ورود کاربران
ترفندهای جذب نیرو از طریق ثبت آگهی استخدام

ترفندهای جذب نیرو از طریق ثبت آگهی استخدام

تاریخ انتشار: 1397/06/21
تعداد دیدگاه: بدون دیدگاه
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (رتبه ای ثبت نشده)
Loading...

ترفندهای جذب نیرو از طریق ثبت آگهی استخدام

در اینجا سعی داریم در مورد ترفندهای جذب نیرو از طریق ثبت آگهی استخدام توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. اگر می خواهید سریع تر به نتیجه برسید و افراد مورد نظر را پیدا کنید باید یکسری نکات را در درج آگهی تبلیغاتیتون رعایت کنید که شما با رعایت کردن این نکات می توانید به راحتی افراد و نیروهای مورد نظر را پیدا کنید. همراه ما باشید.

ترفندهای جذب نیرو از طریق ثبت آگهی استخدام

نکته اول در ثبت آگهی استخدام و جذب نیرو این است که اطلاعات مورد نیاز را برای کارجو قرار دهیم

زمانی که کارجوی مورد نظر و نیروی کاشناسی مروط با احتیاجات سازمان شما بر روی آگهی استخدام قرار داده شده و در سایت نیازمندیهای به صورت رایگان اینترنتی کلیک می‌ کند تا اطلاعات زیادتری در مورد فرصت شغلی بدست آورد، شما یک گام به تبدیل کردن او به یک درخواست کننده کار در زمینه کار خود نزدیک شده‌اید. اما چنان چه آگهی دعوت به همکاری و خبر استخدام شما، اطلاعات مناسبی به کارجویان داده نشود یا چنان چه دنبال کنندگان کار اینترنتی را وادار نکند تا برای شغل موجود در آگهی استخدام تقاضا بدهند، آن ها به جای اینکه با شما تماس داشته باشند، از صفحه‌ آگهی شما خارج خواهند شد. پس، آگهی استخدام می بایست اطلاعاتی را به در خواست کننده بدهد که می‌خواهند آگاه باشند و به آن نیاز دارند. قسمت عمده‌ این اطلاعات مهم ، در قسمت شرح شغل و مهارت‌ها در آگهی استخدام وجود دارد.

حرفه های لازم را برای جذب کارشناس مناسب و استخدام نیرو را به روشنی شرح کنید

در قسمت شرح شغل مد نظر و حرفه های لازم در آگهی اینترنتی استخدام در سایت کاریابی، می بایست تصویر کلیِ مختصر و واضحی از آن چه موقعیت شغلی موجود در خبر آگهی دعوت به همکاری در برمی‌ گیرد ارائه گردد. در نتیجه جویندگان ، کارجوها و عنوان شغلی ثبت گردیده در سایت به سادگی از مسئولیت‌ ها، وظیفه ها و حرفه های کلیدی لازم برای شغل مورد نظر مطلع خواهند شد. شما می بایست انتظارات خود را به شکل شفاف و واضح قرار دهید، تا کارجوها بهتر بتوانند تصمیم بگیرند که آیا صلاحیت آن شغل را دارد یا نه.

یکی از نکته های اصلی در جذب سریعتر نیرو، توضیح موقعیت شغلی در سایت کاریاب است

به این نکته اصلی توجه کنید که هر توصیف شغلیِ اثرگذاری، از دو قسمت ساخته می‌ شود: قسمت اول مروری کلی بر نقش شخص و کارجو در آن شغل و قسمت دوم مسئولیت‌ های شغلی در خواست کننده کسب موقعیت شغلی قرار داده شده در آگهی استخدام می باشد. در این قسمت ها، تنهای باید بر اصلی ترین اطلاعات تاکید کنید و توصیف ارائه شده می بایست قابل فهم و مختصر باشد. درست است که محتوای آگهی دعوات به همکاری و خبر استخدام مهم تر است، اما نباید اطلاعات خیلی بیشتری را در یک پاراگراف قرار دهید، چرا که باعث می شود جویندگان کار مشاغل آنلاین در سطح اینترنت بی‌علاقه و خسته شوند.

فهرست کردن مسئولیت‌ های شغلی و لیست نیازمندی ها، نکته اصلی در ثبت آگهی استخدام است

مسئولیت های شغلی کارجویان را لیست نمایید و حتما در این قسمت از آگهی استخدام، چند مورد از اصلی ترین وظیفه های شغلی را به شکل برجسته قرار دهید. مناسب ترین روش موقع فهرست کردن مسئولیت‌ های شغلی، استفاده از چک باکس یا دایره می باشد، چرا که جویندگان اینترنتی مشاغل خواهند توانست به سرعت به موارد نگاهیکنند .

مطلب مرتبط:

استخدام کارشناس مالی در تهران و شرکتی فعال در حوزه ساختمان

نحوه انتخاب کارشناس فروش از طریق درج آگهی استخدام

دیدگاه کاربران

captcha