X
کارفرما ثبت آگهی استخدام
تاریخ انتشار: 1395/04/20
تعداد دیدگاه: یک دیدگاه

۵ نکته‌ی اساسی برای موفقیت در مصاحبه استخدامی

ممکن است شما برای اولین مصاحبه‌ استخدامی خود دعوت شده باشید و یا قرار است به یک مصاحبه چالش‌برانگیز برای شغلی خوب بروید، احتمالا این روند به یک تجربه‌ی بسیار دلهره‌آور تبدیل شود. آماده‌سازی و تلاش برای یک مصاحبه‌ی خوب می‌تواند برای موفقیت شما بسیار مهم باشد. بنابراین باید چند نکته‌ی مهم را در ذهن خود داشته باشید تا مطمئن شوید که همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت.

برای این‌که در مصاحبه استخدامی خود را به عنوان یک فرد ایده‌آل معرفی کنید و متمایز از سایرین باشید، این راهنمایی‌های ساده را در نظر داشته باشید.

نکات مهمی که برای یک مصاحبه استخدامی موفق باید در نظر بگیرید:

۱) تحقیقات پیرامون شرکت را فراموش نکنید

پیش از مصاحبه استخدامی خود، مطمئن شوید که تحقیقات کاملی را از شرکت انجام داده‌اید و به اطلاعات کافی از آن‌ها دسترسی دارید، از جمله این‌که آن‌ها چه کاری انجام می‌دهند، فرهنگ شرکت و ارزش‌های آن‌ها چیست، ساختار تیمی آن‎‌ها چیست و حتی این‌که چه رقبایی در بازار دارند. خودتان را جای کسی که با شما مصاحبه خواهد کرد قرار دهید و درک درستی از نقش خود در شرکت مربوطه و رابطه‌ی حرفه‌ای که با آن‌ها می‌توانید برقرار کنید داشته باشید.

اگر بتوانید با اطلاعات و آگاهی کامل از گذشته شرکت و پروژه‌های در حال اجرای آن داشته باشید به نتایج بسیار خوبی از مصاحبه استخدامی دست پیدا خواهید کرد. علاوه بر این می‌توانید برخی ایده‌های مربوط و نوآورانه در مورد این‌که چگونه می‌توانید به آن‌ها کمک کنید تا وضعیت بهتری پیدا کنند را با آن‌ها به اشتراک بگذارید.

۲) نقش خود را در شرکت مورد نظر کاملا درک کنید

شما باید کاملا درک کنید که در شرکت مورد نظر چه جایگاهی خواهید داشت. آیا یک نقش جدید برای شما در نظر گرفته خواهد شد و یا به جای یک کارمند قبلی مشغول به کار خواهید شد؟ هم‌چنین مسئولیت‌هایی را که خواهید داشت بررسی کنید. سعی کنید قبل از مصاحبه روش‌هایی برای موفقیت در شغل مورد نظر را کشف کنید. شناسایی مهارت‌های مربوط به خود که در این نقش به خوبی استفاده خواهند شد از اهمیت بسیاری برخوردار هستند و هم‌چنین شما باید بتوانید به طور کامل این موضوع را توضیح دهید.

۳) مطمئن شوید این شغل همان مسیری است که شما مایل به طی کردن آن هستید

اولین قدم برای این مورد این است که کاملا با اهداف حرفه‌ای خود آشنا باشید و بدانید دوست دارید در آینده از لحاظ کاری کجا باشید؟ یک داستان کوتاه برای هم‌راستا بودن اهداف خود با شغل مورد نظر تهیه کنید. شما می‌بایست احساسی در فرد مصاحبه کننده ایجاد کنید که او بداند این شغل دقیقا همان چیزی است که شما واقعا می‌خواهید و مایل به پیشرفت در آن هستید.

توضیح دهید که چگونه تجربیات گذشته شما در این نقش باارزش خواهد بود و چگونه شما و تیم خواهند توانست از آن بهره‌مند شوند. از گفتن شکست‌های گذشته‌ی خود و تجربیاتی که طی آن بدست آورده‌اید نترسید، بلکه با اعتماد به نفس آن‌ها را بیان کرده و بگویید چطور از آن بهره خواهید برد.

