ورود کاربران

ابهام در جذب نیروهای جدید حق التدریس خراسان شمالی

تاریخ انتشار: 1396/05/13
تعداد دیدگاه: بدون دیدگاه
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (رتبه ای ثبت نشده)
Loading...

ابهام در جذب نیروهای جدید حق التدریس خراسان شمالی

استخدام آموزش و پرورش

خبر ۱۲ مرداد ۹۶:علی نیا- سرنوشت استخدام نیروهای حق التدریس در استان نا مشخص است. معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: جذب نیروهای جدید حق التدریس برای سال جاری در آموزش و پرورش استان بعید است و متولیان به دنبال تعیین تکلیف نیروهای قبلی هستند.

«خوش آینه» با اشاره به این که طی ۲ سال اخیر ۴۳۰ نیروی حق التدریس جذب کرده ایم عنوان کرد: نیروهای حق التدریس همانند سال گذشته فعالیت دارند و امکان جذب نیروی حق التدریس در سال جدید وجود ندارد.وی با اشاره به این که باید مجلس برای جذب نیروهای حق التدریس مجوز بدهد، افزود: شنیده ها به شکل غیر رسمی حاکی از این است که آموزش و پرورش می خواهد نیروهای حق التدریس را به شکل کیفی ساماندهی کند که به بررسی بیشتری نیاز دارد.

وی یادآور شد: کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی به دنبال تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس است.وی تصریح کرد: جذب همه نیروهای حق التدریس به مجلس مربوط است، چنانچه مجلس در خصوص جذب این نیروها مصوبه ای داشته باشد، آموزش و پرورش مجبور است این مصوبه را اجرا کند.

وی با اشاره به این که نیروهای حق التدریس تا آخر عمر نمی توانند به همین شکل فعالیت داشته باشند، اظهارکرد: آموزش و پرورش و کمیسیون آموزش به تفاهمی در این زمینه خواهند رسید و به طورحتم در دولت جدید با وزیر جدید اقدامی در این خصوص انجام خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که در مناطق محروم استان با کمبود معلم مواجه هستیم یا نه، بیان کرد: در سال جاری چالشی در حوزه نیروی انسانی نخواهیم داشت و آرامش خاصی به خصوص در مناطق محروم استان از نظر نیروی انسانی ایجاد شده است.وی ادامه داد: سال گذشته ۲۷۰ نیروی تربیت معلم وارد حوزه آموزش وپرورش شدند و امسال نیز ۳۶۵نفر وارد می شوند.وی یادآور شد: حدود هزار و ۱۰۰ معلم و دبیر طی ۲ سال اخیر وارد عرصه آموزش و پرورش شدند و بیشتر مناطق محروم استان را پوشش دادند.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فراخوان استخدام آموزش و پرورش 96، به صفحه استخدام آموزش و پرورش  مراجعه کنید.

دیدگاه کاربران

captcha