ورود کاربران

نکات مهم در ثبت آگهی استخدام حسابدار (بخش دوم)

تاریخ انتشار: 1397/05/16
تعداد دیدگاه: بدون دیدگاه
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (رتبه ای ثبت نشده)
Loading...

در بخش قبل به موضوعات مرتبط ترین رشته های دانشگاهی برای استخدام حسابدار، استخدام یک حسابدار بدون داشتن مدرک دانشگاهی، وضعیت استخدام حسابدار در کشور ایران و چند موضوع دیگر پرداختیم در ادامه به موضوعات دیگر می پردازیم چس با ما همراه باشید

بخش ششم: اهمیت  مدرک آکادمیک  در استخدام حسابدار

آیا داشتن یک مدرک آکادمیک رسمی در استخدام یک حسابدار اهمیت دارد؟ چه کسی مسئولیت اعطای مدرک حسابدار را بر عهده دارد؟ در این بخش به این دو سوال مهم پاسخ خواهیم داد. معمولا  “جامعه حسابداران رسمی ایران”  مسئولیت دادن  مدرک حسابدار را بر عهده دارد. که این کار از طریق برگزاری آزمون حسابدار صورت می گیرد، دارا بودن این مدرک به دلیل اینکه نشان دهنده تجربه کافی در حسابداری (داشتن تجربه کافی در امور حسابداری یا حسابرسی ومدیریت مالی و خدمات مالی، و مشابه  آن یکی از شروط شرکت در این آزمون می باشد) و صلاحیت علمی فرد پذیرفته شده می باشد ، یک اصل مهم در استخدام حسابدار به حساب می آید. در ادامه به بررسی مزیت استخدام شدن به عنوان حسابدار می پردازیم.
بخش هفتم: مزیت استخدام شدن به عنوان حسابدار
در بخش قبل به اهمیت مدرک رسمی  در استخدام حسابدار اشاره شد. حالا سوال این است که استخدام شدن به عنوان حسابدار چه مزایایی می تواند داشته باشد؟  حداقل ۸ مزیت مهم را می توان برای استخدام حسابدار بیان کرد. در اینجا به 4 مورد از این مزیت ها اشاره می کنیم. عدم نیاز به تحصیلات تکمیلی، از سوی بازار کار برای استخدام حسابدار، تقاضای دائمی بازار کار گسترده، امکان دورکاری (کار در منزل( از جمله این مزیت ها هستند. در ادامه به نقش رزومه کامل در استخدام حسابدار می پردازیم.

مطالب مرتبط:

رزومه استخدام کارفرما پسند باید چطوری باشه

بخش هشتم: نقش رزومه کامل در استخدام حسابدار

در بخش قبل به 4 مزیت استخدام شدن به عنوان حسابدار پرداختیم، حال می خواهیم به نقش رزومه کامل در استخدام حسابدار می پردازیم. نقش رزومه در استخدام حسابدار چیست؟ موثرترین ابزار معرفی شما به عنوان کارجو به کارفرما چیست؟ در این بخش به این موضوع ها می پردازیم.موثرترین ابزار معرفی شما به عنوان کارجو به کارفرما رزومه است. اگر به آگهی استخدام کارشناس مالی ،حسابدار نگاهی کنید، متوجه می شوید که روزانه آگهی های زیادی برای استخدام حسابدار منتشر می شود. از طرفی دیگر تعداد زیادی کارجوی رشته حسابداری وجود دارد که به دنبال استخدام شدن هستند. یکی از مهم ترین مزیت های شما در بین همه این کارجویان بوده داشتن یک رزومه مناسب و خوب بوده و شما را در مسیر یافتن شغلی مناسب یاری کرده است.  پس باید تا حد ممکن از کمک گرفتن و مشورت و دستورالعمل های اصولی دریغ نکنیم. با توجه به شغل مورد نظر و کارفرمای مربوطه، بهترین رزومه را نوشته و شرکت مورد نظرارسال نمایید. آیا رزومه انواع مختلفی دارد؟ آیا استفاده از قالب های آماده رزومه می تواند مفید باشد؟ در ادامه به پاسخ این سوالات خواهیم پرداخت.