۴) از زبان بدن آگاهی داشته باشید

زبان بدن می‌تواند به شما اطلاعات زیادی در مورد آن‌چه که فردموردنظر به آن فکر می‌کند و یا احساس می‌کند، بدهد. توجه به چگونگی رفتار مصاحبه‌کننده شما را از روند مصاحبه آگاه خواهد کرد. اگر شما نتوانید به خوبی با طرف مقابل‌تان ارتباط چشمی برقرار کنید ممکن است او علاقه‌ی خود را به آن‌چه که شما می‌گویید از دست بدهد. بنابراین سعی کنید قبل از هر کاری با زبان بدن آشنا باشید و در مصاحبه استخدامی آن را به کار بگیرید.

تماس چشمی برای ایجاد ارتباط با مصاحبه‌کننده بسیار ضروری است و نشان می‌دهد که شما نسبت به آن‌چه که می‌گویید اعتمادبه نفس دارید. سعی کنید ارتباط چشمی مستقیم خود را برای مدت زمان طولانی حفظ کنید.

۵) از مصاحبه کننده تشکر کنید

نیازی به گفتن نیست که در پایان یک مصاحبه استخدامی  باید از مصاحبه کننده تشکر کنید، اما فرستادن یک پیام پیگیری پس از مصاحبه استخدامی و قدردانی از زحمات آن‌ها، این فرصت را به شما خواهد داد تا از کامل بودن مدارک خود آگاه شوید و هم‌چنین این تصور را در فرد به وجود آورید که شما فردی متعهد هستید و علاقه‌ی زیادی برای پیوستن به این شرکت دارید.

دیدگاه کاربران

captcha


نمونه سوالات استخدامی

  • دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی سپاه

    مجموعه نمونه سوالات آزمون استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که توسط کارشناسان سایت استخدام جهت افزایش سطح آمادگی داوطلبین شرکت در آزمون ها و مصاحبه های استخدامی این نهاد مهم تهیه و جهت دانلود و مطالعه قرار داده شده است. پکیج سوالات عقیدتی سیاسی سپاه ، در چندین فصل به صورت منسجم تهیه و تنظیم شده است که در هر فصل ، نخست جهت آموزش و یادآوری مفاهیم لازم مطالب آموزشی بصورت توضیح مختصر و مفید بیان شده و به دنبال آن جهت محک زدن اطلاعات فراگیری شده در هر فصل مهمترین و متداول ترین سوالاتی که پیرامون مطالب آموزش داده شده گردآوری شده است

    دانلود نمونه سوال استخدامی سپاه

بازارکار

استخدام

استخدام فوق لیسانس شیمی | آگهی های روز + بازارکار

استخدام فوق لیسانس شیمی و بررسی بازارکار استخدام فوق لیسانس شیمی در صنایع مختلف مانند صنایع شیمیایی، غذایی (مانند روغن، قند و کنسروسازی ) ، نساجی، دارویی (برای تولید آنزیم‌ها....

کار در ترکیه – سایت کاریابی در ترکیه + راهنمای استخدامی در ترکیه

کار در ترکیه – سایت کاریابی در ترکیه + راهنمای استخدامی در ترکیه

کار در ترکیه کاریابی بین المللی ترکیه : اگر شما نیز از علاقه مندان به کار در ترکیه و یا استخدام در ترکیه و جستجوی شغل مورد علاقه خود در کشور....

نمونه سوالات استخدامی | دانلود رایگان نمونه سوالات آزمون استخدامی

نمونه سوالات استخدامی | دانلود رایگان نمونه سوالات آزمون استخدامی

نمونه سوالات استخدامی با دانلود رایگان نمونه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش – بانک مسکن – دستگاه های اجرایی کشور – ارتش – وزارت نیرو – تامین اجتماعی –....

استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران – خرداد 1396

استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران – خرداد 1396

  نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود از بین جوانان مومن ، متعهد و کار آمد(مرد) بصورت پیمانی ۵ ساله انتظامی در مقطع(....

telegram karyab