X
کارفرما ثبت آگهی استخدام

چند شعار کلیشه‌ای که نباید در رزومه نوشت!

تاریخ انتشار: 1395/03/17
تعداد دیدگاه: 2 دیدگاه

چند شعار کلیشه‌ای که نباید در رزومه نوشت!

۱ed6daf

وقتی داری رزومه می‌نویسی سعی کن شعار‌های الکی ننویسی؛ چون نه تنها روی کارفرما تأثیر نداره، بلکه نتیجه‌ی بر‌عکس میده و رزومه رو بی‌ارزش میکنه. باید توی رزومه چیزایی رو بنویسی که می‌تونی انجامشون بدی. شعارای تکراری تأثیرگذار نیستن و تو رو خوب توصیف نمی‌کنن و کارفرما رو بیشتر گیج می‌کنن. اگه می‌خوای رزومه‌ات بتونه واست یه مصاحبه جور کنه، این چند‌تا شعار کلیشه‌ای رو به کار نبر.

 سخت کوشی

گفتن این کلمه توی رزومه اصلا هیچ تأثیری نداره و چیزیه که همه ازش استفاده می‌کنن تا شخص مقابلو تحت تأثیر بذارن و کارو بگیرن. پس به جای نوشتن این کلمه بهتره از موقعیتایی بگی که سخت کار کردی مثلا چنتا پروژه‌ی اضافی رو انجام دادی، وقتی نیاز بوده تا دیروقت کار کردی و غیره. اینکار نشون میده که مرد عملی و فقط حرفشو نمیزنی.

رهبریت فکری

این اصطلاح بیشتر واسه کسایی استفاده میشه که خیلی خلاق و الهام بخشن مثل کاپیتان گروه که برای افرادی مثل استیو جابز و ریچارد برنسون صدق می‌کنه. اگه این کلمه رو  تو رزومه استفاده کنی تو رو خودخواه نشون میده و این اصلا واسه شخصی که داره رزومه‌ات رو میخونه جالب نیست. به جای این کلمه بهتره از تخصصت توی رشته ی مورد نظر صحبت کنی، اینجوری خیلی قشنگتره.

مهارت ارتباطی قوی

استفاده از این اصطلاح کار جالبی نیست، اونم به ۲ دلیل: اول اینکه همه‌ی شغلها به این مهارت نیاز دارن و این یه چیز بدیهیه و نیازی به گفتن نداره؛ دوم اینکه اگه این مهارتو داری نمی‌خواد بنویسیش، همین که رزومه‌ات خیلی خوب نوشته شده باشه و متنش سلیس و روان باشه نشون میده که میتونی خوب ارتباط برقرار کنی، پس نگران نباش.

هم تنهایی خوب کار میکنم هم به صورت گروهی

سعی کن از این عبارت استفاده نکنی؛ چون تو بیشتر رزومه‌ها ازش استفاده میشه و چیز خاصیم نشون نمیده! اگه میخوای نشون بدی که این مهارتو داری یه مثالی از نقشت بزن که تأثیرش توی جمع کاریو عملکرد اون جمعو نشون داده بشه. وقتی داری راجع به مسئولیتای نقشت میگی، افرادی رو مثال بزن که باهاشون در ارتباط بودی مثل همکارت، مشتریات، صاحبای سهام وغیره.

نتیجه محورم

خیلیا این موضوع رو ادعا میکنن ولی تو عمل هیچی نشون نمیدن! اینو بدون که همه این عبارتو به کار میبرن، پس طرفو رو با نوشتنش خسته نکن. به جاش سعی کن ۴ تا مثال بزنی و حقایق ملموسو از کارت و نتیجش نشون بدی. چنتا مثال خوب: مثلا درآمدی که ایجاد کردی، صرفه‌جویی در هزینه، پروژه‌های عظیمی که تحویل دادی و غیره. حتما از اعداد دقیق توی نشون دادن نتایج استفاده کن، تا طرف نتیجه رو خوب متوجه بشه.

اهل معاشرتم!

