ورود کاربران

نحوه انتخاب کارشناس فروش از طریق درج آگهی استخدام

تاریخ انتشار: 1397/05/27
تعداد دیدگاه: بدون دیدگاه
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (رتبه ای ثبت نشده)
Loading...

در این مطلب از سایت کاریاب ما امروز به موضوع نحوه انتخاب کارشناس فروش از طریق درج آگهی استخدام می پردازیم پس ما را دنبال کنید.

نحوه انتخاب کارشناس فروش از طریق درج آگهی استخدام

نحوه انتخاب کارشناس فروش از طریق درج آگهی استخدام

همان طور که می دانید یکی دغدغه همه مدیران، انتخاب یک کارشناس فروش ماهر می باشد چرا که فروشندگان قلب تپنده هر کسب و کاری هستند و در خط مقدم جبهه نبرد با رقبا قرار دارند.مخصوصا در دوران رکود اقتصادی نیاز به فروشندگان توانا بیش از بیش آشکار می شود.

 چگونه می توانیم یک  کارشناس فروش ماهر انتخاب کنیم؟

در ادامه به جواب این سوال می پردازیم پس ادامه مطلب را دنبال کنید.

باید بدانید که برای انتخاب کارشناس فروش راه حل های مختلفی وجود دارد  چند نوع از راه حل ها این ها می باشند :مراجعه به کاریابی ها، کمک گرفتن از دوستان و آشنایان، جذب فروشندگان رقبا، دادن آگهی استخدام ،جذب فروشندگان سایر شرکت ها و همچنین ساختن فروشنده !

انتخاب کارشناس فروش از طریق مراجعه به کاریابی ها

انتخاب کارشناس فروش از طریق مراجعه به کاریابی ها

انتخاب کارشناس فروش از طریق مراجعه به کاریابی ها

کاریابی ها برای معرفی کارجویان به کار فرمایان ایجاد شده اند. برای استخدام کارشناس فروش و بازاریاب به سراغ کاریابی ها بروید و تقاضای خود را به آن ها اعلام کنید.امروزه سایت های اینترنتی کاریابی هم وجود دارند که شما می توانید به صورت آن لاین در بانک اطلاعات رزومه های آن ها به جست و جو بپردازید و شخص مورد نظر خود را پیدا کنید.

انتخاب کارشناس فروش از طریق آگهی های استخدامی 

احتمالا اولین گزینه ایی که به ذهن شما برای استخدام یک کارشناس فروش به صورت ساده می رسد دادن آگهی در روزنامه های نیازمندی ها می باشد. چند نکته مفید در این رابطه را باهم می خوانیم:

گزینه 1)محل قرار گیری آگهی استخدام: بسیاری از افراد فکر می کنند صفحه اول یک روزنامه نیاز مندی بهترین جا برای آگهی استخدام است اما تجربه به من نشان داده است اغلب افراد جویای کار مستقیم به سراغ صفحه آگهی های استخدام می روند.برای جذب و استخدام بازاریاب ،آگهی خود را در صفحات استخدام چاپ کنید تا شانس بیشتری برای جذب کردن بازاریاب یا کارشناس فروش داشته باشد.

گزینه 2(همان طور که می دانید به طور کلی هر چقدر کادر آگهی بزرگتر و متن آن رنگی تر  باشد افراد معتبر تری را جذب می کنید.مخصوصا زمانی که از یک صنف ده ها آگهی وجود داشته باشد به نظر می رسد افراد قوی تر جویای شغل به آگهی های بزرگتر و رنگی توجه بیشتری می کنند این امر به صورت ناخودآگاه برای این افراد پیش می آید.

گزینه 3( یکی از مهم ترین نکات برای جذب نیروی فروش، عنوان آگهی می باشد.اگر در آگهی بنویسید (استخدام بازاریاب) یک تیپ آدم می آید و اگر بنویسید استخدام (کارشناس فروش) یک تیپ آدم دیگر.به صورت تجربی به شرکت هایی که مشاوره بازاریابی و فروش می دهم توصیه می کنم در متن آگهی های استخدام خود حتما استخدام مدیر فروش و کارشناس فروش را بنویسند تا بتوانند دامنه وسیع تری از افراد را برای مصاحبه استخدامی دعوت و رزومه های بیشتری دریافت کنند و بعد از مدتی شخص مورد نر را استخدام کنند.

