X
کارفرما ثبت آگهی استخدام
تاریخ انتشار: 1395/03/14
تعداد دیدگاه: یک دیدگاه

چگونه اشتیاق شغلی و حرفه‌ای خود را پیدا کنیم؟

۹۳۱۹۱

احتمالا شما هم جزو کسانی هستید که آرزو می‌کنید کاش در سن ۶ سالگی می‌دانستید هنگام بزرگسالی می‌خواهید چه کاره شوید. اگر به عنوان یک بزرگسال هنوز هم دنبال شور و شوق کاری خود هستید و آن را جستجو می‌کنید، ناامید نشوید. بسیاری از مردم – تعداد بسیار زیاد- همین معمای حرفه‌ای شما را به اشتراک می‌گذارند. آن‌چه که مهم است این است که وقت خود را هدر ندهید و اشتیاق شغلی خود و موقعیت حرفه‌ای مناسب با آن را همین الان کشف کنید. در این‌جا نحوه‌ی آن را بیان می‌کنیم.

نکات مهم برای یافتن اشتیاق شغلی خود

یک گام به عقب برگردید

اغلب، احساسات حرفه‌ای در دوران کودکی شکل می‌گیرند، چیزهایی که شما به عنوان یک کودک از آن‌ها لذت می‌برید. سرگرمی‌ها و خواسته‌های شما در دوران کودکی چه بود؟ چه بازی‌هایی را دوست داشتید؟ در اوایل زندگی حرفه‌ای خود چه خیال‌پردازی‌هایی می‌کردید؟ با پاسخ دادن به این سوال‌ها احتمالا اشتیاق شغلی خود را کشف خواهید کرد.

آن‌چه را که واقعا برای شما مهم است شناسایی کنید

ارزش‌های زندگی حرفه‌ای خود را به طور کامل شناسایی کنید. به طور کامل کشف کنید که چه چیزهایی در زندگی حرفه‌ای‌تان بیشتر از همه چیز برای‌تان ارزشمند است. زمان آزاد؟ خلاقیت؟ مسافرت؟ تنها کار کردن؟ روحیات رئیس‌تان و غیره. یک لیست از تمام چیزهایی که برای شما ارزش‌های بزرگی هستند و آن‌ها را در زندگی حرفه‌ای خود می‌خواهید تهیه کنید.

عمیق‌تر فکر کنید

آیا شما به دنبال ایجاد تفاوت و یا کمک به جامعه از طریق کار خود هستید؟ آیا یک جز معنوی در زندگی حرفه‌ای شما وجود دارد؟ چگونه می‌توانید تغییرات مثبتی در جامعه ایجاد کنید؟

شغل‌های مختلف را کشف کنید

بسیاری از مردم احساس می‌کنند که گیر افتاده‌اند و در رابطه با مشاغل حرفه‌ای هیچ نمی‌دانند. اولین شغلی را که پیدا می‌کنند احساس می‌کنند همان چیزی است که می‌خواهند. در مورد مشاغل از اینترنت و جاهای دیگر تحقیق کنید. بپرسید، بخوانید و هر ایده‌ای که دارید یادداشت کنید.

سعی کنید کارتان مناسب شرایط شما باشد

کارآموزی کنید، راه‌های مختلف را امتحان کنید و شغل‌ها را از نزدیک ببینید. از زمان‌های تعطیلی خود استفاده کنید و شغل مورد علاقه خود را آزمایش کنید. داوطلب شوید و یا به صورت موقت در زمینه‌ای که علاقه دارید شاغل شوید.

به قلب خود گوش کنید

چه چیزهایی وجود دارند که شما از انجام دادن آن‌ها به صورت رایگان لذت می‌برید؟ چه فعالیت‌هایی شما را شاد می‌کنند؟ آشپزی؟ پخت‌وپز؟ آواز خواندن؟ نوشتن؟ اختراع؟ و … . شما واقعا می‌توانید چیزی را که دوست دارید به صورت حرفه‌ای انجام دهید.

