ورود کاربران
چگونه یک رزومه‌ کاری حرفه ای درست کنیم؟

چگونه یک رزومه‌ کاری حرفه ای درست کنیم؟

تاریخ انتشار: 1397/08/10
تعداد دیدگاه: بدون دیدگاه
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (رتبه ای ثبت نشده)
Loading...

چگونه یک رزومه‌ کاری حرفه ای درست کنیم؟

در اینجا قصد داریم به شما آموزش اینکه چگونه یک رزومه‌ کاری حرفه ای درست کنیم؟ را برای شما ارائه کنیم. اگر بع دنبال یک کار خوب هستید باید نمونه از کار ها که انجام دهید و مشخصات خود را به شکل حرفه آماده کنید تا فردی که با شما می خواهد مصاحبه کند ، اطلاعات شما را به خوبی دریافت کند . در ادامه با این آموزش بسیار کاربردی همراه ما باشید.

رزومه‌‍ کاری شما می‌تواند باعث شکست و یا موفقیت شما در انتخاب یک شغل باشد، پس لازم است که وقتی را برای تکمیل قابلیت های حرفه‌ای خود در رزومه‌ کاری و اطمینان از صحت آنها مختص دهید.

چگونه یک رزومه‌ کاری حرفه ای درست کنیم؟

در صوتی که فرمت و طراحی رزومه شما برحسب ترجیحات شخصی و یا صنایع کوناگون فرق دارد، ولی بعضی ملزومات استانداردسازی برای رزومه‌ کاری است که نباید آنها را در نظر داشته باشید. این چک‌لیست، لیست همه ی الزماتی را که شما می بایست در رزومه‌ کاری خود یادداشت کنید را شامل می‌شود:

یک رزومه‌ کاری حرفه ای شامل چه مورادی می باشد؟

اطلاعات تماس

تایپ جزپیات تماس در رزومه کاری از ارزش به خصوصی برخوردار می باشد، به دلیل اینکه کارفرمایان باید اطلاعات تماس شما را داشته باشند تا هر موقعی که تمایل داشته باشند برای مصاحبه کاری با شما تماس حاصل کنند. آدرس پستی همواره لازم است، ولی بهتر است شما شماره تماس و آدرس ایمیل را هم به رزومه کاری خود بیافزایید.

بیشتر بخوانید: نحوه دست پیدا کردن به کار تمام وقت از طریق دوره کارآموزی

عنوان رزومه

برای آغاز رزومه‌ کاری خود، بهتر است بیانیه‌ای کوتاه یادداشت کنید که شما و آن‌چه را که شما می‌توانید عرضه کنید را شرح دهد. آن می بایست مهارت‎‌‌ها و خصوصیات کاری شما را برجسته نماید و گیرنده بر حسب آن تشخیص داده خواهد شد که می‌خواهد بقیه‌ی رزومه‌ی شما را مطالعه کند یا نه؟ عنوان می بایست در حدود ۳۰ ثانیه توضیح داده شود که شما چه فردی هستید، چه کاری قصد دارید انجام دهید و چرا کاندید خوبی برای این شغل می باشید.

تجربه‌های کاری

یکی از هرف های اصلی رزومه‌ی کاری این می باشد که تجربه‌های کاری گذشته‌ی خود را درون آن یادداشت کنید. نقش‌های قبلی خود در سازمان‌های گوناگون به ترتیب زمانی معکوس یادداشت کنید. در صورتی که مدت‌زمان طولانی است که کار می‌کنید بیشتر بر روی ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته تمرکز کنید. برای هر نقشی که داشته اید می بایست اسم شرکت، موقعی را که طی آن مشغول کار بودید، موقعیت شغلی خود، مسئولیت‌ها و دستاوردهای خود را طی آن بیان کنید.

تحصیلات

در قسمتی از رزومه که می بایست تحصیلات خود را یادداشت کنید، لازم نیست تا همه ی آموزش‌های خود را توضیح دهید بلکه فقط اشاره به بالاترین سطح تحصیلات کافی است. مثلا در صورتی که می خواهید در دانشگاه شرکت داشته‌اید، لازم نیست اطلاعات مدرسه‌ها‌ی خود را هم یادداشت کنید. موقعی که لیست تحصیلات خود را تکمیل نمودید، آخرین مدرک تحصیلی و سال فارغ‌التحصیلی خود را یادداشت.

خصوصیات شخصیتی

هرگونه خصوصیات شخصیتی را که احساس می‌کنید با نقش شما در شغل جدید متناسب می باشد یادداشت کنید.

قالب‌بندی رزومه

رزومه‌ کاری شما هیچقت نباید بیشتر از حد طولانی باشد، پس تلاش کنید آن را در 1 یا 2 صفحه به اتمام برسانید. یک راه خوب برای فرمت‌‌بندی رزومه کاری در قالب بولت‌پوینت می باشد که باعث می‌شود کارفرما با تمرکز کمی به همه ی اطلاعات دسترسی داشته باشد. هم‌چنین خیلی از کارفرمایان از سیستم‌های پیگیری متقاضی استفاده می‌کنند، سیستمی که در پی کلمات کلیدی مرتبط به مسئولیت‌های شغلی باشد، پس تلاش کنید از کلمات کلیدی مناسب استفاده نمایید.

مطلب مرتبط:

نحوه راه اندازی یک کسب و کار موفق

دیدگاه کاربران

captcha