ورود کاربران
بدانیم که : تنها شکافی که بین ما و رویایمان قرار دارد ، با کمی اراده به عمل و کمی اعتقاد راسخ پر می شود
برای عقب نموندن از آخرین استخدامی ها اینجا کلیک کن و سریع عضو شو :)
استخدام آموزش و پرورش 97 زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش پرورش 97

استخدام آموزش و پرورش 97 زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش پرورش 97

وضعیت آگهی: غیر فعال
تاریخ انتشار: 1397/01/14
تعداد دیدگاه: 107 دیدگاه
مهلت تماس این آگهی به پایان رسیده است.

استخدام آموزش و پرورش

با توجه به شمار داوطلبان شرکت در گزینش استخدام آموزش و پرورش 97، آگاهی از شرایط استخدام آموزش و پرورش و همچنین نکات مورد نیاز برای گذراندن فرآیند ثبت نام آموزش پرورش، آزمون و نهایتا استخدام در اموزش و پرورش، امری واجب و ضروری است. در این مقاله ابتدا به شرح کوتاهی از اهمیت و ضرورت آموزش و پرورش و تاریخچه وزارت اموزش و پرورش در ایران، می‌پردازیم. سپس از ضوابط و شرایط استخدام آموزش و پرورش 97 ، صحبت خواهیم کرد.

خبر 22 اردیبهشت 97 : اطلاعیه دستگاه های اجرایی استخدامی وزارت آموزش و پرورش 

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

 

اهمیت و ضرورت آموزش و پرورش در جامعه

داستان تمدن از لحظه‌ای شکل گرفت که انسان‌ها برای بودن و تعامل در کنار همدیگر، نیاز به وضع قوانین و شیوه‌های جدید در پیشبرد زندگی جمعی خود را احساس کردند. خانواده از قدیمی‌ترین نظام‌های اجتماعی تاریخ تمدن است. خانواده زمانی نقش اجتماعی خود را بازمی‌یابد که بتواند از طریق ایفای نقش آموزشی و پرورشی، کودکان را رشد دهد و به تکامل جامعه کمک کند. اگر کشوری بخواهد به رشد سیاسی و اقتصادی، پیشرفت علمی و فرهنگی دست یابد، باید به نظام آموزشی و پرورشی به عنوان یک ساختار زیربنایی و ضروری نگاه کند. چرا که در هر جامعه‌ای نیروی انسانی تنها نیروی ارزش آفرین خواهد بود و تربیت و آموزش این منابع ارزشمند هم تنها می‌تواند خروجی یک نظام صحیح در قالب نظام آموزش و پرورش باشد. بنابراین اهمیت به سیستم آموزشی کشور به عنوان یک ارزش و سرمایه‌گذاری برای آینده کشور امری ضروری و حیاتی به شمار می‌آید.

حال برای آنکه یکی از حساس‌ترین نظام‌های هر جامعه، یعنی نظام آموزش و پرورش، بتواند به صورت اثرگذار و اثربخش به فعالیت خود ادامه دهد، نیازمند آن است که اجزای این نظام به صورت صحیح انتخاب و در کنار هم چیده شوند. یکی از ارکان اصلی نظام آموزش و پرورش، دبیران و معلمان هستند که به جرأت می‌توان گفت جزو سخت‌ترین وظایف دنیا را به دوش می‌کشند. بنابراین در همه جوامع حساسیت زیادی در مورد انتخاب افراد برای استخدام آموزش و پرورش وجود دارد چرا که برای پرورش نیروی انسانی کارآمد در گرو کارآمدی این افراد خواهد بود. که البته کشور ما هم از این قاعده مستثنا نبوده و هر ساله وزارت آموزش و پرورش برای جذب بهترین و کارآمدترین افراد در حوزه‌های مختلف شرایط استخدام آموزش و پرورش را به صورت عمومی اعلام می‌کند.

بنابراین هر سال وزارت آموزش و پرورش نظام جمهوری اسلامی ایران، برای دستیابی به اهداف آموزشی و پرورشی خود علاوه بر  ساختن مدارس و ایجاد فضاهای آموزشی و مهیا کردن بستر و زیر ساخت آموزشی، افراد متخصص و تحصیل کرده را از طریق آگهی استخدام آموزش و پرورش، دعوت به عضویت در این سازمان می‌کند تا با استخدام نیروی انسانی با دانش، مسیر دستیابی به اهداف بلندمدت خود در راستای تعلیم و تربیت فرزندان این سرزمین را، هموار سازد و در مورد استخدام سازمان آموزش و پرورش اطلاع رسانی نماید. البته با توجه به حساسیت و اهمیت کیفیت استخدامی، استخدام در آموزش و پرورش، هر ساله شرایط و ضوابط متفاوتی را به همراه خواهد داشت.

