ورود کاربران

5 نکته مهمی که باید در ثبت آگهی استخدام برنامه نویس باید بدانید

تاریخ انتشار: 1397/05/21
تعداد دیدگاه: بدون دیدگاه
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (رتبه ای ثبت نشده)
Loading...
استخدام برنامه نویس

استخدام برنامه نویس

در موضوع قبل ما به 6 سؤال که به شما کمک می‌کند فوق ستاره‌ها را استخدام کنید پرداختیم، در این مطلب از سایت کاریاب ما سعی کردیم تا به موضوع نکات مهمی که در ثبت آگهی استخدام برنامه نویس باید بدانید بپردازیم این موضوع چند بخش دارد در ادامه این موضوع را به صورت کامل برای شما می گوییم پس ما را در این سایت دنبال کنید.

این مطلب شامل بخش هایی می باشد مانند شرح وظایف تهیه کنید ، نیروهای خوب را در کنفرانس ها جستجو کنید ، حرفه ای مصاحبه کنید و غیره. اگر شما  می خواهید درباره نکات مهمی که در ثبت آگهی استخدام برنامه نویس باید بدانید بیشتر بدانید این طلب را تا آخر بخوانید.

تا حالا شده است خودتان را یک کارفرما یا مدیر بخش یک شرکت فنی تجسم کنید؟ آیا می دانید چگونه یک مدیر سیستم خوب یا مهندس نرم افزار را استخدام کنید؟ متأسفانه، در کشور ما اکثر استخدام ها بر اساس آشنایی قبلی کارفرما با متقاضی کار است و سابقه کار مفید و حرفه ای بودن در درجه دوم قرار دارد یا شاید هم در درجه سوم. علاوه بر این، به نظر می رسد بسیاری از مدیران هنوز به صورت سنتی با متقاضیان کار مصاحبه می کنند و از شیوه اصولی استخدام اطلاع کامل و دقیقی ندارند. خوب است بدانید در علم مدیریت امروزی روند استخدام از دو مرحله تشکیل می شود:

اولا، باید افرادی را که به درد کار شما می خورند پیدا کرده و سپس آن ها را متقاعد کنید که با شما کار کنند.

در حقیقت، در اولین گام باید مشخص کنید که از نیروی جدید چه انتظاری دارید، بعد، مصاحبه ای اصولی انجام دهید و او را بسنجید. حالا چگونه فردی را که به نظرمان مناسب کار می باشد، مجاب به کار کنیم؟

یک مصاحبه عالی آن است که در آن شرکت یا سازمان خودمان را به خوبی معرفی کنیم که می تواند باعث شوق متقاضی کار برای کار با شما باشد.در ادامه مراحلی که می تواند در استخدام یک نیروی فنی مانند برنامه نویس یا مهندس نرم افزار به شما کمک کند، شرح داده شده است. پس این مطلب را کامل بخوانید.

بخش 1 |: شرح وظایف تهیه کنید

دو قسمت بودن شرح وظایف یکی از مهم ترین نکات است؛ زیرا که قسمتی درباره وظایفی که متقاضی کار در بخش شما خواهد داشت و قسمت دیگر  نیز درباره مهارت هایی که متقاضی کار باید برای به دست آوردن شغل داشته باشد پس این بخش یکی از مهم ترین بخش ها می باشد.در بخش بعدی به باید نیروهای خوب را در کنفرانس ها جستجو کرد می پردازیم پس با ما همراه باشید

بخش 2 : باید نیروهای خوب را در کنفرانس ها جستجو کرد

مهندسان فنی که در کنفرانس و سمینارها حضور می یابند می توانند نیروهای خوبی برای یک شرکت باشند، زیرا به دنبال افزایش سطح علمی و اطلاع از پیشرفت های علمی جدید در جهان می باشند.

همچنین می توانید در روزنامه یا وب سایت شرکت آگهی استخدامی چاپ و تقاضای ارسال رزومه را کنید.

فقط دقت کنید کسانی که مسلط به علم IT مسلط هستند می توانند رزومه کارشناسان فنی به خصوص مهندسان نرم افزار را بررسی شود. معمولاً قسمت پرسنلی شرکت ها نمی توانند افراد شایسته و فنی را از روی رزومه آن ها شناسایی کنند.

در این بخش به موضوع باید نیروهای خوب را در کنفرانس ها جستجو کرد پرداختیم در بخش بعدی ما به موضوع تا آنجایی که می توانید حرفه ای مصاحبه کنید می پردازیم پس ما را همچنان دنبال کنید.

