوری با نظارت مدیریت بازاریابی طرح فروش مستقیم کالا را به عهده دارند.

یک ویزیتور حرفه ای بنا بر استعداد ها، مهارت در شناخت نیاز مشتری و تجربه خود با مراجعه به فروشگاه ها و اماکن تجاری و خرده فروشی به معرفی محصولات می پردازد و هرچقدر که بتواند در این امر مهارت لازم را بیابد در فروش هر چه بیشتر خود و شرکت مربوطه موثر تر می باشد.

در انتخاب این شغل لازم است بدانید که موارد زیر از مهم ترین شروط و لازمه کار برای اکثر شرکت های کارفرما خواهد بود:

  • آراستگی و منظم بودن
  • فن بیان قوی و قدرت تفهیم و قانع ساختن مشتری
  • علاقه مند به شغل بازاریابی
  • روابط عمومی بالا، پیگیری و خلاقیت بالا
  • دارای مدرک تحصیلی: اگرچه بازاریابی شغلی می باشد که برای اشتغال در آن شرط تحصیلات عالی الزامی نمی باشد اما داشتن مدرک تحصیلی حداقلی لیسانس موجب رشد سریع تر در فروش های تخصصی خواهد شد
  • ضمانت نامه: بعضی از شرکت ها و موسسات خصوصی وجود ضمانت نامه به صورت چک و سفته را الزامی می دانند
  • تجربه فروش و آشنایی با فنون خرید و فروش
  • ضامن معتبر: بعضی از موسسات خصوصی نیازمند به معرفی ضامنی معتبر برای تایید و اعتبار بازاریاب می باشند
  • تسلط به فنون مذاکره و گفتگوهای حضوری و غیر حضوری
  • مسلط به کامپیوتر و تکنولوژی های دیگر

در صورت استخدام و یا جذب بازاریاب و ویزیتور معمولا بخشی از درامد او به صورت ثابت و بخشی دیگر به صورت بالقوه و پورسانتی پرداخت می گردد. در صورت کار عالی و متناسب با نیاز کارفرما و همچنین فروش بالا متقاضی شغل بازاریابی استخدام شده و شامل مزایا و امتیازاتی از قبیل افزایش حقوق، بیمه درمانی و ارتقا شغلی خواهد شد.

تفاوت بازاریاب و ویزیتور چیست؟

شغل بازاریابی و ویزیتوری تفاوت ویژه و اساسی دارد از جمله وظایف حرفه ای یک بازاریاب شناخت نیازهای موجود در اجتماع و آشنایی با نیاز های مشتری، آشنایی با اصول قیمت گذاری، شناخت و شناسایی اماکن مناسب برای فروش محصول و در آخر شناساندن و ارائه صحیح محصول در بازار می باشد. اما ویزیتور ها و شغل ویزیتوری با نظارت مدیریت بازاریابی ، طرح فروش مستقیم کالا را به عهده دارند.

یک ویزیتور حرفه ای بنا بر استعداد ها، مهارت در شناخت نیاز مشتری و تجربه خود با مراجعه به فروشگاه ها و اماکن تجاری و خرده فروشی به معرفی محصولات می پردازد و هرچقدر که بتواند در این امر مهارت لازم را بیابد در فروش هر چه بیشتر خود و شرکت مربوطه موثرتر می باشد.

باور های غلط از شغل بازاریابی در ایران

در ایران به علت باورهای نادرست و اشتباه و وجود نداشتن آموزش صحیح و درست شغل بازاریابی ویزیتوری را یک نوع دلالی و دغل بازی می دانستند که سعی دارند با چرب زبانی یک محصول نامرغوب را به مشتری عرضه نمایند. از جمله عللی که شغل بازاریابی و ویزیتوری در ایران محبوب نبود را می توان در دلایل زیر جستجو کرد:

آموزش نادرست و غیر اصولی: به علت آشنا نبودن اصولی صحیح و مناسب با این رشته، افراد از سر ناچاری و با رشته تحصیلی دیگری وارد این رشته می شدند و با تکیه به تجربیات خود به بازاریابی و ویزیتوری می پرداختند.

رفتار نامناسب با بازاریابان و ویزیتور های خانم: اکثر بازاریاب ها و ویزیتورهای شرکت ها را خانم ها تشکیل می دادند، رفتار نامناسب با ویزیتورهای خانم در جامعه باعث شده بود تا اکثریت شغل بازاریابی را شغلی مردانه تصور کنند و آن را آخرین اولویت برای فعالیت در نظر بگیرند

مزایای ناکافی و اندک: با آموزش نا درست و در اکثر موارد نبود آموزش صحیح یک بازاریاب و ویزیتور نمی توانست به فروش محصولات و ارائه درست آنها بپردازد و در نتیجه سود و عواید بسیار اندک نیز شامل او می شد

بازاریابی به عنوان یک شغل دوم: عده ای گمان می کردند بازاریابی یک شغل دائمی نبوده و امنیت شغلی نیز ندارد بنابراین آن را به عنوان یک کار دوم و زمان پرکن می پندارند

شغل بازاریابی در وضعیت کنونی ایران

اما امروزه با شناخت بهتر مردم از این شغل، شغل بازاریابی به شغل به نسبت محبوب مخصوصا در قشر جوان تبدیل شده است و علاوه بر این اکثر افراد تحصیل کرده و مخصوصا افراد در حال تحصیل زیادی به این شغل روی آورده اند. علاوه بر شناخت افراد، عواملی چون درآمد به نسبت خوب بدون نیاز به سرمایه اولیه و داشتن دستمزد ثابت به همراه دستمزد پورسانتی یکی از عوامل مهم در جذب افراد در این شغل با گستره وسیع از تجارت است. علاوه بر تمامی موارد فوق، این راه می تواند زمینه ای برای کسب تجریه در راه کسب و کار برای افراد جوانی باشد که به تازگی قصد ورود به بازار کار را دارند و به این ترتیب با احتمال خطای بسیار کم می توانند وارد بازار و تجارت شوند.

چکیده شغل بازاریابی

شغل بازاریابی از جمله شغل های محبوب و پردرآمد در سطح جهان می باشد. آشنایی با فنون مناسب شغل بازاریابی و مهارت های لازم می تواند موجب بالارفتن جایگاه اجتماعی و سطح درامد گردد.

دیدگاه کاربران

captcha