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

تاریخچه آموزش و پرورش و استخدام دبیران در ایران

تاریخ نهادهای آموزشی و پرورشی در ایران را می‌توان به زمانی بسیار دور (حدود 4 هزارسال پیش) در دوره حکومت مادها دنبال کرد اگرچه از کیفیت و جزئیات آموزش و پرورش (به عنوان یک سازمان) در آن دوران اطلاعات چندانی در دست نیست. تا قبل از تأسیس دانشگاه جندی شاپور در دوران ساسانی (که قدمت آن به حدود 1700 سال می‌رسد و یکی از قدیمی‌‌ترین دانشگاه‌های خاورمیانه محسوب می‌شود) خبری از نظامی منسجم به نام نظام آموزش و پرورش و به تبع استخدام اموزش پرورش هم وجود نداشت.

در سال 1231 ه.ش به تلاش میرزا تقی‌خان امیرکبیر، اولین مرکز جامع علوم و فنون نوین به نام دارالفنون تأسیس شد که استخدام آموزگاران و مربیان اروپایی برای این مدرسه را می‌توان به نوعی جزو اولین استخدامی آموزش و پرورش در ایران دانست. همزمان با ورود موج مدرنیته و نوسازی در ایران (دوران مشروطه) رضا شاه سیستم مکتب‌خانه‌ای را به سمت مدارس دولتی همگانی اجباری تغییر داد و همزمان نهادهای پایه‌ای از جمله دانشگاه تهران و نهادهایی برای تربیت معلمین از جمله دانشسرای عالی را تأسیس کرد و تقریباً از آن زمان استخدامی آموزش پرورش به معنای امروزی آن نزدیک شد. امروزه علاوه بر دانشگاه‌های تربیت معلم و غیره، دانشگاه فرهنگیان نیز تأمین، تربیت و بهسازی معلمان و نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش را در ایران بر عهده دارد و استخدام آموزش پرورش را تحت نظارت دارد.

وزارت آموزش و پرورش ایران

در ایران تا قبل از سال 1343 وزارت مستقلی برای آموزش و پرورش وجود نداشت و وزارتخانه‌ای به نام وزارت فرهنگ وجود داشت که این وزارتخانه آموزش عالی (دانشگاه‌ها) را نیز عهده‌دار بود که طبیعتاً استخدامی آموزش و پرورش هم معنایی نداشت. ولی در سال 1343 وازارت فرهنگ از وزارت آموزش و پرورش جدا شد و پس از تشکیل وزارت علوم و آموزش عالی در سال 1346(برای اداره امور دانشگاه‌ها و امور پژوهشی سطوح عالی)، ورازت آموزش و پرورش وظیفه تحصیل رایگان همه افراد در مقاطع دبستان، دوره اول متوسطه، دوره دوم متوسطه را برعهده گرفت و به صورت رسمی اقدام به جذب نیرو و استخدام در اموزش پرورش نمود.
در حال حاضر فخرالدین احمی دانش‌آشتیانی وزیر آموزش و پرورش است که پس حضور در هیئت دولت به عنوان وزیر آموزش و پرورش، با توجه به لزوم بهسازی و توانمندسازی نیروهای انسانی این سازمان، سیاست‌های خاصی برای استخدام آموزش و پرورش 97 را در دستور کار خود قرار داده است.

شرایط استخدام اموزش و پرورش

فرآیند استخدام آموزش و پرورش، سالها فقط بصورت مستقیم از سمت دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی انجام می‌گرفت. با رشد جمعیت محصلان و مدارس فعال سراسر کشور، چندسالی است که استخدامی آموزش پرورش از طریق سایت آموزش و پرورش بصورت اعلان عمومی انجام می‌پذیرد. در این فرانید متقاضیان می‌توانند از طریق مطالعه دفترچه استخدام آموزش و پرورش به صورت کامل و دقیق و در صورتی که ظوابط مندرج در آن با شرایط آنها همخوانی داشت وارد فرایند و عملیات ثبت نام آموزش و پرورش شوند. بدین منظور داوطلبین می‌توانند به سایت سنجش و یا سایت استخدام آموزش و پرورش مراجعه نمایند و پس از مطالعه اطلاعیه‌ها و دفترچه راهنمای استخدام آموزش و پرورش، اقدام به ثبت‌نام نمایند.

استخدام آموزش و پرورش 97

افراد داوطلب برای استخدام آموزش و پرورش 97، با توجه به اطلاعات مندرج در راهنمای دفترچه استخدام آموزش و پرورش و شهرهای مورد نیاز استخدام آموزش و پرورش، می‌توانند فارغ‌التحصیل هر رشته یا دانشگاهی باشند. در سال‌های اخیر با توجه به علاقه نشان دادن فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف به استخدام در آموزش و پرورش، آزمون استخدامی آموزش و پرورش با شرکت‌کنندگان بسیاری مورد استقبال واقع می‌شود.

