ورود کاربران
بدانیم که : تنها شکافی که بین ما و رویایمان قرار دارد ، با کمی اراده به عمل و کمی اعتقاد راسخ پر می شود
برای عقب نموندن از آخرین استخدامی ها اینجا کلیک کن و سریع عضو شو :)

استخدام بیمه مرکزی 96 | راهنمای استخدام بیمه مرکزی ایران سال 96

وضعیت آگهی: غیر فعال
تاریخ انتشار: 1396/05/09
تعداد دیدگاه: بدون دیدگاه
مهلت تماس این آگهی به پایان رسیده است.

استخدام بیمه مرکزی 

استخدام بیمه مرکزی

استخدام بیمه مرکزی

کلیه آگهی ها، اخبار و اطلاعیه های آزمون های استخدام بیمه مرکزی ایران سال 96 در این صفحه منتشر میشود. راهنمای گزینش در بیمه مرکزی و همپنین شرایط استخدامی بیمه مرکزی ایران بطور کامل در ادامه مطلب ارائه شده است.

اخبار و اطلاعیه ها

خبر 24 خرداد 96 : اطلاعیه شماره دو استخدامی دستگاه های اجرایی ( سازمان بیمه مرکزی)

خبر اردیبهشت 96: فراخوان بزرگ چهارمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

دانلود سوالات استخدامی بیمه مرکزی ایران

شرایط اختصاصی استخدام سازمان بیمه مرکزی
دارندگان مدرک تحصیلی فوق لیسانس و دکتری متقاضی شغل (کارشناس حقوقی) می بایست دارای مدرک تحصیلی لیسانس در رشته های تحصیلی حقوق یا علوم قضایی باشند، در غیر این صورت امکان شرکت در آزمون استخدامی را ندارند.

مطالعه صفحات دفترچه راهنمای ثبت نام
صفحه ۶۱ تا ۶۲ دفترچه برای داوطلبان سهمیه آزاد و ۵ درصد ایثارگران و ۳ درصد معلولین
صفحه ۲۰۵ دفترچه برای داوطلبان ایثارگران سهمیه ۲۵ درصد

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام دستگاه های اجرایی سال 96

صفحه اصلی استخدام فراگیر و ثبت نام در سازمان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران

شرکت بیمه ایران پس از تاسیس، فعالیت هایش را به صورت مناسبی آغاز کرد. موفقیت آن در انجام این وظیفه باعث اعتماد هرچه بیشتر افراد به این سازمان گردید. این سازمان با مشخص کردن اهداف خود و تلاش در جهت دستیابی به این اهداف موفقیت های زیادی را برای خود رقم زده است.
سازمان بیمه مرکزی ایران، در راستای دستیابی هر چه بیشتر به اهداف خود قصد دارد تا نیروی انسانی لازم را در صورت دارا بودن شرایط، از طریق آزمون سراسری استخدام نماید. متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی بیمه مرکزی ایران می توانند برای اطلاعات بیشتر به سایت کاریاب و دفترچه راهنمای استخدام بیمه مرکزی ایران مراجعه نمایند. در اینجا نیز به بررسی شرایط، نحوه شرکت در آزمون و … می پردازیم.

تاریخچه سازمان بیمه مرکزی ایران

به صورت غیر رسمی بیش از یک قرن از فعالیت بیمه در کشور می گذرد. در ابتدا شرکت های بیمه ی خارجی قصد داشتند تا نمایندگی در ایران را تاسیس نمایند. در پی آن در سال 1314 بود که شرکت بیمه ایران در کشور تاسیس گردید. تصویب قوانین بیمه در سال 1316 اتفاق افتاد که در این تاریخ تحولی نو در بازار بیمه آغاز شد. شرکت بیمه ایران تا کنون برپا بوده و توانسته است با تلاش خود، با تکیه بر تجربیات چندید ساله اش و دانش مدیرانش وظایف و مسئولیت هایش را به خوبی انجام دهد و سابقه ی درخشانی را برای خود ایجاد کند.

دانلود سوالات استخدامی بیمه مرکزی ایران

اهداف سازمان بیمه مرکزی ایران

سازمان بیمه مرکزی ایران از ابتدا تا کنون فعالیت های گسترده، مهم و تاثیر گذاری را برعهده داشته و با توجه به سطح اختیاراتش در راستای بهبود کیفیت زندگی افراد مختلف گام بر می دارد. از جمله وظیفه مهم این سازمان تنظیم بازار بیمه ی کشور است و قصد دارد تا از طریق تصویب آیین نامه ها و مقررات جدید بتواند این وظیفه مهم را انجام دهد. سازمان بیمه مرکزی ایران، برای موسسات بیمه ای امور اتکایی اجباری را انجام می دهد، مجوز تاسیس شرکت ها و شبکه های کارگزاری را صادر می نماید و بر فعالیت های مختلف شرکت های بیمه و نمایندگی ها نظارت دارد. در کل می توان نتیجه گرفت این سازمان مجموعه فعالیت های گسترده ای را بر عهده دارد و در راستای انجام هرچه بهتر این فعالیت ها تلاش می کند.

