ورود کاربران

چند نکته طلایی برای استخدام شدن به عنوان بهترین در یک شغل

تاریخ انتشار: 1397/05/24
تعداد دیدگاه: بدون دیدگاه
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (رتبه ای ثبت نشده)
Loading...

برای استخدام شدن به عنوان یکی از بهترین ها در یک شغل چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

برای استخدام شدن به عنوان یکی از بهترین ها در یک شغل چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

برای استخدام شدن به عنوان یکی از بهترین ها در یک شغل چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

در مطلب قبل به موضوع نکات مهم در ثبت آگهی استخدام حسابدار پرداختیم. امروز در این طلب از سایت کاریاب امروز موضوع قرار است به سوال بالا  پاسخ دهیم . افراد کارفرما به دنبال کسانی با مشخصات مختلفی می باشند اگر شما می خواهید به عنوان یکی از بهترین ها باشید و یک استخدام موفق داشته باشید مطلب ما را دنبال کنید.

در فرایند جستوجوی یک شغل مرحله مصاحبه از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. در زمان کوتاه مصاحبه شغلی میتوانید شانس استخدام خود را تقویت کرده یا از بین ببرید.
بسیاری از اشتباهاتی که در روند مصاحبه شغلی رخ میدهند قابل پیشبینی و اصلاح می باشند، بنابراین هر کس میتواند نحوه مصاحبه کردن را خوب یاد بگیرد.
در ادامه ما به تعدادی از فن های برتر در مصاحبه شغلی اشاره می کنیم که رعایت کردن آنها میتواند موفقیت شما را دوچندان کند.

بخش 1 : سعی کنید که در جلسه مصاحبه چند نسخه کپی شده از رزومه ی خودتان را همراه داشته باشید.

هیچ‌چیزی بدتر از این بیانگر آماده نبودن شما نیست که نسخه های زیادی از رزومه شما درخواست شود و شما آنها را نداشته باشید. شما باید چندین نسخه کپی از رزومه‌ را به همراه داشته باشید. شاید مجبور شوید با چندین نفر مصاحبه کنید و این کار،همراه داشتن کپی بیشتر، میزان آمادگی شما را نشان می‌دهد.

بخش 2 : لباس رسمی و با توجه به محل کار خود بپوشید

می‌توانید خود را از روش های مختلف ثابت کنید، اما نحوه پوشش ضاهر چیز دیگری می باشد. حتی شما می می‌توانید برای دیدار با افراد مختلف از پوشش‌های مشابه استفاده نمایید.

بخش 3 : ارتباط غیرکلامی را مسغره نگیرید

شما باید هوشیار و پرانرژی باشید و بر صحبت‌های مصاحبه‌کننده تمرکز زیادی کنید. از ارتباطات غیرکلامی از قبیل برقراری ارتباط چشمی استفاده نمایید که بیانگر توجه و علاقه شما می باشید.

بخش 4 : اهمیت اولین و آخرین دقایق مصاحبه

مهم‌ترین بخش‌های مصاحبــه پنج دقیقه اول و آخر می باشد. در طی این زمان است که اولین و آخرین تأثیر اعمال شده و مصاحبه‌کننده تصمیم می‌گیرد شما فرد مورد نظرش هستید یا خیر. طی پنج دقیقه اول رفتار مثبتی از خود ارائه داده و مطمئن شوید پس از ترک آن مکان در خاطر مصاحبه‌کننده می‌مانید.

بخش 5 : حتی اگر رزومه داشته باشید، فرم درخواست شغل شرکت را به طور کامل پر کنید

حتی اگر رزومه‌تان را به همراه دارید بسیاری از شرکت تمایل دارند داوطلب فرم را به طور کامل تکمیل نماید. تکمیل کامل فرم از جانب شما نشانه‌ای مبنی بر حرفه‌ای بودن شما و قدرت پیگیری شماست.

بخش 6 : به یاد داشته باشید هدف هر مصاحبهای دریافت پیشنهادات می باشد

شما باید باید آنقدر مصاحبه‌کننده را تحت تأثیر قرار دهید که پیشنهاد شغل نماید. در پایان مصاحبه مطمئن شوید که قدم بعدی چیست و کارفرما چه زمانی تصمیم خواهد گرفت.

بخش 7 : نیازهای کارفرما را پیدا کنید

خود را طوری معرفی کنید که نشان دهد که واقعاً برای آن شرکت ارزشمند هستید و با فضای کاری می توانید خود را هماهنگ کنید.

