ورود کاربران

6 سؤال که به شما کمک می‌کند فوق ستاره‌ها را استخدام کنید

تاریخ انتشار: 1397/05/19
تعداد دیدگاه: بدون دیدگاه
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (رتبه ای ثبت نشده)
Loading...

سلام ما در این مطلب از سایت کاریاب به موضوع 6 سوال که به شما کمک می کند بهترین ها را استخدام کنید می پردازیمدر مطلب قبل ما به موضوع چند نکته طلایی برای استخدام شدن به عنوان بهترین در یک شغل پرداختیم. پس ما را دانبال کنید.

چند نمونه از سوالات را برای شما بیان می کنم: چه ویژگی را در کسب‌وکار ما دوست دارید؟ ، در حال حاضر مشغول مطالعه‌ی چه کتابی هستید؟ ، درباره‌ی مشکلی که در شغل فعلی خود مسئول حل کردن آن بودید توضیح بدهید. چطور آن را حل کردید و چندین سوال دیگر. ما در ادامه به این سوالات پاسخ می دهیم.

بخش 1 :  چه ویژگی را در کسب‌وکار ما دوست دارید؟

چه ویژگی را در کسب‌وکار ما دوست دارید؟

چه ویژگی را در کسب‌وکار ما دوست دارید؟

چه چیز هایی را دوست ندارید تغییر دهید؟ این سؤال دو کار را نشان می دهد. اول، به شما نشان می‌دهد که یک نامزد استخدام چطور چیزی را که دوست ندارد بیان می‌کند. آیا درباره‌ی مشکل صحبت می‌کند و بلافاصله راه‌حلی ارائه می‌دهد یا به شما می‌گوید کسب‌وکارتان بی‌نقص می باشد، آن هم در صورتی که واقعا اینطور نیست؟ پس دنبال افرادی بگردید که ۵ درصد درباره‌ی مشکل یک چیز و ۹۵ درصد درباره‌ی راه حل آن صحبت کنند.
پرسش این سوال که چطور چیزی را که دوست ندارند تغییر دهند، شما این شانس را خواهید داشت که ببینید مهارت‌های حل مسئله‌ی آنها چگونه می باشد. برای مثال، اگر آنها بگویند که خدمات مشتریان شما ناپسند می باشد اما نتوانند حتی یک ایده‌ی ساده برای اصلاح آن ارائه کنند، زمانی که برای شما کار کنند چه شانسی برای حل مشکلات خواهند داشت؟ آیا باید تسلیم ‌شوند و به سراغ کار دیگری می‌روند؟ به احتمال زیاد بهترین کارکنان کسانی هستند که مشکلات را سریع و به دست خود و بدون کمک حل می‌کنند.

بخش 2 :  آیا در حال حاضر کتابی مطالعه می کنید؟

برخی از افراد وجود دارند که اشتیاق دارند با خواندن کتاب یا گوش دادن به کتاب‌های صوتی مهارت‌های دیداری یا شنیداری خود را بهبود ببخشند. کتاب‌هایی که مختص به یک مهارت خاص مانند فروش و بازاریابی می باشند، در حال مطالعه‌ی چه کتابی در حوزه‌ی توسعه‌ی فردی می باشند، فرقی ندارد، آنها همگی نشانه‌های خوبی هستد.
برای من اینکه شخص مقابل در حال خواندن یک کتاب کمیک باشد، در حالی ‌که مدتی است کتاب آموزشی نخوانده است‌، یک کارت قرمز محسوب می باشد. فوق‌ ستاره‌ها همیشه به دنبال بهتر کردن خود هستند و باهوش‌ترین افرادی که من به شخصه می‌شناسم، همیشه در حال آموختن و جذب اطلاعات جدید هستند تا علم خود را بیشار کنند.

بخش 3 : درباره‌ی مشکلی که در شغل فعلی خود مسئول حل کردن آن بودید توضیح بدهید. چطور آن را حل کردید؟

درباره‌ی مشکلی که در شغل فعلی خود مسئول حل کردن آن بودید توضیح بدهید. چطور آن را حل کردید؟

درباره‌ی مشکلی که در شغل فعلی خود مسئول حل کردن آن بودید توضیح بدهید. چطور آن را حل کردید؟

این سوال هم به نوعی وجود داشتن یا نداشتن مهارت‌های تفکر خلاق و حل مسئله را در افراد نمایان می‌کند که آیا آنها عملکرد متفکرانه برای حل مشکل گرفته اند یا آن را به عهده‌ی شخص دیگری گذاشته‌اند؟

بخش 4 :  به چه چیزی در زندگی حرفه‌ای خود بیشتر از بقیه افتخار می‌کنید؟

این سوال برای شما دیدگاهی درباره‌ی اینکه چه چیزی آنها را به تلاش وا می‌دارد فراهم کرده و به شما اجازه می‌دهد تعریف آنها را از موفقیت برسی کنید. به عنوان مثال، آنها 14 سال گذشته را برای یک شرکت کار کرده‌اند و بزرگ‌ترین موفقیت‌شان این بوده که فقط در یک فصل مالی را به میزان فروش هدف‌گذاری ‌شده دست یابند، شاید فوق‌ستاره‌ای که شما می‌خواهید نیست.از سوی دیگر، اگر آنها در طول یک دوره‌ی دو ساله پنج بار ترفیع شغلی گرفته باشند،‌ به احتمال زیاد یک فوق‌ستاره را پیدا کرده‌اید.

بخش 5 :  آیا پیش از این ورزش‌های گروهی انجام داده‌اید؟

افرادی که در ورزش‌های گروهی مثل فوتبال ، قایقرانی و بسکتبال فعالیت می‌کنند، مشتاق، متمرکز روی دستیابی به اهداف و از نظر جسمی آماده‌ هستند. این شرایط به شما کمک می‌کند تا ذهن آنها را در اوج خود بشناسید. به طور کلی، آنها در برقراری ارتباط بسیار عالی هستند، به خوبی با فشار جسمی و روانی کنار می‌آیند و در رویدادهای تیمی عملکرد بسیار عالی دارند.

۶. برای تفریح چه می‌کنید؟

برای تفریح چه ورزشی انجام می دهید؟

برای تفریح چه ورزشی انجام می دهید

یکی از مهمترین بخش‌های موفقیت تعادل می باشد و من متوجه شده‌ام که فوق‌ستاره‌ها تلاش می‌کنند تا در بیشتر (اگر نه همه‌ی) جنبه‌های زندگی از جمله روابط ، آمادگی جسمانی و یادگیری موفق باشند.
به عنوان مثال، اگر شخصی 4 روز در هفته به باشگاه می‌رود، شنبه‌ها داوطلب خیریه است و تنها برای تفریح، مشغول یادگیری پیانو است، می‌توانیم بگوییم که آن شخص برای دستاورد و تعیین هدف خود ارزش زیادی قائل می باشد و به طور مستمر دارد خودش را بهتر و بهتر می‌کند. این کار به طور حتم در کار این شخص هم نمود پیدا خواهد کرد

دیدگاه کاربران

captcha