X
کارفرما ثبت آگهی استخدام
تاریخ انتشار: 1395/03/18
تعداد دیدگاه: یک دیدگاه

۷ راه برای بالا بردن اعتماد به نفس در مصاحبه

n00055092-b

قبل از اینکه برای مصاحبه وارد اتاق بشی، این چند مورد رو در نظر بگیر تا کمک کنه مصاحبه‌ی خوبی رو پشت سر بذاری.

سعی کن با مصاحبه کننده دوست باشی.

جوری رفتار کن که دوست داشتنی باشی و طرف مقابل از صحبت کردن با تو لذت ببره و بتونه رابطه‌ی خوبی باهات برقرار کنه. رفتار خوبت باعث میشه که طرف مقابل تحت تأثیرت قرار بگیره و این خیلی مهمه.

از تکنیک نفس عمیق استفاده کن.

برای داشتن اعتماد به نفس باید اول آرامش داشته باشی. برای بدست آوردن آرامش باید سعی کنی روی تنفست تمرکز کنی و مدام نفس عمیق بکشی. اینکار باعث میشه که مقدار اکسیژن بیشتری وارد مغزت بشه و در نتیجه عملکرد بهتری داشته باشی.

با خودت مهربان باش.

قبل از مصاحبه توی ذهنت با خودت حرف بزن و مثل یه دوست و همراه صمیمی به خودت بگو که تو میتونی و موفق خواهی شد. با اینکار بیشتر استرس و اضطرابی که توی ذهنت وجود داره از بین میره و حس آرامش بهت دست میده.

تمرینهای ایجاد آرامش رو انجام بده.

اکثر آدما وقتی دچار استرس و نگرانی میشن، بدتر هل میشن و همه‌ی کارها رو بی‌دقت انجام میدن و شدت عجله میکنن. باید سعی کنی موقعی که استرس داری آرامش خودت رو حفظ کنی و فقط به همین لحظه‌ای که توش هستی فکر کنی و نه چیز دیگه، و همینطور سعی کنی تمام مدت فقط مثبت فکر کنی و از چیزی نترسی و همه‌ی کارها رو به آرومی و بدون عجله انجام بدی.

فقط به موفقیت فکر کن.

قبل از اینکه برای مصاحبه وارد اتاق بشی، توی ذهنت موفقیت رو تصور کن و بارها و بارها خودت رو ببین که وارد اتاق شدی به پرسشها پاسخ دادی و نتیجه بسیار عالی بوده و با خوشحالی از اتاق خارج شدی. این تصور باعث میشه که اعتماد به نفس بیشتری داشته باشی.

حسابی رو جوابهایی که میخوای بدی تمرین کن

سعی کن در مورد تمام مواردی که فکر میکنی قراره ازت پرسیده بشه آگاهی داشته باشی. در مورد تمام چیزهایی که میخوای راجع بهشون صحبت کنی اعم از مهارتها، توانایی‌ها، فعالیتهایی که انجام دادی و غیره هم آمادگی کامل داشته باش تا بتونی به خوبی در موردشون توضیح بدی و اصلاً هل نشی و استرس نگیری.

با نگرانیهات دوست شو و لبخند بزن!

ممکنه کمی احمقانه به نظر برسه، اما این روش یکی از تکنیکهای مؤثر برای ایجاد آرامشه. سعی کن با احساس نگرانیت صحبت کنی و به آرامش دعوتش کنی و ازش بخوای که آروم باشه تا نتیجه مشخص بشه! درسته اینکار خیلی خنده‌دار به نظر میرسه اما خیلی بهت کمک خواهد کرد.

دیدگاه کاربران

captcha


نمونه سوالات استخدامی

  • دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی سپاه

    مجموعه نمونه سوالات آزمون استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که توسط کارشناسان سایت استخدام جهت افزایش سطح آمادگی داوطلبین شرکت در آزمون ها و مصاحبه های استخدامی این نهاد مهم تهیه و جهت دانلود و مطالعه قرار داده شده است. پکیج سوالات عقیدتی سیاسی سپاه ، در چندین فصل به صورت منسجم تهیه و تنظیم شده است که در هر فصل ، نخست جهت آموزش و یادآوری مفاهیم لازم مطالب آموزشی بصورت توضیح مختصر و مفید بیان شده و به دنبال آن جهت محک زدن اطلاعات فراگیری شده در هر فصل مهمترین و متداول ترین سوالاتی که پیرامون مطالب آموزش داده شده گردآوری شده است

    دانلود نمونه سوال استخدامی سپاه

بازارکار

مشاهده همه
آموزش تکنیک‌های اصول مذاکره موفق بُرد- بُرد در استخدام

آموزش تکنیک‌های اصول مذاکره موفق بُرد- بُرد در استخدام

تعریف اصول مذاکره موفق در پروسه استخدام چیست؟ انواع مذاکره شغلی کدامند؟ برای ورود به مصاحبه شغلی، طرح درخواست افزایش حقوق، بازاریابی، فروش و.. احساس نگرانی می‌کنید؟!

مزایای ثبت آگهی استخدام اینترنتی کدامند | آموزش تصویری درج آگهی

مزایای ثبت آگهی استخدام اینترنتی کدامند | آموزش تصویری درج آگهی

استخدام نیروی کار یک پروسه روتین در هر شرکت و سازمان است که با ثبت آگهی استخدام اینترنتی و یا به شیوه سنتی آغاز می‌گردد. در این مقاله از سایت....

استخدام متخصص : افراد متخصص جذب کدام آگهی استخدام می‌شوند

استخدام متخصص : افراد متخصص جذب کدام آگهی استخدام می‌شوند

استخدام متخصص و کارجویان شایسته کمی پیچیده‌تر از آن چیزی است که به ذهن کارفرمایان خطور می‌کند. با وجود عدم توازن بین بازار کار و تعداد مشاغل، افراد متخصص همواره....

استخدام تامین اجتماعی : شرایط استخدام در سازمان تامین اجتماعی

استخدام تامین اجتماعی : شرایط استخدام در سازمان تامین اجتماعی

استخدام تامین اجتماعی به طور متوسط هر ساله متناسب با کمبود نیروهای این سازمان و اغلب در سه ماهه آخر سال جاری برگزار می‌شود. اگر طالب اشتغال در یکی از....

telegram karyab