نام‌نویسی استخدامی آموزش و پرورش 97 در تاریخی که متعاقبا اعلام خواهد شد در سایت سنجش آغاز میشود و آزمون استخدام آموزش پرورش 97 نیز همان سال برگزار میشود. در نظر داشته باشید که سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مهم‌ترین و در واقع اصلی‌ترین سایت دولتی آگهی استخدام آموزش و پرورش 97 و اعلام تاریخ گزینش استخدام آموزش و پرورش 97 خواهد بود.

اگر شما نیز جزو داوطلبان شرکت در امتحان استخدام آموزش و پرورش 97 هستید، خاطرنشان می‌کنیم هرروزه به سایت سنجش و سایت آموزش و پرورش مراجعه کنید چرا که لینک دانلود دفترچه استخدام آموزش و پرورش سال 97 همچون سالهای قبل، اولین‌بار در این منابع منتشر می‌شود. حدود 10 هزار نفر در ثبت مشخصات استخدامی آموزش و پرورش سال 95 فارسی پذیرفته شده‌ و در آزمون استخدام آموزش پرورش 95 شرکت کرده‌اند.

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

ضوابط و شرایط استخدام آموزش و پرورش و شرکت در آزمون استخدام آموزش و پرورش

از جمله شرایط استخدام آموزش و پرورش بطور کلی می‌توان به داشتن حداکثر 35 سال برای فوق لیسانس و بالاتر، و حداکثر 30 سال برای دارندگان مدرک لیسانس، حداکثر 25 سال برای فوق دیپلم و دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی در رشته‌های تحصیلی مرتبط با شغل اعلام شده در آگهی استخدام آموزش و پرورش 96 اعلام شده است.

استخدام آموزش و پرورش 97 نیز از این قاعده مستثنا نبوده و گذراندن دوره یکساله مهارت‌آموزی و موفقیت در آزمون جامع شرط ورود به شغل معلمی است. تغییر منطقه محدل خدمت بعد از قبولی و قبل از استخدام آموزش و پرورش و اشتغال به کار نیز تابع ضوابط و مقررات نقل و انتقال فرهنگیان است. اطلاعات تکمیلی را می‌توانید با مطالعه دفترچه استخدام آموزش و پرورش مطالعه کنید. دانلود دفترچه استخدام آموزش و پرورش 96 را در همین صفحه برای شما متقاضیان گرامی مهیا میکنیم.

سهمیه‌های استخدام آموزش و پرورش و مواد آزمون استخدام آموزش و پرورش

سهمیه استخدامی آموزش پرورش سال 97 ایثارگران 25 درصد، رزمندگان 5 درصد و معلولین 3 درصد است. پذیرفته‌شدگان نهایی مکلفند تعهد کتبی مبنی بر 10 سال خدمت در شهرهای مورد نیاز استخدام آموزش و پرورش و مورد تقاضا را به آموزش و پرورش بسپارند.

مواد آزمون عمومی: فناوری اطلاعات (مهارت‌های هفت‌گانه ICDL)، ریاضی و آمار مقدماتی، زبان و ادبیات فارسی، معارف اسلامی، زبان انگلیسی و اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی، هوش و توانمندی‌های عمومی که تمامی دروس عمومی با ضریب یک محاسبه و اعمال خواهد شد که در آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 97 زبانان مورد سوال واقع شد.

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

آزمون استخدام آموزش و پرورش

مواد آزمون تخصصی استخدام آموزش پرورش 97: سوالات آزمون تخصصی براسا دانش و مهارت‌های تخصصی متناسب با خوشه‌های شغلی یا مشاغل تهیه خواهد شد. انتخاب افراد بر اساس نمره کل اولیه آنها با وزن 40 درصد برای حیطه عمومی و 60 درصد برای حیطه تخصصی است که در آزمون استخدام آموزش پرورش 96 لحاظ شده بود. اگر هدف شما عضویت در این سازمان برای استخدام آموزش پرورش 97 است، پیشنهاد می‌کنیم بخش تخصصی را جدی بگیرید تا بتوانید پس از ثبت نام آموزش و پرورش استخدام این سازمان شوید.

استخدام حق‌التدریس آموزش و پرورش

شرط استخدام حق‌التدریس آموزش و پرورش و نیروهای پیمانی در آموزش و پرورش گذراندن دوره یکساله مهارت‌آموزی است. تمام پذیرفته‌شدگان ملزم به گذراندن این دوره و موفقیت در آزمون جامع بدون دریافت حقوق و مزایا بوده و صدور حکم استخدامی منوط به کسب موفقیت در دوره مذکور است و می‌توانند تکمیل فرایند ثبتنام آموزش و پرورش استخدام شوند که البته بخشی از هزینه‌های دوره نیز بر عهده داوطلب می‌باشد ضمن اینکه اطلاعات تکمیلی در دفترچه راهنمای استخدام آموزش و پرورش وجود دارد.

