X
کارفرما ثبت آگهی استخدام
5 تکنیک موثر برای پیدا کردن شغل مناسب در سال جدید

5 تکنیک موثر برای پیدا کردن شغل مناسب در سال جدید

تاریخ انتشار: 1396/11/16
تعداد دیدگاه: بدون دیدگاه

پیدا کردن شغل مناسب و رویایی خود را از اوهام و خیال به دنیای واقعی بکشانید و از داشتن شغلی که از آن لذت می‌برید، برای ساختن زندگی دلخواه خود انگیزه بگیرید. در این مقاله از سایت کاریاب دات نت 5 گام موثر برای یافتن شغل مناسب در سال جدید را معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

نحوه پیدا کردن شغل مناسب و رویایی خود را در پنج گام بیاموزید

آیا پیدا کردن شغل مناسب یک رویاست؟! پیدا کردن شغل مناسب بیشتر از اینکه به طلسم یافتن شغل یا دعا برای پیدا کردن کار مناسب نیاز داشته باشد، به اراده مستحکم و انگیزه قوی شما نیازمند است. شروع سال جدید یکی از بهترین زمان‌ها برای پیدا کردن شغل مناسب و دلخواه است. اغلب شرکت‌ها در دو ماه ابتدایی سال آگهی استخدام خود را به سایت‌های شغل‌یابی می‌سپارند. بنابراین اگر با دقت و رعایت 5 تکنیکی که برای یافتن شغل در این پست عنوان می‌کنیم، بازنگری مجددی روی آگهی‌های استخدام ثبت شده در سایت شغل‌یابی داشته باشید بدون شک شغل مورد علاقه خود را پیدا می‌کنید.

پیدا کردن شغل مناسب

قانون بازتاب

اینکه تا چه اندازه در سال گذشته برای پیدا کردن شغل مناسب تلاش کرده‌اید، اهمیتی ندارد؛ همیشه کیفیت جستجو مهم‌تر از کمیت آن است. در عین حال تمامی مسیرهایی که در گذشته برای انجام کاری طی کرده‌اید حتی در صورتی که شما را به نتیجه مطلوب و ایده‌آل نرساند یک گام رو به جلو محسوب می‌شود. به یاد داشته باشید برترین دعای مجرب برای پیدا کردن کار ، انگیزه و تلاش شما است. برای سوال؛ از کجا کار پیدا کنیم ؟ یک جواب مستقیم وجود دارد.

برای پیدا کردن شغل مناسب باید ببینید در گذشته چه کارهایی را انجام داده‌اید و در مقابل آن از چه نکاتی غافل بوده‌اید. نحوه موفقیت شما ارتباط مستقیمی با عزم و توانمندیتان در ادامه مسیر دارد. با خودتان رو راست باشید و با منطق گزینه‌های پیش رو را ارزیابی کنید :

  • برای پیدا کردن شغل جدید به چه قابلیت‌هایی نیاز دارید؟
  • باید مهارت‌های تخصصی یا فنی خود را بهبود دهید؟
  • خود را برای مصاحبه و گزینش استخدامی آماده کنید؟ رزومه خود را آپدیت نمایید؟

پیدا کردن شغل مناسب

قدرت پیگیری

زمانی که در آزمون‌های استخدام دولتی شرکت می‌کنید همیشه راه‌های ارتباطی برای پیگیری نتایج آزمون وجود دارد. این تکنیک یک قانون نانوشته است که در استخدام بخش خصوصی نیز کاربرد دارد. شما نمی‌توانید در پیدا کردن شغل مناسب و دلخواه خود موفق شوید مگر اینکه قدرت و مهارت پیگیری خود را افزایش دهید.

به طور میانگین یک هفته پس از ارسال رزومه خود میتوانید از طریق شماره تماس و یا ایمیل موجود در بخش ثبت آگهی استخدامی روند پذیرش کارجویان را دنبال کنید و از زمان دعوت به مصاحبه مطلع شوید.

پیدا کردن شغل مناسبآماده‌سازی برای یافتن شغل دلخواه

سایت کاریابی و ثبت آگهی استخدام کاریاب دات نت در کنار شماست؛ هدف ما کمک به کارجویان و همراهی با کارفرمایان است. اگر در زمینه پیدا کردن شغل مناسب و دلخواه خود دچار سردرگمی هستید سوالات خود را در بخش نظرات پست عنوان کنید. همچنین میتوانید مطالب مرتبط موجود در سایت یا کانال تلگرام کاریاب دات نت را مطالعه نمایید، ما به سوالات شما پاسخ می‌دهیم.

