X
کارفرما ثبت آگهی استخدام
طرح استخدام نیروهای حق‌التدریس روند قانونی خود را طی می‌کند

طرح استخدام نیروهای حق‌التدریس روند قانونی خود را طی می‌کند

تاریخ انتشار: 1396/05/17
تعداد دیدگاه: یک دیدگاه

طرح استخدام نیروهای حق‌التدریس روند قانونی خود را طی می‌کند

استخدام آموزش و پرورش

17 مرداد 96:سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به رد شدن کلیات طرح «استخدام نیروهای حق‌التدریس» از سوی کمیسیون متبوعش، تاکید کرد که در صحن علنی مجلس درباره این طرح تصمیم‌گیری می‌شود.
سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به درخواست وزارت آموزش و پرورش از مجلس برای توقف طرح «استخدام نیروهای حق‌التدریس» گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس کلیات این طرح را رد کرده است و علت مهم آن نیز نداشتن اطلاعات کافی در مورد اسامی تک‌تک افراد و جنسیت به تفکیک رشته، استان و شهرستان بوده و برداشت این بوده که تصمیمی بدون اطلاعات دقیق گرفته می‌شود و علت مردود شدن این طرح در کمیسیون این بود.
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: در جلسه حضوری با دوستان آموزش و پرورش این نظر را شفاهی گفتند که در شرایط فعلی با طرح این قضیه مخالف هستند و علتی که برای آن آوردند این بود که مشکلات مالی داشتند و اگر این طرح به سرانجام برسد و تصویب شود، بار مالی از کجا تامین شود؟
وی تصریح کرد: مسئولان آموزش و پرورش اعلام کردند در پرداخت حقوق‌ها مشکل دارند و از آن بابت با کلیات طرح موافق نبودند و شاید یک علت رد کردن کلیات از سوی کمیسیون آموزش مجلس نیز به علت مخالفت جدی وزارتخانه و دلایل آنها بوده است، باید منتظر باشیم که نوبت این طرح در صحن چه زمانی است و نظر کلی نمایندگان چیست تا بتوان پیش‌بینی کرد که چه اتفاقی برای آن می‌افتد.
میرزاده با اشاره به تاکید دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش بر این موضوع که باید اجازه دهند نیروهای واجد شرایط در یک فرایند کاملاً علمی و از طریق دانشگاه فرهنگیان وارد آموزش و پرورش شوند تا بتوانند بار سنگین تحول‌آفرینی را بر مبنای سند تحول بر دوش گیرند، گفت: آنها خودشان درحالی که به ورود از طریق دانشگاه فرهنگیان اذعان دارند اما اطلاعیه استخدام دادند و می‌خواهند آزاد استخدام کنند و این نمی‌شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: کانال ورود به آموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان فرآیند درستی است اما بالاخره تکلیف این نیروهایی که چندین سال در آموزش و پرورش همکاری کرده‌اند باید روشن شود؛ نمی‌گوییم این افراد استخدام شوند، درخواست داریم تکلیف آنها مشخص شود؛ اگر به این افراد نیاز است، باید سریعا با مجوز استخدام تکلیف آنها را مشخص کنند اما اگر به این افراد نیازی نیست چرا این افراد بلاتکلیف نگه داشته می‌شوند و درحالی که نیروهای بلاتکلیف وجود دارد، اطلاعیه برای استخدام داده می‌شود.
عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل در ادامه گفت: اگرچه نظر دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش درست است اما دوستان باید دست به دست هم بدهند تا تکلیف نیروهای فعلی که چندین سال با صداقت همکاری کردند روشن شود و سپس با توجه به وجود دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهیدرجایی نیازی به استخدام جداگانه نیست مگر اینکه این نیروهای بلاتکلیف تعیین تکلیف شوند و با دلایل ثابت شود که این نیاز وجود دارد.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در مورد درخواست دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش مبنی بر توقف طرح استخدام نیروهای حق‌التدریس افزود: مجلس به وظایف قانونی خود عمل می‌کند و طرحی که نمایندگان دادند، باید فرایند قانونی خود را طی کند.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فراخوان استخدام آموزش و پرورش 96، به صفحه استخدام آموزش و پرورش مراجعه کنید.

دیدگاه کاربران

captcha


  • من یک کارشناس ارشد برنامه ریزی هستم دوسال سابقه کار بدون حق بیمه الان جویای کارهستم
نمونه سوالات استخدامی

  • دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی سپاه

    مجموعه نمونه سوالات آزمون استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که توسط کارشناسان سایت استخدام جهت افزایش سطح آمادگی داوطلبین شرکت در آزمون ها و مصاحبه های استخدامی این نهاد مهم تهیه و جهت دانلود و مطالعه قرار داده شده است. پکیج سوالات عقیدتی سیاسی سپاه ، در چندین فصل به صورت منسجم تهیه و تنظیم شده است که در هر فصل ، نخست جهت آموزش و یادآوری مفاهیم لازم مطالب آموزشی بصورت توضیح مختصر و مفید بیان شده و به دنبال آن جهت محک زدن اطلاعات فراگیری شده در هر فصل مهمترین و متداول ترین سوالاتی که پیرامون مطالب آموزش داده شده گردآوری شده است

    دانلود نمونه سوال استخدامی سپاه

بازارکار

مشاهده همه
ثبت آگهی استخدام اینترنتی و تکنیک‌های جستجوی آن را بیاموزید

ثبت آگهی استخدام اینترنتی و تکنیک‌های جستجوی آن را بیاموزید

ثبت آگهی استخدام اینترنتی و یا جستجوی آگهی‌ها برای یافتن شغل مورد نظر پلی برای دستیابی آسان کارفرمایان و کارجویان به اهدافشان است. فرقی نمی‌کند یک کارجو در جستجوی کار....

آموزش تکنیک‌های اصول مذاکره بُرد- بُرد در استخدام

آموزش تکنیک‌های اصول مذاکره بُرد- بُرد در استخدام

تعریف اصول مذاکره موفق در پروسه استخدام چیست؟ انواع مذاکره شغلی کدامند؟ برای ورود به مصاحبه شغلی، طرح درخواست افزایش حقوق، بازاریابی، فروش و.. احساس نگرانی می‌کنید؟!

مزایای ثبت آگهی استخدام اینترنتی کدامند | آموزش تصویری درج آگهی

مزایای ثبت آگهی استخدام اینترنتی کدامند | آموزش تصویری درج آگهی

استخدام نیروی کار یک پروسه روتین در هر شرکت و سازمان است که با ثبت آگهی استخدام اینترنتی و یا به شیوه سنتی آغاز می‌گردد. در این مقاله از سایت....

استخدام متخصص : افراد متخصص جذب کدام آگهی استخدام می‌شوند

استخدام متخصص : افراد متخصص جذب کدام آگهی استخدام می‌شوند

استخدام متخصص و کارجویان شایسته کمی پیچیده‌تر از آن چیزی است که به ذهن کارفرمایان خطور می‌کند. با وجود عدم توازن بین بازار کار و تعداد مشاغل، افراد متخصص همواره....

telegram karyab