بخش 8 : مشتاق و پرانرژی باشید

سعی کنید که مشتاق باشید. کارفرمایان تمایل به استخدام اشخاصی دارند کــــه به راحتی بتوانند با آنان ارتباط برقرار کرده و کنار بیایند و شخص مورد نظر به کار و شرکت‌شان به شدت علاقه‌مند باشند. علاقه و انرژی خود را تا آنجایی که می توانید نشان دهید.

بخش 9 : مطمئن شوید مهارتهای مورد نظر شرکت را دارا هستید

رقیب های خود را شناسایی کنید. سعی کنید درباره ی تجربه، تحصیلات، آموزش، حقوق و پیشرفت شغلی آنها اطلاعات بدست آورید آن وقت متوجه می شوید که چگونه با دیگران مقایسه می‌شوید. به مواردی اشاره نمایید که واقعاً نحوه انجام آن‌ها را می‌دانید. نکات کلیدی برای شغل بعدی شما به حساب می‌آیند.

بخش 10 : سختکوشی و توانایی خود را برای دستیابی به اهداف سازمان مورد نظر نشان دهید

تصور کنید اگر مصاحبه کنندگان تمایل به انتخاب افرادی دارند که از جنبه های سازمانی و فردی به راحتی با سازمان هماهنگ شوند. باید تاکید کنید که چنین فردی هستید و مزایای بی‌شماری برای سازمان به ارمغان می‌آورید.

بخش 11 : تمام نقاط قوت خود را نشان دهید

قابلیت‌ های عملی، مهارت‌های کلی و تجربیات به همراه ویژگی‌های فردی ارائه نمایید. استخدام کنندگان به دو مورد توجه می‌کنند،گواهی‌نامه و شخصیت فرد.
می‌توانید کار را مطابق عملکرد اجرایی گذشته خود انجام دهید و با فرهنگ حاکم هماهنگ شوید. درخصوص ویژگی‌های مثبت شخصیتی خود صحبت کنید و با ذکر مثال نشان دهید چگونه هر ویژگی‌ در رورند کار بروز پیدا می‌کند.

بخش 12 : تا آنجایی که می تواننید پاسخهای قطعی و سریع و نتایج خاص ارائه دهید

هر لحظه که درمورد دستاوردها و قابلیت‌های خود ادعایی می‌کنید قابل قبول‌تر و بهتر خواهد بود که برای اثبات ادعای خود مثالی ذکر نمایید. نحوه به کار بردن موفقیت‌آمیز مهارت مورد نظر را در موقعیت شغلی مصاحبه‌کننده شرح داده و نتیجه حاصل شده را نیز ارزیابی نمایید. سعی کنید خاص ترین باشید.

بخش 13 : از گفتن و پذیرفتن اشتباهات خود نترسید

از گفتن و پذیرفتن اشتباهات خود نترسید

کارفرمایان دوست دارند بدانند شما مرتکب چه اشتباهاتی شده‌اید و چگونه از اشتباهات خود درس گرفته‌اید یا آیا درس گرفته اید؟ از گفتن اشتباهات گذشته خود نگران نباشید، اما همیشه نگران ویژگی‌های مثبت خود باشید و اینکه چگونه نتایج منـــــفی را به نتایج مثبت تبدیل کرده اید.

بخش 14 : موضوعات و مثالهایی را بگویید که بازگوکننده تجربه گذشته شما را بیابد

عملکرد گذشته بهترین معیار برای سنجیدن عملکرد آینده می باشد. اگر در یک شرکت موفق بوده‌اید به احتمال زیاد می‌توانید در شرکت دیگری نیز موفق باشید،خود را برای ارائه مهارت‌ها و عملکرد در جلسه مصاحبه آماده نمایید.

بخش 15 : سعی کنید قبل از جلسه ی مصاحبه همه چیز را در مورد کارفرمای مورد نظر خود بدانید

تا حد امکان پاسخ‌های خود را با نیاز کارفرما مطابقت دهید و پاسخ‌های هماهنگ با نیاز کارفرما ارائه دهید. این امر نیازمند آن است که قبل از مصاحبه در مورد مشتریان، شرکت ، جایگاه مورد نظرتان به طور کامل تحقیق کنید. به زبان کارفرما صحبت کنید.

