ورود کاربران
چند ویژگی که مدیر منابع انسانی از کارمندان خود می‌خواهد

چند ویژگی که مدیر منابع انسانی از کارمندان خود می‌خواهد

تاریخ انتشار: 1397/08/13
تعداد دیدگاه: بدون دیدگاه
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (رتبه ای ثبت نشده)
Loading...

چند ویژگی که مدیر منابع انسانی از کارمندان خود می‌خواهد

در این مطلب می خواهیم در مورد چند ویژگی که مدیر منابع انسانی از کارمندان خود می‌خواهد برای شما توضیحاتی را ارئه کنیم. اول اینکه داشتن یک رزومه‌ی کاری خوب نخستین قدم برای پیدا کردن یک شغل رویایی و تامین امنیت شغلی می باشد. قسمت منابع انسانی از ابزارهای گوناگونی برای انتخاب کاندیداهای شغلی استفاده خواهد کرد، آنها با داده‌های روان‌شناختی مثل IQ و EQ، شکل فیزیکی و ابزارهای کشف استعداد کار می‌کنند.

چند ویژگی که مدیر منابع انسانی از کارمندان خود می‌خواهد - کاریاب

ماموریت شما اینگونه می باشد که یک عملکرد قانع‌کننده از خود عرضه کنید. البته این به این معنی نمی باشد که خود را متفاوت از آنچه که می باشید نشان دهید، بلکه شما می بایست تلاش کنید به شکل کامل خود واقعی‌تان را نشان دهید. به این معناس که قادر باشید تجارب، مدارک تحصیلی، اهداف تخصصی و حتی فعالیت‌های غیر مرتبط به کار را با تمرکز بر استراتژی سازمان بیان کنید.

در صورتی که قواعد بازی فرق داشته باشد و هر سازمان از ابزارها و عوامل کلیدی گوناگونی برای انتخاب یک کارمند خوب بهره مند شود، 3 عامل اصلی وجود دارد که به نظر می اید تمامی سازمان‌ها در اهمیت دادن به این عامل ها هم‌سو می باشند. این 3 عامل کلیدی از یک خصوصیت مهم برخوردار می باشند و آن هم این است که شما می‌‌توانید این عامل ها را در خود تقویت نمایید.

 ۱. چابکی

سازمان‌ها تمایل دارند کارکنانی داشته باشند که از قابلیت تغییر سریع برخوردار باشند، اشخاصی که بتوانند در داخل و بیرون از محل کار سریع با تغییرات و رویکردهای گوناگون منطبق شوند. این موضوع تنها درباره عملکردها نمی باشد، بلکه انعطاف‌پذیری میان فرهنگ‌ها و نسل‌های گوناگون هم به اندازه‌ی استعداد و تجاری گذشته از اهمیت بسیاری برخوردار است.

طبق گزارش شرکت بوز آلن همیلتون حدود 70 ٪ از کارفرمایان در انگلیس و ۵۸ ٪ در ایالت متحده مهارت‌های بین فرهنگی را در انتخاب یک کارمند مناسب و خیلی مهم ارزیابی نموده اند. به علت فضاهای کاری امروزی میان 4 نسل به اشتراک گذاشته می‌شود، پس مهم است که شما مایل و قادر به پیدا کردن زمینه‌های مشترک برای کار با دیگران باشید.

بیشتر بخوانید: چگونه یک رزومه‌ کاری حرفه ای درست کنیم؟

۲. نگرش

روحیه، هوشمندی، شجاعت و حس شوخ‌طبعی احتمالا پیش‌نیاز یک شرکت حسابداری نباشد، ولی کارفرمایان تمایل دارند کارمندانی را استخدام نمایند که از چالش‌ها لذت می‌برند. آنها تمایل دارند کارمندان‌شان از روحیه زیادی برخوردار باشند.

فرآیند استخدام در لگو نیوزلند و استرالیا بیش از اندازه به خلاقیت و خارج از جعبه فکر کردن بستگی دارد. به شکلی که آنها آزمون‌های گوناگونی برای تشخیص آن به کار می‌گیرند. مدیر منابع انسانی لگو کمبرلی برتون گفته اند: ما گروهی با کارایی بالا هستیم، ما انتظار بسیاری از کارمندان‌مان داریم. ولی هدف‌مان فقط این است که شما از کاری که انجام می‌دهید لذت ببرید.

۳. آگاهی

در صورتی که شما درک عمیقی از برندی که انتخاب نموده اید نداشته باشید، می‌توانید موارد بالا را از یاد ببرید. به این علت که زمانی برای اثبات موارد بالا نخواهید داشت. در بازار کار رقابتی امروز، شما احتیاج دارید که زمین بازی را به شکل کلی بشناسید و ثابت کنید که یک مهره‌ی ارزشمند برای آن می باشید. در صورتی که شما بتوانید از سازمان مورد نظر به طور کامل شناخت داشته باشید و هم‌چنین آگاهی لازم از توانایی‌های خود هم داشته باشید، می‌توانید آنها را هم تراز کنید. سازمان‌ها تمایل دارند کارکنان‌شان با مهارت‌ها و هماهنگی و شغل مورد نظر انگیزه مورد نیاز برای کار مفید را زیاد کنند.

مطلب مرتبط:

نحوه دست پیدا کردن به کار تمام وقت از طریق دوره کارآموزی

دیدگاه کاربران

captcha