ورود کاربران

۵ راه ساده برای داشتن اعتماد به نفس قبل از مصاحبه!

تاریخ انتشار: 1395/04/09
تعداد دیدگاه: 2 دیدگاه
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (رتبه ای ثبت نشده)
Loading...

۵ راه ساده برای داشتن اعتماد به نفس قبل از مصاحبه!

۵-simple-ways-to-build-your-confidence-right-before-an-interview-tue-15-march-20165-Blog

رفتن برای مصاحبه کار راحتی نیست و خیلی استرس و دلهره به وجود میاره جوری که انگار داری از هواپیما میپری پایین! اما توصیه میکنم به این ۵ تا روش یه نگاهی بندازی تا شاید بتونی قبل از مصاحبه استرس نداشته باشی و با قدرت بری جلو.

برای خودت داستان نگو!

وقتی تو شرایطی قرار بگیریم که معلوم نیست قراره چی بشه، ذهنمون شروع میکنه به گفتن یه سری حرفهای منفی و تخریب کننده! قبل از مصاحبه همش توی ذهنمون این حرفها تکرار میشه: من نمیتونم این کار رو بگیرم؛ اصلاً قبولم نمیکنن؛ کار رو میدن به آشناهاشون و غیره. باید سعی کنی که به این توهم‌ها پایان بدی و ذهنت رو روی موفقیت متمرکز کنی و به واقعیت فکر کنی نه یه مشت داستانی که ذهنت برای خودش ساخته!

سعی کن تو بهترین حالت باشی

توی بهترین حالت خودت باش. یعنی سعی کن خودت رو باور کنی و قبول داشته باشی. اینکارت ۲ تا مزیت عالی به همراه داره: اول اینکه باعث میشه بتونی از تمام تواناییهات و مهارتهات توی یه لحظه بهره بری و به طرف مقابل نشون بدی که تو میتونی؛ دوم اینکه باعث میشه هرچی فکر بد و نگرانی توی ذهنت داری از بین بره و آروم بشی. برای اینکه بتونی این حس بهترین بودن خودت رو بیابی، باید یه جا آروم بشینی و چشمات رو ببندی و به خودت و تواناییهات خوب فکر کنی و مثبت باشی.

نفس عمیق بکش

در حقیقت نگرانی و وحشت یه جور واکنش بدن در مقابل خطره! جوری که حس بدی پیدا میکنی، قلبت تند تند میزنه، دستهات میلرزه و نمیتونی تعادل کافی داشته باشی. نباید بذاری این حالت قبل از مصاحبه برات پیش بیاد چون اینجوری اصلاً نمیتونی مصاحبه‌ی خوبی داشته باشی. فقط نفس عمیق بکش و هی دم و بازدم انجام بده و تمام تمرکزت رو روی این دم و بازدم بذار و به چیز دیگه‌ای فکر نکن فقط به حرکت بدنت موقع دم و بازدم توجه کن، اینکار باعث میشه که کمی فکرت مشغول این نفس کشیدن بشه و از استرس و دلهره کمی دور بشی.

از اینکه ممکنه رد بشی، نترس!

اگر توی مصاحبه قبول نشدی و جواب منفی بود دنیا که به آخر نرسیده! این حالت ممکنه برای هر کسی پیش بیاد، قرار نیست هرجا رفتی بهت اوکی بدن که! منطقی باش و به این فکر کن که شاید اینکار اصلاً مناسب من نبوده و کاری که برای من ساخته شده باشه در انتظارمه.

به مصاحبه‌ کننده به عنوان دشمن نگاه نکن!

چیزی که باید بدونی اینه که شخص مصاحبه‌کننده با تو هیچ خصومتی نداره و فقط میخواد کارش رو انجام بده و اینو بدون که تو به این مصاحبه دعوت شدی چون رزومت برای این شخص جالب بوده و حالا میخواد باهات بیشتر آشنا بشه همین! باور کن این شخص هم صلاح تو رو میخواد و هیچ مشکلی با تو نداره و نمیخواد مچت رو بگیره!

با در نظر گرفتن این چند مورد امیدوارم که استرس و نگرانی کمتری داشته باشی و اعتماد به نفست رو بیشتر کنی و به خودت ایمان بیاری تا بتونی یه مصاحبه‌ی خوب و حرفه‌ای انجام بدی و طرف مقابل رو شگفت‌زده کنی.

منبع: جاب اینجا

دیدگاه کاربران

captcha