گزینه 4(یکی از کارهایی که نقش بسیار موثری در جذب افراد توانمند را دارد ، نوشتن اینکه شرکت شما در چه زمینه ای فعالیت.اگر به دنبال افراد با تجربه در زمینه کاری خودتان هستید پیشنهاد می کنم زمینه فعالیت شرکت خود را بنویسید.با این کار می توانید فروشندگان ناراضی رقبا را برای مصاحبه دعوت کنید و حتی اگر آن ها را هم استخدام نکردید به اطلاعات جالبی در رابطه با رقبای خود دست می یابید و می توانید کیفیت کار خود را بیشتر کنید.

گزینه 5)نوشتن نام شرکت می تواند مفید و شاید هم بسیار مضر باشد.اگر از یک برند قدرتمند برخوردار هستید با درج نام برند خود می توانید ،فروشندگان قوی را به سمت خود جذب کنید اما این را بدانید که ممکن است رقبای شما بر روی این موضوع حساس  شوند و بخواهند جهت کسب اطلاعات در رابطه با شما از این طریق اقدام کنند پس برای این کار باید محتاط باشید که قدرت برند خود را از دست ندهید.

گزینه 6(درج اطلاعات تماس کامل مانند تلفن ،فکس و ایمیل و غیره می تواند دامنه وسیع تری از افراد را به سمت شما بکشاند اما متاسفانه برخی از شرکت ها به دلیل امکان تعداد تماس بالا و یا عدم امکان پاسخ گویی تلفنی و یا ملاحضات امنیتی و به جهت عدم شناسایی توسط رقبا و مخاطبان فقط اقدام به درج شماره فکس و یا ایمیل می کنند.

برای آگهی استخدام نیروی فروش علاوه بر نشریات از فضای وب هم می توانید استفاده موثر و زیادی ببرید.

گزینه 1)تا می توانید در سایت های مختلف نیازمندی مثل سایت ایستگاه ،ایران تجارت و …. آگهی استخدام خود را درج کنید.سایت های نیازمندی عموما جهت درج آگهی معمولی خدمات رایگان می دهند بنابر این اینگونه سایت ها می توانند کمک زیادی به شما بکنند.

گزینه ۲)در وب سایت شرکت خود یک قسمت جهت استخدام قرار دهید.احتمال دارد فرد توان مندی از سایت شما بازدید کند و تمایل به استخدام در شرکت شما را داشته باشد.

گزینه ۳)در گروه های تخصصی برنامه های ارتباطی مثل تلگرام ،لاین و … و همچنین سایت های شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و لینکداین و … آگهی استخدام خود را قرار دهید زیرا دراین سایت ها افراد زیادی فعالیت می کنند پس می تواند برای شما گزینه خوبی باشد.

گزینه 5)در وب سایت های تخصصی حوزه کاری خود می توانید آگهی استخدام نیروی فروش متخصص را قرار دهید.

انتخاب کارشناس فروش از طریق کمک گرفتن از دوستان و آشنایان:

به دوستان و آشنایان و همچنین همکاران خود بسپارید اگر فروشنده حرفه ای برای فروش و بازاریابی شرکت شما دیدند به شما معرفی کنند.هنوز هم در بسیاری از موارد تبلیغات دهان به دهان بهتر از تبلیغات انبوه عمل می کند.بسیاری از فروشندگان متخصص به آگهی های استخدام کارشناس فروش توجهی نمی کنند و یا اصلا آن ها را نمی بینند.چرا که در حال حاضر مشغول به کار می باشند.در هر صنفی برخی افراد توصیه کننده هستند.به عنوان مثال خبر نگار یا مدیر یک نشریه تبلیغاتی یک صنعت به تعداد زیادی از افراد آن صنعت دسترسی و از ارتباطات گسترده ایی با فعالان آن صنف برخوردار است.به این افراد مراجعه کنید و از آن ها بخواهید در صورت دیدن و یا شناختن فروشنده مناسب ، آن ها را به شما معرفی کنند.

انتخاب کارشناس فروش از طریق فروشندگان غیر مرتبط با شغل شما

بسیاری از مدیران به دلایل مختلف و شخصی از ملاقات فروشندگانی که می خواهند محصولی به آن ها بفروشند فرار می کنند.من به شما پیشنهاد می کنم که هر فروشنده ای را حداقل برای یک بار ملاقات کنند.چرا که نمی دانند چه کسی را می بینند و این می تواند باب آشنایی با آن ها را برایشان باز کند.فروشندگانی که می خواهند با شما ملاقات کنند را ببینید و با آنه مصاحبه کنید،و اگر فروشنده ای به سراغ شما آمد و توانمند بود به او پیشنهاد استخدام در شرکت خود را بدهید آن وقت بعد از مدتی که در شرکت شما کار کرد به سراغ مشتری های او بروید و از کیفیت کار او باخبر شوید

 

دیدگاه کاربران

captcha