X
کارفرما ثبت آگهی استخدام
تاریخ انتشار: 1395/05/26
تعداد دیدگاه: یک دیدگاه

چگونه فرهنگ محیط کار ایده آل خود را شناسایی کنیم؟

Organizational-Culture

فرهنگ سازمانی و یا فرهنگ مربوط به هر شرکت تفاوت های زیادی دارد. معمولا کسانی که به دنبال کار هستند، هیچ ذهنیتی نسبت به فرهنگ شرکت مورد نظر ندارند و ممکن است از جنبه های منفی یا مثبت آن اطلاعی نداشته باشند. در واقع کار کردن در سازمانی که فرهنگ ضعیفی دارد (یا این که فرهنگ آن متناسب شما نیست) جالب به نظر نمی رسد و در طول زمان شما را آزرده خواهد کرد. کار مانند جاده ای دو طرفه است که سازمان ها از تجربه ها و استعداد نیروی انسانی خود بهره می گیرد و در قبال آن جبران خدماتی نیز برای وی در نظر می گیرد.

میزان جذابیت فرهنگ سازمانی برای افراد متفاوت است. ممکن است زمینه های مربوط به شرکتی برای شما جالب باشد، اما فرد دیگری به آن تمایلی نشان ندهد. همیشه سعی کنید محیط ایده آل را برای فعالیت خود در نظر بگیرید. ممکن است سوالات زیادی در ذهن شما باشد و پاسخ درستی هم نسبت به آنها دریافت نکنید. در همین راستا می خواهیم به ۱۴ روش عمده برای شناسایی فرهنگ سازمانی اشاره کنیم.

۱٫ از یک یا دو نفر از پرسنل شرکت بپرسید که آیا فعالیت در این شرکت لذتی برای آنها دارد یا خیر.

۲٫ می توانید در روز مصاحبه شرکت را در نظر بگیرید. خنده ها و لبخندها، حقایق محیط کاری را برای شما می گویند.

۳٫از فردی که قبلا موقعیت شغلی در این شرکت داشته بپرسید چه کاری را درست انجام داده اند و چه کاری را می توانستند بهتر انجام دهند.

۴٫ می توانید با استفاده از وب سایت های کاریابی و مربوط به حرفه اطلاعات کسب کنید.

۵٫ توجه داشته باشید که فرهنگ هر بخش در شرکت نیز متمایز است. به همین جهت فرهنگ کلی آن نیز از زمینه کاری شما ممکن است تفاوت داشته باشد.

۶٫ از آنها بخواهید که مشخص کنند چه رفتارهایی تشویق می شود و چه رفتارهای مورد تنبیه قرار می گیرند.

۷٫ به دنبال این باشید که آیا اگر خبری در شرکت باشد، همه به یکباره متوجه می شوند یا این که به تدریج از مدیران به کارکنان انتقال داده می شود. آیا این اخبار شفاف و واضح هستند؟

۸٫ بررسی کنید که شرکت برای کارکنان خود در طول سال چه مراسم هایی را تدارک می بیند.

۹٫ این که اگر افرادی هستند که همچنان فعالیت و تلاش زیادی نمی کنند، دلیل ماندن و ابقا آنها چیست.

۱۰٫ بپرسید که توجه به ایده ها و خلاقیت ها تا چه اندازه برایشان مهم بوده و چه سختی های در این راه وجود دارد- آیا همه اذعان دارند که به یک روش در این شرکت کار انجام می دهند؟

۱۱٫ ماموریت و چشم انداز شرکت را از دیگران بپرسید. اگر فردی از کارکنان بتواند اشاره ای نسبت به آن داشته باشد (حداقل اصطلاح های کلی را بگوید) نشان می دهد که نیروی کار قوی و متحدی دارد.

۱۲٫ کدهای مربوط به پوشش یا رویه های مربوط را سوال کنید. آیا این رویه ها را می توانید رعایت کنید؟

۱۳٫ بررسی کنید که آیا شرکت از فرصت های آموزش و یادگیری، سمینار و یا کمک هزینه تحصیلی برای کارکنان حمایت می کند یا خیر. اگر آنها به کارکنان برجسته خود ارزش می دهند، بنابراین احتمالا این کارها را نیز انجام خواهند داد.

۱۴٫ بررسی کنید آیا با کارکنانی که حریم اخلاقی آن را نقض کرده اند، برخورد شده است (آیا برای شرکت مسائل اخلاقی اولویت دارد؟).

در نظر داشته باشید که این عوامل زمانی مفید خواهند بود که شما در ابتدا تصویر روشنی از خود و محیط شغلی دلخواهتان داشته باشید. بنابراین پیشنهاد میکنیم ابتدا شناخت و خود آگاهی خودتان را بالا برده و ضمن در نظر گرفتن توانایی ها و علایق خودتان، تصویر محیط کاری متناسب با روحیاتتان را شناسایی کنید. در ادامه این ۱۴ روش به شما کمک خواهد کرد تا انطباق فرهنگ سازمان های مختلف با تصویر ذهنی محیط ایده آل خودتان را سنجیده و در نهایت انتخاب هوشمندانه ای داشته باشید (کاریاب دات نت).

منبع : تلنت یاب

دیدگاه کاربران

captcha


نمونه سوالات استخدامی

  • دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی سپاه

    مجموعه نمونه سوالات آزمون استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که توسط کارشناسان سایت استخدام جهت افزایش سطح آمادگی داوطلبین شرکت در آزمون ها و مصاحبه های استخدامی این نهاد مهم تهیه و جهت دانلود و مطالعه قرار داده شده است. پکیج سوالات عقیدتی سیاسی سپاه ، در چندین فصل به صورت منسجم تهیه و تنظیم شده است که در هر فصل ، نخست جهت آموزش و یادآوری مفاهیم لازم مطالب آموزشی بصورت توضیح مختصر و مفید بیان شده و به دنبال آن جهت محک زدن اطلاعات فراگیری شده در هر فصل مهمترین و متداول ترین سوالاتی که پیرامون مطالب آموزش داده شده گردآوری شده است

    دانلود نمونه سوال استخدامی سپاه

بازارکار

استخدام

استخدام فوق لیسانس شیمی | آگهی های روز + بازارکار

استخدام فوق لیسانس شیمی و بررسی بازارکار استخدام فوق لیسانس شیمی در صنایع مختلف مانند صنایع شیمیایی، غذایی (مانند روغن، قند و کنسروسازی ) ، نساجی، دارویی (برای تولید آنزیم‌ها....

کار در ترکیه – سایت کاریابی در ترکیه + راهنمای استخدامی در ترکیه

کار در ترکیه – سایت کاریابی در ترکیه + راهنمای استخدامی در ترکیه

کار در ترکیه کاریابی بین المللی ترکیه : اگر شما نیز از علاقه مندان به کار در ترکیه و یا استخدام در ترکیه و جستجوی شغل مورد علاقه خود در کشور....

نمونه سوالات استخدامی | دانلود رایگان نمونه سوالات آزمون استخدامی

نمونه سوالات استخدامی | دانلود رایگان نمونه سوالات آزمون استخدامی

نمونه سوالات استخدامی با دانلود رایگان نمونه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش – بانک مسکن – دستگاه های اجرایی کشور – ارتش – وزارت نیرو – تامین اجتماعی –....

استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران – خرداد 1396

استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران – خرداد 1396

  نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود از بین جوانان مومن ، متعهد و کار آمد(مرد) بصورت پیمانی ۵ ساله انتظامی در مقطع(....

telegram karyab