بخش نهم: انواع رزومه

در بخش قبل به نقش رزومه کامل در استخدام حسابدار پرداختیم و در این بخش قرار است به انواع رزومه بپردازیم پس باما همراه باشید . رزومه انواع زیادی دارد که با توجه به استفاده ی  آن باید مناسب ترین نوع را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار داد. استفاده کردن از قالب های آماده رزومه می تواند بسیار مفید باشد. توانایی، مهارت ها و دانش خود را به بهترین شکل در رزومه خود بیان کردن از جمله نکات مهمی هستند که برای نوشتن یک رزومه موفق باید رعایت کرده و از بعضی موارد باید دوری کنید. در این بخش ما به انواع رزومه پرداختیم حال در بخش پایانی ما به نقش تیپ شخصیتی در استخدام حسابدار می پردازیم پس با ما همراه باشید

بخش دهم: نقش تیپ شخصیتی در استخدام حسابدار

 

نقش تیپ شخصیتی در استخدام حسابدار

نقش تیپ شخصیتی در استخدام حسابدار

آیا تیپ شخصیتی در استخدام حسابدار تاثیر دارد؟ آیا تیپ شخصیتی حسابدار احتمال موفقیت نحوه چشم گیری را افزایش می دهد؟ با ما در این بخش همراه باشید. اگرچه مناسب بودن تیپ شخصیتی در استخدام یک حسابدار در معمولا نظر گرفته نمی شود، اما در صورت داشتن تیپ شخصیتی خوب و مناسب، احتمال زیادی برای موفق شدن و رضایتمندی شغلی برای کارجو و استفاده کردن  و به کار آمدن  بیشتر برای کارفرما به نحو چشمگیری افزایش می یابد. مطالعات زیادی مبنی بر اساس تست شخصیت شناسی MBTI (که یکی از معتبرترین آزمون های شخصیت شناسی در جهان است)، تیپ های شخصیتی ESTJ  وISTJ  بیشترین شباهت شخصیتی را با شغل حسابدار دارند.

بخش یازدهم: بهترین شرکت ها برای استخدام حسابدار

بهترین شرکت ها برای استخدام شدن کدام شرکت ها هستند؟در این بخش که بخش آخر این مطلب می باشد ما به بهترین شرکت ها برای استخدام حسابدار می پردازیم تا قبل از این بخش به 10بخش دیگر از موضوع نکات مهم در ثبت اگهی استخدام حسابدار پرداختیم اما هم اکنون می خواهیم به موضوع بهترین شرکت ها برای استخدام حسابدار بپردازیم پس با آخرین بخش با ما همراه باشید
ممکن است از نظر هر کسی بهترین محل کار یا شرکت ها متفاوت باشد.  بدلیل اینکه بسیاری از افراد از محیط های خلوت و آرام لذت  می برند و دوست دارند در انجا کار کنند و بعضی دیگر به دنبال محیط های کاری شلوغ و پر سر و صدا هستند زیرا فکر می کنند در محیط های شلوغ و پر سر و صدا بهتر می توانند کار کنند و به مردم کمک کند. درباره موضوع تفاوت های شخصیتی افراد و نقش آن در پیداکردن یک شغل در بخش های دیگر توضیحات کامل تری نوشته شده، اما به دلیل کمبود خط در یک پاراگراف و از آنجا که  ما در این بند به آن اشاره کوتاهی می کنیم، بنابراین پاسخ به این سوال که استخدام به عنوان حسابدارخوب در یک شرکت بزرگ (و با کادر مالی گسترده بهتر است یا استخدام در یک شرکت کوچک و کم حجم ؟) در پاراگراف بعدی می دهیم پس با ما همراه باشید
برای آن سوال می توانیم پاسخ های زیادی را در نظر گرفت اما در یک مقایسه کوتاه می توان گفت که اگر شما به عنوان کارشناس مالی یا حسابدار در یک شرکت کوچک و با تیم مالی کوچک و محدود (یکی دو نفر) استخدام شوید بر خلاف اینکه اینکه درآمد شغلی شما ممکن است کمتر باشد، حقوق شما سر موقع پرداخت نشود و … اما باید بدانید با توجه به اینکه کارهای گوناگونی  را در حوزه حسابداری و مالی باید انجام دهید، بنابراین در مدت زمان کمتری، تخصص و تجربه بیشتری کسب می کنید و شما را برای یک ارتقاء شغلی خوب و بیشتر آماده می کند.
ولی اگر در یک شرکت بزرگ با یک تیم مالی گسترده و حرفه ای (بین ۶-۷ نفر تا 12 نفر) استخدام شوید ، بر غلاف میل باطنی، برخورداری از مزیت های فوق الذکر ولی کار شما عموما محدود به وظایف تکراری و مشخص خواهد شد و این کار ها در مدت زمان طولانی با شما خواهد بود پس یادگیری و پیشرفت شما در بازه زمانی مشخص نسبتا کمتر خواهد بود و برای ارتقاء شغلی و کسب تخصص مالی و مدارج مدیریتی در حوزه حسابداری باید مسیر طولانی تری را طی کنید.

دیدگاه کاربران

captcha