بخش 16 : قبل از مصاحبه بر روی سؤالات مصاحبه فکر کنید

قبل از حضور در جلسه مصاحبه نوع سؤالاتی را که احتمال می‌دهید از شما پرسیده شود، بررسی نمایید و سعی کنید روی آنها بیشتر کار کنید. حتی اگر نتوانید تمام سؤالات را پیش‌بینی نمایید، فکر کردن به این امر می‌تواند از استرس شما کم کرده و شما را بیشتر آماده‌ سازد.

بخش 17 : نحوه پاسخگویی به سؤالات سخت را یاد بگیرید

بیشتر سؤالات مصاحبه قابل پیش‌بینی می باشند، اگرچه موارد استثنائی هم وجود دارند که نشان دهنده چگونگی عملکرد شما در شرایط دشوار و تحت فشار خواهد بود. بهترین استراتژی این است که خود را آماده کنید، تمرکز کنید، آرامش خود را حفظ کنید و تا حد امکان شفاف پاسخ دهید.

بخش 18 : نقاط قوت، دستاوردها و فعالیتهای خود را مطابق با نیازهای کارفرما بیان کنید

بدون تردید دارای نقاط قوت و مهارت‌های مرتبط با جایگاه مورد نظر هستید بنابراین بر مزایایی که می‌توانید به کارفرما ارائه دهید پافشاری نمایید. از هر موقعیتی که پیش آمد استفاده نمایید تا با زبان مناسب همان صنعت، نقاط قوت مرتبط با موقعیت مورد نظر را شرح دهید.

بخش 19 : نقاط قوت خود و آنچه از انجامش لذت میبرید را پیدا کنید

مهارت‌هایی را که برایتان لذت ‌بخش می باشد جزو مواردی هستند که برای کارفرما اهمیت دارند. قبل از مصاحبه کردن این دسته از مهارت‌ها را پیدا کنید و بدانید چه مزایایی برای شما و کارفرما به همراه دارند.

بخش 20 : نحوه ارتباط گفتاری را از دیگران بیاموزید

مهارت‌های ارتباط گفتاری موثر و قوی به شدت برای کارفرماها ارزشمند هستند. علایم فردی تحصیل‌کرده و با استعداد است. نحوه ارتباط با سایرین را تمرین کنید تا به بهترین نحو ممکن خود را معرفی نمایید.

بخش 21 : تا آنجایی که می تواننید زودتر از موعد مقرر در محل مصاحبه حاضر شوید

درست است که مصاحبه‌کننده با شما احساس همدردی می کند و تصادف ناخواسته در اتوبان را می پذیرد، اما نمی تواند احساس منفی اولیه را در نظر نگیرد. سعی کنید زمانی را برای اتفاقات ناخواسته درنظر بگیرید و زودتر از موعد قرار در محل مصاحبه حاضر شوید.
بخش 22 : نحوه ی برخورد کردن با تمام افراد حائز اهمیت می باشد
در برخورد با تمام افراد فرقی نمی‌کند چه کسی هستند یا در چه جایگاهی قرار دارند یا چه کاری را انجام می دهند،‌تواضع و احترام را رعایت نمایید. نظر همه ی افراد در روند مصاحبه تأثیرگذار می باشد.

بخش 23 : سؤالات را با جملات کامل و البته با سند پاسخ دهید

توجه داشته باشید مصاحبه‌کننده می‌خواهد بداند چه سند هایی را به شرکت و جایگاه ارائه می‌دهید. از پاسخگویی با «بله» یا «خیر» ساده دوری کنید. با جملات کامل میزان دانش مرتبط با الزامات شغلی را نشان دهید و به همین ترتیب کارفرما نیز شما را بهتر خواهد شناخت.

بخش 24 : با کمک روشهای کاهش استرس، بر اضطراب خود چیره شوید

روش‌های بسیاری برای کاهش استرس وجود دارند که سخنوران بسیاری از آن‌ها استفاده می‌کنند، شما نیز می‌توانید برای حضور در مصاحبه از روش‌های زیر استفاده نمایید.
از کارهای آرامش‌بخش مانند نفس عمیق استفاده نماییـــد. هر چه آرامش بیشتری داشته باشید، احساس راحتی بیشتری می‌کنید و اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.

بخش 25 : سوال پرسیدن را فراموش نکنید

سوال پرسیدن را فراموش نکنید

سوال پرسیدن را فراموش نکنید

برای خود را پرسش سؤالات متعدد درخصوص شغل، کارفرما و سازمان آماده نمایید. هدف از مطرح نموده این سؤالات این است که به شما در تصمیم‌گیری برای شغلی متناسب با هوش ، علایق و اشتیاق کمک نماید.

دیدگاه کاربران

captcha