ورود کاربران

ایجاد یک فرصت شغلی با ۲۰ میلیون

تاریخ انتشار: 1397/02/26
تعداد دیدگاه: بدون دیدگاه

به گزارش سرویس مشاغل دولتی سایت کاریاب قائم مقام کمیته امداد کشور گفت: با متوسط سرمایه گذاری ۲۰ میلیون تومان در حوزه مشاغل خرد و خانگی امداد یک فرصت شغلی ایجاد شده است. سیدمنصور برقعی در همایش اشتغال و توانمندسازی ۱۲۷۸ خانوار و مجریان طرح های اشتغال که به مناسبت سالگرد سفر رهبری به استان در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزارشد، با اشاره به اینکه فاصله غنا و فقر یک لحظه است، گفت: با وقوع حادثه ای هم چون زلزله در عرض چند ثانیه خانوارهای مرفه تبدیل به فقیر می شوند. وی عنوان کرد: هیچ کسی مصون از حوادث نیست لذا مردم برای حفظ و استمرار حیات خود نیاز به همکاری و تعامل دارند.
وی توسعه و افزایش مهارت های فنی و حرفه ای مددجویان و همکاری بانک ها در پرداخت تسهیلات را قابل تقدیر خواند و اظهارداشت: تمام مجموعه امداد واسطه ای برای انجام تکلیف الهی هستند.

به گزارش سرویس اخبار استخدامی سایت کاریاب ، قائم مقام کمیته امداد کشور ادامه داد: اگر ضعف و ناتوانایی و فقر ایجاد شده است دلایل و زیرساخت هایی دارد که هدف و نگاه ما علاج ریشه های اصلی مشکلات است. برقعی با اشاره به اینکه در اقتصاد ،بنگاه های اقتصادی به بزرگ، متوسط و کوچک تقسیم بندی شدند، افزود: بنگاه های بزرگ سرمایه فراوان و زمان زیادی برای رسیدن به نتیجه و محصول باید طی کنند و برای ایجاد هر فرصت اشتغالزایی هم نیاز به یک میلیارد تومان سرمایه گذاری دارد. وی ادامه داد: بنگاه های متوسط هم میانگین سرمایه گذاری هر فرصت شغلی ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان است. وی اظهارداشت: با ایجاد مشاغل خرد و خانگی در کردستان با متوسط سرمایه گذاری ۲۰ میلیون تومان فرصت شغلی ایجاد شده است.

به گزارش سرویس اخبار مشاغل سایت کاریابی کاریاب قائم مقام کمیته امداد کشور اضافه کرد: سال گذشته به ۳ هزار و ۷۷۰ نفر در این استان برای طرح های اشتغالزایی تسهیلات پرداخت شده است. برقعی ادامه داد: اگر تعداد فرصت شغلی مذکور در قالب بنگاه های اقتصادی و در شهرک های صنعتی براساس چارچوب مورد نظر ساماندهی می شد نیاز به ۶۰۰ میلیاردتومان تسهیلات بود. وی عنوان کرد: برای رشد اقتصاد و رفع مشکل بیکاری در استان کردستان باید توجه جدی به مشاغل خرد و خانگی کرد. وی عنوان کرد: امسال از منابعی که از محل صندوق توسعه ملی برای مشاغل روستایی اختصاص یافته مشغول مذاکره هستیم امیدواریم بتوانیم سهم مناسبی برای مشاغل خرد و خانگی امداد از این مخل دریافت کنیم.

دیدگاه کاربران

captcha