X
کارفرما ثبت آگهی استخدام

۹ پرسش کلیدی افراد موفق از خود

تاریخ انتشار: 1395/02/22
تعداد دیدگاه: 2 دیدگاه

۹ پرسش کلیدی افراد موفق از خود

 

موفقیت

شاید برای بعضی از افراد، رسیدن به موفقیت بسیار آسان به نظر برسد اما برای بعضی دیگر، مسیر رسیدن به پیروزی بسیار سخت و طولانی است. از طرفی، بسیاری از افراد گمان می کنند برای نائل آمدن به موفقیت، باید پاسخ همه سوالات را بدانند در حالیکه اصلاً اینطور نیست و افراد موفق با پرسیدن سوال های درست از خودشان، توانسته اند به پیروزی دست یابند.

انسان ها هر روز انتخاب های مهمی پیش روی خود دارند و همواره بر سر دو راهی تصمیم گیری برای انتخاب مسیر درست قرار می گیرند. اگر شخصی قدرت تصمیم گیری نداشته باشد، اغلب این انتخاب ها به خودی خود انجام شده و معمولاً هم اشتباه از آب در می آیند.

افراد بسیار موفق می دانند، این خودشان هستند که سرنوشتشان را تعیین می کنند و بهترین روش نیز برای پیدا کردن مسیر صحیح، مطرح نمودن برخی پرسش های مهم است که در اینجا این سوالات را از نظر می گذرانیم:

۱- آیا باید این کار را انجام دهم؟

بیشتر کارآفرینان و افراد جاه طلب، بی مهابا از هر فرصتی که به دست بیاورند، استفاده می کنند. این افراد با صرف زمان و انرژی زیاد به سرعت در می یابند که برخی از پروژه ها هیچگاه به موفقیت نمی رسند و یا هیچ دلیل قانع کننده ای برای بازگشت سرمایه در آنها وجود ندارد،. اما افراد بسیار موفق، ارزش وقت، انرژی و سرمایه خود را می دانند؛ آنها می دانند که فقط با آنچه که در اختیار دارند، می توانند کارهای زیادی را انجام دهند.

۲- چه کارهایی را در الویت قرار دهم؟

یک ذهن پراکنده و غیر منسجم، هیچ فایده ای برایتان ندارد. به یاد داشته باشید افراد بسیار موفق در هر روز، کاری را که می خواهند انجام دهند انتخاب کرده و تمام تمرکز و تلاش خود را روی انجام آن می گذارند. آنها با توجه به شرایط اطرافشان، تمام تلاش خود را می کنند تا کارشان را به نحو احسن انجام دهند. اگر توانستند کاری را زودتر از موعد و با موفقیت به پایان برسانند، به سراغ الویت بعدی خود می روند.

۳- آیا با این دیدگاه می توانم به اهداف بلند مدت خود برسم؟

اگر تدبیر و آینده نگری نداشته باشید، تمام عمر در حسرت رویاهایتان باقی خواهید ماند. افراد بسیار موفق همواره این اراده را دارند که به اهداف خود برسند؛ این برای آنها یک رویا نیست، بلکه آنها وقت خود را صرف تصمیم گیری برای آینده و همچنین برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده، می کنند. این افراد به راحتی می توانند به فرصت هایی که برایشان رخ می دهد فکر کرده و برای رسیدن به آنها طرح و برنامه ای بریزند.

۴- چگونه می توانم بازدهی خود را بالاتر ببرم؟

موانع زیادی بر سر راه افزایش بهره وری وجود دارد. بزرگترین مانع این است که شخصی در یک وضعیت شغلی یا در رسیدن به هدفی، به سرعت راضی شده و دست از تلاش برای بهبود و تغییر شرایط بردارد. افراد بسیار موفق همواره می خواهند موثرتر یاد بگیرند، فکر کنند، ارتباط داشته باشند و رهبری کنند. آنها روی بهبود مستمر تمرکز می کنند و کار کردن با آنها به اندازه کافی برای دیگران خوب است.

۵- چگونه می توانم سرگرمی ایجاد کنم؟

تقریباً محال است که بتوانید از هر چیزی سرگرمی درست کنید اما خیلی از سوژه ها هم این قابلیت را دارند که برای بعضی افراد، خنده دار به نظر برسند و هر شخصی این انتخاب را دارد که با کاری که انجام می دهد، سرگرم باشد. افراد بسیار موفق از هیاهو و جنجال ها بیزار و شیفته شادی اند و می دانند چگونه لبخند بزنند و همواره می خواهند از روزشان بیشترین استفاده را ببرند.
۶- چگونه امروز به خودم استراحت دهم؟

معمولاً فعالیت های فیزیکی به تلاش زیادی نیاز دارند اما کارهای فکری باعث استهلاک قوای جسمانی، روحی و احساسی می شود. افراد بسیار موفق از تمام قدرت ذهنی خود بهره می برند و دائماً در حال بازتولید آن هستند. این افراد با استفاده از تکنیک های تمدد اعصاب، استراحت و تفکر عمیق، سعی می کنند تا مقدار زیادی از انرژی فکری خود را برای انجام کارهای روزانه فراهم کنند.

