ورود کاربران

تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف وضعیت معلمان حق التدریسی در آموزش و پرورش

تاریخ انتشار: 1397/02/20
تعداد دیدگاه: بدون دیدگاه

به گزارش سرویس مشاغل دولتی سایت کاریاب

 وزارت آموزش‌و‌ پرورش برای مهرماه امسال به 117 هزار معلم نیاز دارد


خبر 18 اردیبهشت 97: تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف وضعیت معلمان حق التدریسی در آموزش و پرورش

  به گزارش خبر گزاری صدا وسیما، علی الهیار ترکمن در همایش فرهنگیان شهرستان چالوس به مناسبت هفته معلم گفت: با توجه به زمان بر بودن تامین اعتبار پاداش پایان خدمت از محل یک درصد شرکت ها ، در حال پی گیری برای تامین مالی از منابع دیگر هستیم تا در آینده نزدیک به صورت یکجا پرداخت شود.
الهیار ترکمن به شرایط استخدام نیروهای حق تدریسی و تامین نیروی این وزارتخانه هم اشاره کرد و گفت : با توجه به برنامه ششم توسعه ، جذب  نیروهای استخدامی باید از دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی صورت گیرد و هر نوع تغییر در این وضعیت نیازمند تصویب قانون از سوی مجلس شورای اسلامی است.
وی افزود : در حال حاضر آموزش و پرورش تمامی نیروهایی را که متعهد به استخدام آنان بود ، بر اساس قانون جذب کرده است و تنها جبران سنوات سال های گذشته حق تدریسی ها در دست پی گیری از سوی نمایندگان مجلس است.

قاسم احمدی لاشکی نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه آموزش‌و‌پرورش باید پیش از جذب نیرو از طریق آزمون استخدامی، تکلیف نیروهای حق التدریسی خود را مشخص و ترتیب جذب آن‌ها را فراهم کند، گفت: کمبود نیرو به شدت در آموزش‌و پرورش احساس می‌شود و بهترین گزینه در مقطع کنونی جذب و تعیین تکلیف نیروهای حق التدریسی است.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی افزود: برآورد رسمی معاونت نیروی انسانی وزارت آموزش‌و‌پرورش برای مهرماه امسال نشان می‌دهد که آموزش‌و‌پرورش به 117 هزار معلم نیازمند بوده و این نیاز مبرم، آموزش‌و‌پرورش را با چالش جدی مواجه کرده است.

منبع: خبرگزاری صداو سیما

2018-05-10 12:12:56
جهت اطلاع از دیگر اطلاعیه های جذب نیروی ارگان ها، روی لینک اخبار استخدامی کلیک کنید.
گردآوری خبرهای روز جذب نیروی سازمانها و ارگانها، توسط گروه مشاغل سازمانی سایت استخدام کاریاب انجام گرفته شده است.

دیدگاه کاربران

captcha