اطلاعیه استخدامی سازمان بیمه مرکزی ایران

از اهداف مهم سازمان بیمه مرکزی ایران، ارتقاء سطح کیفیت در ارئه خدمات به کلیه بیمه گذاران است، به طوری که افزایش رضایت بیمه گذار را به همراه داشته باشد زیرا در این صورت حس اعتماد به صنعت بیمه در بین مردم به وجود خواهد آمد. بنابراین سازمان بیمه مرکزی ایران، برای انجام بهتر مسئولیت ها و وظایف و همچنین پیشرفت بهتر در راستای دستیابی به اهداف این سازمان، که از جمله می توان به رضایت مردم اشاره نمود، قصد دارد تا از طریق برگزاری آزمون استخدام نماید.
این سازمان در زمینه ی انجام فعالیت هایش به صورت گسترده با کمبود نیرو مواجه است و برای رفع این کمبود، افرادی که دارای شرایط لازم هستند را استخدام می نماید. متقاضیان باید در ابتدا شرایط استخدامی را بررسی نموده و نسبت به دارا بودن شرایط استخدامی بیمه مرکزی ایران اطمینان حاصل نمایند. این شرایط استخدامی در سایت کاریاب و دفترچه راهنمای استخدام بیمه مرکزی ایران سال 96 وجود دارد.

دانلود سوالات استخدامی بیمه مرکزی ایران

شرایط استخدامی سازمان بیمه مرکزی ایران

استخدام در هر کدام از سازمان ها و ارگان ها دارای شرایطی است که متقاضیان باید برای شرکت در آن استخدامی شرایط لازم را دارا باشند. استخدامی بیمه مرکزی ایران نیز دارای شرایط خاص خود است و متقاضیان لازم است تا قبل از هر اقدامی نسبت به دارا بودن این شرایط مطمئن شده و سپس در استخدامی شرکت نمایند. شرایط استخدام بیمه مرکزی ایران 96 در سایت کاریاب و دفترچه راهنمای استخدامی بیان شده است.
از جمله شرایط اختصاصی مهمی که در استخدامی بیمه مرکزی ایران 96 وجود دارد مربوط به شغل کارشناس حقوقی می باشد و متقاضیانی که خواهان این شغل هستند باید این شرط را در نظر داشته باشند. متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی بیمه مرکزی ایران، در صورتی که مدرک تحصیلی فوق لیسانس یا دکترا را دارا باشند، لازم است تا مدرک تحصیلی لیسانس آنها در یکی از رشته های تحصیلی حقوق یا علوم قضایی باشد. در غیر اینصورت امکان شرکت در این آزمون برای این افراد وجود ندارد.

نحوه استخدام شدن در سازمان بیمه مرکزی ایران

با در نظر گرفتن اهداف سازمان بیمه مرکزی و وظایفی که تا کنون انجام داده است مشخص است که متقاضیان استخدام در این سازمان باید توانایی و روحیه ی کار در این سازمان را دارا باشند. سازمان های مختلف در زمینه استخدام شرایطی را اعلام می کنند و لازم است تا متقاضیانی که این شرایط را دارا هستند در آزمون مورد نظر ثبت نام نمایند. بنابراین در نظر داشتن شرایط استخدامی هر سازمان مهم است.
پس از دارا بودن شرایط، افراد متقاضی می توانند در استخدامی بیمه مرکزی ایران ثبت نام نمایند. حضور در جلسه آزمون استخدامی و پاسخگویی به سوالات برای کسب امتیاز لازم بسیار مهم است. استخدامی سازمان بیمه مرکزی ایران دارای مرحله ی گزینش استخدامی نیز می باشد که داوطلبان باید در این مرحله نیز امتیاز لازم را کسب نمایند زیرا گزینش نهایی استخدامی بسیار مهم است. داشتن آمادگی و همچنین توانایی های لازم برای شرکت در استخدامی بیمه مرکزی ایران 96 ضروری است.

آزمون استخدامی سازمان بیمه مرکزی ایران

کلیه متقاضیان که در آزمون استخدامی بیمه مرکزی ایران شرکت کرده اند، لازم است تا در زمان و تاریخ مشخص شده در جلسه آزمون حضور داشته باشند. اطلاعات مربوط به زمان و تاریخ برگزاری آزمون در کارت ورود به جلسه آزمون موجود است و این کارت باید توسط داوطلبان دریافت و پرینت گردد. چند روز قبل از برگزاری آزمون، کارت ورود به جلسه استخدام بیمه مرکزی ایران سال 96 بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده می شود.
در جلسه ی آزمون پاسخگویی به سوالات دفترچه عمومی و اختصاصی برای کسب امتیاز لازم مهم است. سوالات آزمون به صورت چهارگزینه ای بوده و هر پاسخ اشتباه نمره منفی نیز خواهد داشت. بنابراین داوطلبان باید دقت کافی در پاسخگویی داشته باشند. به داوطلبان توصیه می گردد حتما نمونه سوالات آزمون استخدامی سازمان بیمه مرکزی ایران را که در سایت کاریاب موجود است دانلود نموده و مطالعه کنند. با مطالعه این نمونه سوالات شانس بیشتری برای موفقیت در آزمون نیز خواهند داشت.

دانلود سوالات استخدامی بیمه مرکزی ایران

دیدگاه کاربران

captcha