۷- آیا این کار برای بدن من خوب است؟

مشکلات جسمی می توانند تمرکز و انرژی شما را در انجام کارها به شدت کاهش دهند. افراد بسیار موفق می دانند که باید توانایی جسمی خود را در حد مطلوبی نگه دارند تا بتوانند در حرفه خود دائماً فعال و درگیر باشند زیرا در غیر اینصورت بازدهی آنها پایین خواهد آمد. آنها شرایط دشوار را با خود مراقبتی و سالم زندگی کردن، پشت سر می گذارنند.

۸- چه فرد دیگری می تواند این کار را انجام دهد؟

شاید تا به حال این جمله را زیاد شنیده باشید که، نابرده رنج گنج میسر نمی شود؛ در واقع باید بدانید که موفقیت های بزرگ هیچگاه بدون زحمت بدست نمی آیند بلکه باید برای رسیدن به آنها کار و تلاش زیادی کرده و هیچگاه نا امید نشد. به یاد داشته باشید همواره افراد سخت کوش و پر انرژی می توانند به قله های موفقیت دست یابند. این افراد روحیه کار تیمی دارند و از این دیدگاه نیز حمایت می کنند. آنها این تیم ها را ایجاد کرده و رهبری می کنند. در این تیم ها، هرکس روی وظیفه ای مشخص تمرکز داشته و همه برای هدفی واحد تلاش می کنند.

۹- آیا می توانم امروز بقیه را خوشحال کنم؟

هر دستاورد و موفقیتی که بدون سخاوتمندی و قدرشناسی از دیگران باشد، بی ارزش و پوچ است. افراد بسیار موفق تنها زمانی احساس پیروزی می کنند که دیگران نیز در شادی و موفقیت آنها سهیم باشند.

دیدگاه کاربران

captcha


نمونه سوالات استخدامی

  • دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی سپاه

    مجموعه نمونه سوالات آزمون استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که توسط کارشناسان سایت استخدام جهت افزایش سطح آمادگی داوطلبین شرکت در آزمون ها و مصاحبه های استخدامی این نهاد مهم تهیه و جهت دانلود و مطالعه قرار داده شده است. پکیج سوالات عقیدتی سیاسی سپاه ، در چندین فصل به صورت منسجم تهیه و تنظیم شده است که در هر فصل ، نخست جهت آموزش و یادآوری مفاهیم لازم مطالب آموزشی بصورت توضیح مختصر و مفید بیان شده و به دنبال آن جهت محک زدن اطلاعات فراگیری شده در هر فصل مهمترین و متداول ترین سوالاتی که پیرامون مطالب آموزش داده شده گردآوری شده است

    دانلود نمونه سوال استخدامی سپاه

بازارکار

مشاهده همه
استخدام در اول مارکت – شرایط استخدام اول مارکت + اخبار دروغ | کاریاب

استخدام در اول مارکت – شرایط استخدام اول مارکت + اخبار دروغ | کاریاب

استخدام در اول مارکت همانطور که اطلاع دارید، جناب آقای مهران مدیری در برنامه دورهمی مورخ 3 اسفند ماه سال 96، خبر از استخدام در اول مارکت داد که باعث شد....

ثبت آگهی استخدام اینترنتی و تکنیک‌های جستجوی آن را بیاموزید

ثبت آگهی استخدام اینترنتی و تکنیک‌های جستجوی آن را بیاموزید

ثبت آگهی استخدام اینترنتی و یا جستجوی آگهی‌ها برای یافتن شغل مورد نظر پلی برای دستیابی آسان کارفرمایان و کارجویان به اهدافشان است. فرقی نمی‌کند یک کارجو در جستجوی کار....

آموزش تکنیک‌های اصول مذاکره بُرد- بُرد در استخدام

آموزش تکنیک‌های اصول مذاکره بُرد- بُرد در استخدام

تعریف اصول مذاکره موفق در پروسه استخدام چیست؟ انواع مذاکره شغلی کدامند؟ برای ورود به مصاحبه شغلی، طرح درخواست افزایش حقوق، بازاریابی، فروش و.. احساس نگرانی می‌کنید؟!بین آن چیزی که....

مزایای ثبت آگهی استخدام اینترنتی کدامند | آموزش تصویری درج آگهی

مزایای ثبت آگهی استخدام اینترنتی کدامند | آموزش تصویری درج آگهی

استخدام نیروی کار یک پروسه روتین در هر شرکت و سازمان است که با ثبت آگهی استخدام اینترنتی و یا به شیوه سنتی آغاز می‌گردد. در این مقاله از سایت....

telegram karyab