ورود کاربران

مسئولان صندلی‌ها را به جوانان تحویل دهند

تاریخ انتشار: 1397/02/24
تعداد دیدگاه: بدون دیدگاه
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (رتبه ای ثبت نشده)
Loading...

به گزارش سرویس مشاغل دولتی سایت کاریاب : محمدمهدی تندگویان در آیین آغاز به‌ کار برنامه شتاب‌دهی کسب و کارهای فناورانه جوانان استان زنجان اظهار کرد: در حال حاضر در کشور، مشکل اصلی در بخش جوانان، بحث اشتغال است و آنها به قول‌ها و وعده‌هایی که در سال‌های گذشته داده شده امید دارند. همچنین باید بحث پایش اشتغال و آمایش سرزمینی اشتغال نیز سال‌ها قبل انجام می‌شد تا امروز شاهد استفاده نشدن از جوانان با مدارج علمی بالا در حوزه‌های مختلف نباشیم. وی افزود: هنوز هم در استان‌ها بدون اینکه تکلیفی برای اشتغال جوانان تعیین شود، جوانان به سمت مدرک گرایی سوق داده می‌شوند.

تندگویان با بیان اینکه یک‌چهارم و یا نیمی از جمعیت کشور را جوانان تشکیل می‌دهد، خاطرنشان کرد: دولت نمی‌تواند امکان استخدام در دولت را برای همه جوانان ایجاد کند و راه‌حل برون‌رفت از مشکل اشتغال جوانان، توانمند کردن آنان برای استفاده و بهره‌برداری از امکانات بومی و محلی است. معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، خواستار آموزش ملی در مرکز صنایع فرهنگی و خلاق و مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی استان زنجان شد و گفت: دوره آموزشی برای مربی‌گری برای جوانان مستعد سراسر کشور در نظر گرفته شود تا این مربیان، سفیران آموزشی در سراسر کشور باشند. وی تصریح کرد: در حال حاضر ۲ هزار تشکل جوان فعال در کشور وجود دارد که تا پایان دولت به ۶ هزار تشکل خواهد رسید و این تشکل‌ها در همه حوزه‌ها فعالیت دارند. این مسئول اظهار کرد: در حال حاضر پایه کار مشخص شده و می‌توان برای آن سرفصل آموزشی تعریف کرد. همچنین این وزارتخانه به دنبال انجام کارهای تخصصی و ایجاد شبکه‌های تخصصی در کشور است و هفته گذشته اولین شبکه تخصصی ملی گردشگری و بوم‌گردی در تبریز افتتاح شده است.

تندگویان با اشاره به راه برون‌رفت از مشکل اشتغال عنوان کرد: اگر جوانان بتوانند از فضای موجود و دستاوردهای بومی و محلی استفاده کنند و به دولت و کمک‌های دولتی اتکا نکنند، مشکل اشتغال به طور قابل توجهی حل می‌شود. بر اساس توافق انجام شده وزارت ورزش و جوانان با صندوق کارآفرینی امید، این صندوق برای اعطای تسهیلات آماده است و وزارتخانه سال گذشته سهم خود را پرداخت کرده است. وی با توصیه به جوانان، یادآور شد: جوانان خود را باور کنند و روی پای خود بایستند تا بتوانند استعدادهای خود را شکوفا کنند. ما نیز به دنبال حمایت از جوانان هستیم تا بتوانند بیشتر از آنچه که هست، شکوفا شوند. باید توجه داشت که جوانان دوباره می‌توانند ایران ‌را نجات دهند؛ همانگونه که قبلا آن را در دوران جنگ نجات داده‌اند. معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: بهتر است مسئولان صندلی‌ها را به جوانان تحویل دهند و به عنوان مشاور در کنار آنان فعالیت کنند. امیدواریم که در حوزه انتصابات شاهد تحول در بخش جوانان باشیم.

جهت اطلاع از دیگر اطلاعیه های جذب نیروی ارگان ها، روی لینک اخبار استخدامی کلیک کنید.
گردآوری خبرهای روز جذب نیروی سازمانها و ارگانها، توسط گروه مشاغل سازمانی سایت استخدام کاریاب انجام گرفته شده است.

دیدگاه کاربران

captcha