برای سوالات رایج در مصاحبه استخدامی آماده شوید

اغلب افراد جویای کار تصور می‌کنند که اگر بتوانند به مرحله گزینش و مصاحبه استخدامی راه پیدا کنند شغل را از آن خود کرده‌اند در حالی که این یک تصور اشتباه است. شما باید خود را برای سوالات رایجی که در مصاحبه پرسیده می‌شود نیز آماده کنید.

پیدا کردن شغل مناسب

مصاحبه ساختگی

قرارگرفتن در محیط و وضعیت واقعی مصاحبه می‌تواند بزرگترین کمک و راهکاری برای سنجش میزان تسلط شما در روز مصاحبه حضوری باشد. با اعضای خانواده یا دوستان خود یک مصاحبه ساختگی به راه بیاندازید. در مصاحبه ساختگی مانند روز مصاحبه واقعی لباس بپوشید، به نحوه گفتار و رفتار خود توجه کنید، اگر در پاسخ برخی سوالات دچار مکث بیش از اندازه می‌شوید جواب‌های مناسب برای آن‌ها بیابید.

شاید کمی عجیب به نظر برسد ولی حتی نحوه لباس پوشیدن و نشستن شما میتواند روی کیفیت پاسخ‌هایتان تاثیر بگذارد. مجموعه این تمرین‌ها به شما کمک می کند تا در مصاحبه واقعی بتوانید تنش‌ها و اضطراب خود را به بهترین شیوه کنترل و مدیریت کنید. همچنین میتوانید برای غلبه بر استرس مصاحبه حضوری پست قبلی کاریاب دات نت با عنوان مصاحبه شغلی شمشیر دو لبه! و چگونه برای مصاحبه شغلی به عنوان فردی درون گرا آماده شویم؟ را مطالعه کنید.

نگارش به قلم: پریسا وارسته

دیدگاه کاربران

captcha


نمونه سوالات استخدامی

  • دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی سپاه

    مجموعه نمونه سوالات آزمون استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که توسط کارشناسان سایت استخدام جهت افزایش سطح آمادگی داوطلبین شرکت در آزمون ها و مصاحبه های استخدامی این نهاد مهم تهیه و جهت دانلود و مطالعه قرار داده شده است. پکیج سوالات عقیدتی سیاسی سپاه ، در چندین فصل به صورت منسجم تهیه و تنظیم شده است که در هر فصل ، نخست جهت آموزش و یادآوری مفاهیم لازم مطالب آموزشی بصورت توضیح مختصر و مفید بیان شده و به دنبال آن جهت محک زدن اطلاعات فراگیری شده در هر فصل مهمترین و متداول ترین سوالاتی که پیرامون مطالب آموزش داده شده گردآوری شده است

    دانلود نمونه سوال استخدامی سپاه

بازارکار

مشاهده همه
استخدام در اول مارکت – شرایط استخدام اول مارکت + اخبار دروغ | کاریاب

استخدام در اول مارکت – شرایط استخدام اول مارکت + اخبار دروغ | کاریاب

استخدام در اول مارکت همانطور که اطلاع دارید، جناب آقای مهران مدیری در برنامه دورهمی مورخ 3 اسفند ماه سال 96، خبر از استخدام در اول مارکت داد که باعث شد....

ثبت آگهی استخدام اینترنتی و تکنیک‌های جستجوی آن را بیاموزید

ثبت آگهی استخدام اینترنتی و تکنیک‌های جستجوی آن را بیاموزید

ثبت آگهی استخدام اینترنتی و یا جستجوی آگهی‌ها برای یافتن شغل مورد نظر پلی برای دستیابی آسان کارفرمایان و کارجویان به اهدافشان است. فرقی نمی‌کند یک کارجو در جستجوی کار....

آموزش تکنیک‌های اصول مذاکره بُرد- بُرد در استخدام

آموزش تکنیک‌های اصول مذاکره بُرد- بُرد در استخدام

تعریف اصول مذاکره موفق در پروسه استخدام چیست؟ انواع مذاکره شغلی کدامند؟ برای ورود به مصاحبه شغلی، طرح درخواست افزایش حقوق، بازاریابی، فروش و.. احساس نگرانی می‌کنید؟!بین آن چیزی که....

مزایای ثبت آگهی استخدام اینترنتی کدامند | آموزش تصویری درج آگهی

مزایای ثبت آگهی استخدام اینترنتی کدامند | آموزش تصویری درج آگهی

استخدام نیروی کار یک پروسه روتین در هر شرکت و سازمان است که با ثبت آگهی استخدام اینترنتی و یا به شیوه سنتی آغاز می‌گردد. در این مقاله از سایت....

telegram karyab