ورود کاربران

۷ راه برای بالا بردن اعتماد به نفس در مصاحبه

تاریخ انتشار: 1395/03/18
تعداد دیدگاه: یک دیدگاه
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (رتبه ای ثبت نشده)
Loading...

۷ راه برای بالا بردن اعتماد به نفس در مصاحبه

n00055092-b

قبل از اینکه برای مصاحبه وارد اتاق بشی، این چند مورد رو در نظر بگیر تا کمک کنه مصاحبه‌ی خوبی رو پشت سر بذاری.

سعی کن با مصاحبه کننده دوست باشی.

جوری رفتار کن که دوست داشتنی باشی و طرف مقابل از صحبت کردن با تو لذت ببره و بتونه رابطه‌ی خوبی باهات برقرار کنه. رفتار خوبت باعث میشه که طرف مقابل تحت تأثیرت قرار بگیره و این خیلی مهمه.

از تکنیک نفس عمیق استفاده کن.

برای داشتن اعتماد به نفس باید اول آرامش داشته باشی. برای بدست آوردن آرامش باید سعی کنی روی تنفست تمرکز کنی و مدام نفس عمیق بکشی. اینکار باعث میشه که مقدار اکسیژن بیشتری وارد مغزت بشه و در نتیجه عملکرد بهتری داشته باشی.

با خودت مهربان باش.

قبل از مصاحبه توی ذهنت با خودت حرف بزن و مثل یه دوست و همراه صمیمی به خودت بگو که تو میتونی و موفق خواهی شد. با اینکار بیشتر استرس و اضطرابی که توی ذهنت وجود داره از بین میره و حس آرامش بهت دست میده.

تمرینهای ایجاد آرامش رو انجام بده.

اکثر آدما وقتی دچار استرس و نگرانی میشن، بدتر هل میشن و همه‌ی کارها رو بی‌دقت انجام میدن و شدت عجله میکنن. باید سعی کنی موقعی که استرس داری آرامش خودت رو حفظ کنی و فقط به همین لحظه‌ای که توش هستی فکر کنی و نه چیز دیگه، و همینطور سعی کنی تمام مدت فقط مثبت فکر کنی و از چیزی نترسی و همه‌ی کارها رو به آرومی و بدون عجله انجام بدی.

فقط به موفقیت فکر کن.

قبل از اینکه برای مصاحبه وارد اتاق بشی، توی ذهنت موفقیت رو تصور کن و بارها و بارها خودت رو ببین که وارد اتاق شدی به پرسشها پاسخ دادی و نتیجه بسیار عالی بوده و با خوشحالی از اتاق خارج شدی. این تصور باعث میشه که اعتماد به نفس بیشتری داشته باشی.

حسابی رو جوابهایی که میخوای بدی تمرین کن

سعی کن در مورد تمام مواردی که فکر میکنی قراره ازت پرسیده بشه آگاهی داشته باشی. در مورد تمام چیزهایی که میخوای راجع بهشون صحبت کنی اعم از مهارتها، توانایی‌ها، فعالیتهایی که انجام دادی و غیره هم آمادگی کامل داشته باش تا بتونی به خوبی در موردشون توضیح بدی و اصلاً هل نشی و استرس نگیری.

با نگرانیهات دوست شو و لبخند بزن!

ممکنه کمی احمقانه به نظر برسه، اما این روش یکی از تکنیکهای مؤثر برای ایجاد آرامشه. سعی کن با احساس نگرانیت صحبت کنی و به آرامش دعوتش کنی و ازش بخوای که آروم باشه تا نتیجه مشخص بشه! درسته اینکار خیلی خنده‌دار به نظر میرسه اما خیلی بهت کمک خواهد کرد.

دیدگاه کاربران

captcha