ورود کاربران
بدانیم که : تنها شکافی که بین ما و رویایمان قرار دارد ، با کمی اراده به عمل و کمی اعتقاد راسخ پر می شود
برای عقب نموندن از آخرین استخدامی ها اینجا کلیک کن و سریع عضو شو :)

اعطای پروانه کارگزاری رسمی بیمه

وضعیت آگهی: غیر فعال
تاریخ انتشار: 1391/07/14
تعداد دیدگاه: بدون دیدگاه
مهلت تماس این آگهی به پایان رسیده است.

اعطای پروانه کارگزاری رسمی بیمه

فراخوان دوره 56        

بیمه مرکزی ایران ج.ا.ا در اجرای ماده 68 قانون تاسیس بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و بیمه گری و برای استفاده از نیروهای متخصص و کارآمد برای تعمیم و گسترش فرهنگ بیمه و پیشبرد عرضه خدمت و فعالیت های بیمه ای، پس از آزمون از متقاضیان واجد شرایط براساس آیین نامه و مقررات مربوط، پروانه کارگزاری رسمی بیمه صادر می کند.

شرایط لازم :

1-  تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران.

2-  اعتقاد به اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور.

3-  حداقل سن بیست و پنج سال

4-  داشتن حداقل مدرک لیسانس در رشته بیمه و یا گرایش بیمه ای و شش ماه سابقه کار مفید بیمه ای و یا حداقل لیسانس در سایر رشته ها و یکسال سابقه کار مفید بیمه ای.

5-  انجام گرفتن  خدمت وظیفه عمومی یا داشتن معافیت دائم قانونی.

6-  عدم شهرت به نادرستی

7-  نداشتن سابقه محکومیت به علت ارتکاب جنایت و یا ورشکستگی به تقصیر و کلاه برداری و یا خیانت در امانت و یا دزدی و صدور چک  بی محل و یا اختلاس و یا معاونت در یکی از جرایم فوق به گواهی اداره سجل  کیفری وزارت دادگستری (در این خصوص گواهی عدم سوء پیشینه الزامی است که پس از موفقیت در آزمون باید ارائه شود).

8-  موفقیت در آزمون کتبی و مصاحبه حضوری در بیمه مرکزی ایران.

9-  گذراندن دوره آموزشی و توجیهی بیمه مرکزی ایران و اخذ گواهینامه قبولی.

تذکر : مطابق ماده 1 آیین نامه کارگزاری بیمه، شغل انحصاری کارگزار باید ارائه خدمات بیمه ای باشد.

(به هیچ شغل دیگری اشتغال باشد).

مدارک مورد نیاز :

1-  تصویر خوانای کلیه صفحات شناسنامه عکس دار.

2-  یک برگ تصویر خوانای مدرک تحصیلی معتبر.

3-  سه قطعه عکس 4×3 جدید با درج مشخصات متقاضی در پشت آن.

4-   اصل فیش بانکی به مبلغ بیست هزار ریال واریز شده به حساب سیبا شماره  0109999999009 بانک ملی، شعبه ممتاز ملی، کد 1000 به نام بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران  برای آزمون کارگزاری رسمی بیمه.

5-  یک برگ تصویر از پشت روی کارت پایان  خدمت یا معافیت  دائم قانونی.

6-  اصل گواهی سابقه کار بیمه بازرگانی (نزد موسسات بیمه، نمایندگان بیمه و کارگزاران رسمی بیمه)  متناسب با مدرک تحصیلی به شرح مندرج در بند 4 شرایط فوق :

7-  فرم تکمیل شده موجود در سایت به آدرس www.centinsur.ir  با الصاق یک قطعه عکس 4×3 بر آن.

تذکر مهم: گواهی های صادره شده توسط نمایندگان شرکتهای بیمه باید طی نامه جداگانه ای به تایید  ادارات امور نمایندگان این شرکت ها در تهران برسد. همچنین گواهی های صادره شده  توسط کارگزاران  رسمی بیمه به تایید مدیریت نظارت بر دفاتر خدمات بیمه ای، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران رسیده باشد.

سایر نکات :

1-  داوطلبان واجد شرایط باید مدارک لازم را حداکثر تا پایان وقت اداری روز 05/08/1391 با پست سفارشی به نشانی بیمه مرکزی ایران واقع در تهران، خیابان آفریقا، نبش ناهید شرقی شماره 223، کد پستی 19157 و یا صندوق پستی 5588- 19395 بفرستند. (ضمنا روی پاکت ارسالی جمله « آزمون کارگزاری» قید گردد)

2-  به مدارکی که ناقص باشد و یا بعد از تاریخ فوق به پست تحویل شود ترتیب اثر داده نمی شود و مدارک ارسالی و وجه پرداختی مسترد نخواهد شد.

3-  لیست نهایی شرکت کنندگان یک هفته قبل از آزمون در سایت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی  ایران درج خواهد شد.

4-  آزمون در ناریخ 09/09/1391 راس ساعت 9 صبح در محل پژوهشکده بیمه به آدرس : تهران- سعادت آباد – میدان  کاج – خیابان سرو غربی – پلاک 43 برگزار می گردد. متقاضیان جهت دریافت کارت ورود به جلسه راس ساعت 8 صبح مورخ 09/09/1391  در محل فوق الذکر حضور بهم رسانند.

مواد آزمون کتبی :

مواد آزمون کتبی  عبارت اند از : مجموعه قوانین و مقررات بیمه، اصول و کلیات بیمه های بازرگانی، آیین نامه شماره 6 و ضمایم آن، مجموعه قوانین و مقررات بیمه های بازرگانی، برخی  از منابع این موضوعات در کتاب فروشی واقع در ساختمان پژوهشکده بیمه موجود می باشد.

دیدگاه کاربران

captcha