بخش 3 : تا آنجایی که می توانید حرفه ای مصاحبه کنید

قبل از این که با او مصاحبه کنید، مطمئن شوید عکس او را دیده و رزومه اش را  به صورت کامل خوانده اید. در غیر این صورت وقتی او را برای اولین بار می بینید غریبگی می کنید و احساس می کنید اصلا او را ندیده اید و از کارهایی که انجام داده مطلع نیستید. با این کار صمیمیت بیشتری با او نخواهید داشت و تأثیر منفی بر روی او خواهید گذاشت.  بهتر است پس از سلام با او سریع مصاحبه و پرسش را آغاز نکنید، چند دقیقه ای با او احوال پرسی کرده و از او پذیرایی کنید. در حین مصاحبه سؤالات مختلفی را مطرح کنید و از سؤالات تکراری دوری کنید. همچنین سعی کنید این گونه وانمود نکنید که از او بهتر می دانید باید متوجه این نکته باشید که هدف از مصاحبه این است که او را ارزیابی کنید نه آن که ادعا کنید که تجربه و اطلاعات فنی شما از او بیشتر است در این صورت او فکر می کند شما بیشتر از من می دانید پس به من نیازی ندارید. در این بخش ما به موضوع تا آنجایی که می توانید حرفه ای مصاحبه کنید پر داختیم در ادامه ما به موضوع با مهندس نرم افزار مصاحبه فنی کنید می پردازیم .

بخش 4 : باید با مهندس نرم افزار مصاحبه فنی کنید

مسئله های نرم افزاری را توضیح دهید و از او بخواهید راه حل های ممکن برای مسئله شما را را توضیح دهد. باید سؤالات فنی که مطرح می شود باید با یکدیگر مرتبط باشد. به عنوان مثال: به Apache آشنا هستید؟ ،    فکر می کنید فرق این زبان و ++C چیست؟ آیا به زبان سی شارپ آشنایی دارید؟  آیا می توان زبان PHP را در IIS ویندوز هم اجرا کرد ؟ چه زبان برنامه نویسی تحت وبی با این وب سرور سازگاری زیادی دارد؟ تفاوت ASP و PHP چیست؟ و سؤالات مرتبط با هم دیگر…

در این بخش ما به موضوع مهندس نرم افزار مصاحبه فنی کنید پرداختیم در بخش بعدی ما به موضوع او را در پروژه های عملی ارزیابی کنید می پردازیم پس مطلب بعدی را بخوانید

بخش 5 : او را در پروژه های عملی ارزیابی کنید

پس از پرسش های فنی و تئوری از او بخواهید مثلاً یک برنامه کوچک به زبان جاوا بنویسد. حتی اگر وقت این کار را ندارید از او بخواهید قسمتی از برنامه نوشته شده را تحلیل کند و بگوید به چه روش های دیگری می توانست آن ماجول را تهیه کند.

علا وه بر آنچه ذکر شد، در نظر گرفتن موارد زیر نیز حائز اهمیت است:

۱- یک مهندس نرم افزار باید بتواند کتاب های زبان اصلی را به راحتی بخواند. در نتیجه از او بخواهید قسمتی از یک کتاب فنی نرم افزار را بخواند و برای شما به صورت کامل توضیح دهد.

۲- یک مهندس نرم افزار باید علاوه بر داشتن دانش نرم افزاری باید بتواند با پایگاه های داده کار کند، پس می توانید چند سؤال فنی در مورد پایگاه داده داشته باشید و بهد از او بپرسید.

۳- مطمئن شوید مهندس نرم افزاری که استخدام می کنید فن نگارش خوبی دارد و می تواند اسناد را تهیه کند (مشکل بسیاری از مهندسان نرم افزار این می باشد که حوصله  و وقت نوشتن اسناد برنامه ها را ندارند.(

۳- علاوه بر مطلع بودن از متدلوژی های نرم افزاری  یک مهندس نرم افزار باید خوش فکر هم باشد  این دو  از نقات قوت یک برنامه نویس خوب می باشد .

البته باید مطمئن شوید که او به کار کردن در شرکت شما راضی و خوشحال است و قصد کار به مدت طولانی را دارد. آشکار است که یکی از فاکتورهای مهمی که می تواند یک نیروی فنی و با استعداد را به مدت طولانی در شرکت شما پای بند کند، دستمزد کافی و اندازه است.

توجه کنید که حقوق یک مهندس نرم افزار به نسبت از حقوق یک کارمند یا حتی کارشناس معمولی اداری بالاتر می باشد. دستمزد کم باعث دلسردی او و رفتن از شرکت شما می شود.

در این بخش ما به موضوع او را در پروژه های عملی ارزیابی کنید پرداختیم

خوب دوستان عزیز امیدواریم که شما از این مطلب خوشتان آمده باشد و سایت ما را دنبال کنید. منتظر مطالب دیگر از همین سایت باشید

.

دیدگاه کاربران

captcha