گفتن اینم هیچ تأثیر خاصی روی طرف مقابلت نمیذاره؛ چون همه‌ی آدما دوست دارن معاشرتی باشن و ازش لذت میبرن پس ویژگی خاصی نیست! به جای گفتنش، بهتره مثال بزنی از فعالیت‌هایی که میکنی و اینکه آدم باحالی هستی، مثلا تو ورزش، مسافرت، کارای داوطلبانه و غیره.

پس یادت باشه که رزومه، جای شعارای الکی و تکرارینیست. ممکنه باحال به نظر بیان اما نتیجه‌ی عکس داره و تو رو از بقیه متمایز نمی‌کنه. ویژگی‌هات رو توی عمل نشون بده و از هرکدوم تو رزومه مثال بزن تا بهتر لمس بشه.

دیدگاه کاربران

captcha


  • نه این طوریا هم نیست. یکی از بخش های مهم در نوشتن رزومه گفتن ویژگی های شخصیتی و روحی در کنار تجارب و سوابق کاریه اتفاقا. البته به صورت مختصر و نوشتنش اصلا ضرری نداره و الگوی بیشتر روزمه در کشورهای دیگه هم همینه.
نمونه سوالات استخدامی

  • دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی سپاه

    مجموعه نمونه سوالات آزمون استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که توسط کارشناسان سایت استخدام جهت افزایش سطح آمادگی داوطلبین شرکت در آزمون ها و مصاحبه های استخدامی این نهاد مهم تهیه و جهت دانلود و مطالعه قرار داده شده است. پکیج سوالات عقیدتی سیاسی سپاه ، در چندین فصل به صورت منسجم تهیه و تنظیم شده است که در هر فصل ، نخست جهت آموزش و یادآوری مفاهیم لازم مطالب آموزشی بصورت توضیح مختصر و مفید بیان شده و به دنبال آن جهت محک زدن اطلاعات فراگیری شده در هر فصل مهمترین و متداول ترین سوالاتی که پیرامون مطالب آموزش داده شده گردآوری شده است

    دانلود نمونه سوال استخدامی سپاه

بازارکار

مشاهده همه
استخدام در اول مارکت – شرایط استخدام اول مارکت + اخبار دروغ | کاریاب

استخدام در اول مارکت – شرایط استخدام اول مارکت + اخبار دروغ | کاریاب

استخدام در اول مارکت همانطور که اطلاع دارید، جناب آقای مهران مدیری در برنامه دورهمی مورخ 3 اسفند ماه سال 96، خبر از استخدام در اول مارکت داد که باعث شد....

ثبت آگهی استخدام اینترنتی و تکنیک‌های جستجوی آن را بیاموزید

ثبت آگهی استخدام اینترنتی و تکنیک‌های جستجوی آن را بیاموزید

ثبت آگهی استخدام اینترنتی و یا جستجوی آگهی‌ها برای یافتن شغل مورد نظر پلی برای دستیابی آسان کارفرمایان و کارجویان به اهدافشان است. فرقی نمی‌کند یک کارجو در جستجوی کار....

آموزش تکنیک‌های اصول مذاکره بُرد- بُرد در استخدام

آموزش تکنیک‌های اصول مذاکره بُرد- بُرد در استخدام

تعریف اصول مذاکره موفق در پروسه استخدام چیست؟ انواع مذاکره شغلی کدامند؟ برای ورود به مصاحبه شغلی، طرح درخواست افزایش حقوق، بازاریابی، فروش و.. احساس نگرانی می‌کنید؟!بین آن چیزی که....

مزایای ثبت آگهی استخدام اینترنتی کدامند | آموزش تصویری درج آگهی

مزایای ثبت آگهی استخدام اینترنتی کدامند | آموزش تصویری درج آگهی

استخدام نیروی کار یک پروسه روتین در هر شرکت و سازمان است که با ثبت آگهی استخدام اینترنتی و یا به شیوه سنتی آغاز می‌گردد. در این مقاله از سایت....

telegram karyab