ورود کاربران

چگونه مثبت اندیش شویم؟

تاریخ انتشار: 1395/04/17
تعداد دیدگاه: بدون دیدگاه
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (رتبه ای ثبت نشده)
Loading...

چگونه مثبت اندیش شویم؟

m5577

همه‌ی ما دارای یک سری افکار ثابت در ذهنمان هستیم که مدام در حال تکرار هستند. این ذهنیت بر روی زندگی، اعمال، عادات رفتاری، رابطه‌ها و در نهایت سرنوشت ما تأثیر می‌گذارد. متأسفانه گاهی اوقات این ذهنیت منفی می‌شود و مدام در ذهن تکرار شده و روزمان را خراب می‌کند و باعث می‌شود که افسرده و ناامید شویم. برای اینکه ذهنیت منفی را از خود دور کرده و تبدیل به فردی مثبت اندیش شوید، کافیست چند حرکت ساده انجام دهید تا روزتان را بسازید.

با لبخند از خواب بلند شوید.

لبخند زدن یکی از بهترین روش‌ها برای ساختن یک روز خوب و مثبت است. سعی کنید از همان اول صبح با لبخند شروع به انجام کارهایتان کنید. در هنگام شستن ظرف‌ها، هنگام رانندگی، در محیط کار و هرجای دیگر که هستید لبخند فراموش نشود.

یک علامت ایست در ذهنتان داشته باشید.

هرگاه که فکری منفی و تخریب‌کننده به ذهنتان آمد به این علامت فکر کنید و سریعاً آن فکر را متوقف کنید. درست است که افکار منفی سرسخت هستند و به آسانی از بین نمی‌روند، اما دست از تلاش برندارید و هرگاه که به سراغتان آمدند آنها را متوقف کنید و با تمرین ذهنی اینکار را تبدیل به یک عادت کنید.

با آدمهای مثبت در ارتباط باشید.

اگر با افراد مثبت اندیش رفت و آمد داشته باشید شما هم یکی مثل آنها می‌شوید و یا حداقل کمتر به سراغ افکار منفی خواهید رفت. افرادی را به زندگیتان دعوت کنید که سرزنده و رویا پرداز باشند و با معاشرت با آنها روحیه‌ای قوی و پرانرژی پیدا کنید.

محیط خانه را دلگرم‌کننده و مثبت کنید.

هیچ‌کس با ورود به خانه ای با دیوارهای بی‌رنگ و آشپزخانه‌ای کثیف احساس شادی و نشاط نخواهد کرد. اگر به محیط خانه‌تان اهمیت دهید در حقیقت به خودتان اهمیت داده‌اید و یک قدم به یک فرد مثبت اندیش سعی کنید وسایل خانه را به زیبایی بچینید و از رنگهای گرم بیشتر استفاده کنید تا زمانی که به خانه وارد شدید روحتان تازه شود.

کار خیر انجام دهید.

بسیاری از افراد در زندگی خود غرق شده و به نیازمندان توجهی نمی‌کنند. اگر میخواهید دید مثبت و فوق‌العاده‌ای نسبت به زندگی پیدا کنید، به افراد نیازمند کمک کنید و در امور خیریه شرکت کنید. مهم نیست که کمکی که به دیگران می‌کنید کم باشد یا زیاد، مهم این است که با کمک به دیگران احساس خیلی مثبت و خوبی پیدا می‌کنید و دیدتان به زندگی بهتر میشود و احساس مفید بودن می‌کنید.

منبع: جاب اینجا

دیدگاه کاربران

captcha