از مشاوران خوب کمک بگیرید

اگر نمی‌توانید افکار خود را منسجم کنید و سر در گم هستید، به دنبال یک مشاور حرفه‌ای تائید شده باشید و درخواست کنید تا یک ارزیابی حرفه‌ای روی اشتیاق شغلی شما و کارتان انجام دهد. بسیاری از مشاوران اعتبار لازم را دارند و می‌توانند شما را به خوبی راهنمایی کنند. تنها کاری که شما باید بکنید این است که مشخصات شخصیتی خود را ارائه کنید و سپس او به صورت حرفه‌ای کار خوبی را متناسب با ارزش‌های کاری شما ارائه خواهد کرد.

افکار منفی را از خود دور کنید

کار کردن در یک حرفه‌ی مناسب باعث می‌شود شما با رفتارهای خود سازگار باشید و علاوه بر این بر روی اعتماد به نفس و عزت نفس شما تاثیرات مثبت فراوانی خواهد داشت. دو چیز را هرگز فراموش نکنید: اول این‎‌که به منظور تصمیم‌گیری خوب و صحیح هیچ‌کس جز خودتان به شما کمک نخواهد کرد. مورد دوم هم این است که باورهای نادرست و منفی را دور بریزید ( جمله‌هایی مانند “من نمی‌توانم این کار را انجام دهم”، “من به اندازه‌ی کافی هوشمند نیستم”، “من برای انجام این کار به مقدار زیادی تجربه نیاز دارم” را فراموش کرده) و حقیقت وجودی خود را بیابید. کاری که به آن شور و شوق دارید.

به یاد داشته باشید: مهارت را می‌توان به دست آورد، اما شور و شوق بخشی از وجود شما است. واقعیت این است که شما می‌توانید هر آن‌چه را که می‌خواهید انجام دهید. اگر شما بر روی کار حرفه‌ای خود که برای شما مهم است، تلاش کنید; سرمایه‌گذاری باارزشی برای شادی خود در آینده کرده‌اید.

دیدگاه کاربران

captcha


نمونه سوالات استخدامی

  • دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی سپاه

    مجموعه نمونه سوالات آزمون استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که توسط کارشناسان سایت استخدام جهت افزایش سطح آمادگی داوطلبین شرکت در آزمون ها و مصاحبه های استخدامی این نهاد مهم تهیه و جهت دانلود و مطالعه قرار داده شده است. پکیج سوالات عقیدتی سیاسی سپاه ، در چندین فصل به صورت منسجم تهیه و تنظیم شده است که در هر فصل ، نخست جهت آموزش و یادآوری مفاهیم لازم مطالب آموزشی بصورت توضیح مختصر و مفید بیان شده و به دنبال آن جهت محک زدن اطلاعات فراگیری شده در هر فصل مهمترین و متداول ترین سوالاتی که پیرامون مطالب آموزش داده شده گردآوری شده است

    دانلود نمونه سوال استخدامی سپاه

بازارکار

استخدام

استخدام فوق لیسانس شیمی | آگهی های روز + بازارکار

استخدام فوق لیسانس شیمی و بررسی بازارکار استخدام فوق لیسانس شیمی در صنایع مختلف مانند صنایع شیمیایی، غذایی (مانند روغن، قند و کنسروسازی ) ، نساجی، دارویی (برای تولید آنزیم‌ها....

کار در ترکیه – سایت کاریابی در ترکیه + راهنمای استخدامی در ترکیه

کار در ترکیه – سایت کاریابی در ترکیه + راهنمای استخدامی در ترکیه

کار در ترکیه کاریابی بین المللی ترکیه : اگر شما نیز از علاقه مندان به کار در ترکیه و یا استخدام در ترکیه و جستجوی شغل مورد علاقه خود در کشور....

نمونه سوالات استخدامی | دانلود رایگان نمونه سوالات آزمون استخدامی

نمونه سوالات استخدامی | دانلود رایگان نمونه سوالات آزمون استخدامی

نمونه سوالات استخدامی با دانلود رایگان نمونه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش – بانک مسکن – دستگاه های اجرایی کشور – ارتش – وزارت نیرو – تامین اجتماعی –....

استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران – خرداد 1396

استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران – خرداد 1396

  نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود از بین جوانان مومن ، متعهد و کار آمد(مرد) بصورت پیمانی ۵ ساله انتظامی در مقطع(....

telegram karyab