استخدام آموزش و پرورش 97

استخدام آموزش و پرورش 97 نیز به روال هرساله، ابتدا از طریق ثبت نام داوطلبان استخدام آموزش و پرورش 97، در سایت سنجش در تاریخ معین شروع خواهد شد. داوطلبان استخدام آموزش و پرورش 97 با مراجعه به سایت آموزش پرورش و یا بخش اخبار سایت سنجش، از تاریخ دقیق ثبت نام استخدام سازمان آموزش و پرورش (طبق روال استخدام در آموزش و پرورش 97) مطلع شوند و پس از آن می‌توانند با تکمیل فرم ثبت نام آموزش پرورش، فرایند را ادامه دهند.

امید داریم با توضیحات داده شده برای استخدام آموزش پرورش 97 اطلاعات کاملی را برای حضوری موفق کسب کرده باشید.

 

استخدام آموزش و پروش

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش


دیدگاه کاربران

captcha


 • با سلام
  دیپلم علوم تجربی دارم و رشته تربیت معلم رو خیلی دوست دارم لطفا کمکمون کنید.
  ممنون
 • سلام و وقت بخیر.من لیسانس itدارم.دوسال سابقه کار توی مدرسه رو دارم.یک سال معلم ورزش ابتدایی پسرانه.و یک سال معلم سه درس مقطع دوره اول دبیرستان دخترانه.چند سال هم میشه و تدریس کامپیوتر میکنم.اما متاسفانه بخاطرپارتی بازی مدیران امسال موفق ب پیدا کردن مدرسه خوب نشدم.در ضمن گزینش آموزشی پرورش رو هم دارم.تورو خدا کمک کنید تا بتونیم یع حتی ثابت پیدا کنیم برای کار.التماس دعا
 • با سلام فوق دیپلم تکنولوژی آموزشی هستم هم در دبستان هم در مهد دوره کار ورزی انجام دادم
 • سلام لیسانس معماری هستم که نیاز مبرم به کار دارم .
 • با سلام اینجانب(محبی) در سالهای 80-81 و 81-82 به صورت پاره وقت در آموزش و پرورش منطقه ابهر در استان زنجان مشغول به تدریس درس ریاضی دوره راهنمایی بودم که در سال 82-83 با اعلام عدم نیاز آموزش و پرورش این منطقه ارتباط کاریم قطع شد در سالهای اخیر با پیگیریهای فراوان در ابهر و زنجان به نتیجه نرسیده ام با وجودیکه امسال در خصوص کمبود نیرو بحث می شود چرا از نیروهای جامانده از استخدام خود مثل بنده استفاده نمی شود؟
 • سلام من دیپلم علوم تجربی دارم کار رسمی رو خیلی دوست دارم بخصوص کار در آموزش و پرورش
 • سلام من دیپلم علوم تجربی دارم علاقه زیادی هم به کار رسمی دارم
 • من فرزندجانباز۲۵درصدایثارگر و فرهنگی متوفی بازنشسته هستم وبامدرک معتبرازدفترمقام معظم رهبری و ریاست جمهوری جهت استخدام در آموزش پرورش ودارای مدرک دیپلم و سن ۳۰ساله متاهل بدون سوپیشینه ودارای کارت فعال بسیج می باشم.نیازمعبرم به کار دولتی برای آینده همسر و فرزندم.
 • سرایداروخدمت گزار
 • سلام لیسانس عمران هستم با دوسال سابقه کار نیاز مبرم به کار رسمی دارم
 • دیپلم علوم تجربی
 • سلام سرایداری مدرسه درتهران رامیخواهم ممنون میشم کمکم کنید
 • محمد مرادی خانلو هستم 30ساله میخواهم بر ای سرایداری درمدرسه تهران ثبت‌نام کنم متاهل هستم ممنون میشم بهم کمک کنید
 • دیپلم هستم سرپرست خانواده هستم نیازمبرم به کار رسمی دارم
 • استخدام رسمی در اموزش و پرورش 4 نفر دیپلم و2لسیانس و فوق لیسانس و حوزوی
 • سلام علیکم من علی رحیمی ساکن تبریزم دو دختر همسرمو و خودم چهار نفریم از ریاست محترم این سایت خواهش میکنم تو رو به امام حسین برای من یک کار سرایداری مدرسه در تبریز پیدا کنین لطفا کمکم کنین خواهش میکنم تو رو به فاطمه زهرا قسم کمکم کنین
 • به کار اموزشی علاقه دارم1 2 3 4