ورود کاربران

چجوری میشه ثبات کاری پیدا کرد؟

تاریخ انتشار: 1395/03/16
تعداد دیدگاه: 2 دیدگاه
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (رتبه ای ثبت نشده)
Loading...

چجوری میشه ثبات کاری پیدا کرد؟

quit

همه‌ی نسلها خواسته‌های یکسانی ندارن و هر نسل با نسل قبل متفاوته. در مورد کارهم همینطوره؛ هر نسلی از کارش توقعات خاصی داره اما چیزی که توی همه‌ی نسلها مشترکه ثبات کاری نام داره.

برای اینکه بتونین توی کارتون حداقل تا ۱۰ سال آینده ثبات کاری داشته باشین، یه چنتا نکته هست که بهشون یه نگاه بندازین شاید کمکتون کنه.

مبتکر و بداهه‌گو باش!

امروزه خیلی به نتایج کامپیوتری اکتفا میکنیم و این کار اصلا هیچگونه ابتکاری توش نیست! باید سعی کنیم خلاق باشیم و همیشه یه گام جلوتر از روباتها و کامپیوترها باشیم تا همه رو تحت تأثیر قرار بدیم. مثلا میخوای عکس بگیری عکسای بداهه خیلی جالب و جذابن و طبیعی‌تر به نظر میان و خلاقیتو نشون میدن. یا مثلا یه خواننده اگه بخواد خیلی هیجانی و خفن به نظر بیاد میتونه توی کنسرتش آهنگاشو از قبل برنامه‌ریزی نکنه و همه رو شگفت زده کنه، اینجوری به مبتکر بودن معروف میشه و شاید ثبات کاری پیدا کنه!

از احساست کمک بگیر 

کارهای روتین و یکنواخت رو روباتهام میتونن انجام بدن! کاری جالبه که همه‌ چیزش از پیش تعیین شده نباشه و کمی هم بر اساس غریزه‌ی انسانی باشه. باید توی مدرسه به بچه‌ها ابتکار رو آموزش بدیم و توی موقعیتهای مختلف بذاریمشون تا تصمیم‌های جدید بگیرن و کار رو با یه روش جدیدی انجام بدن. به عنوان مثال، من به یکی از دوستام چنتا عکس از یه منظره دادم و اون فقط یکیشونو انتخاب کرد و جوری روش کار کرد که انگار نه انگار که من این عکسو گرفته بودم، اصلا چیز دیگه‌ای شده بود! کارهای مختلفی وجود داره که براساس حدس و حس ما میچرخه و نیاز به یه جواب از پیش تعیین شده نداره و همین ویژگیه که کارو جالب و خواستنی میکنه.

خلاق باش، اما به اندازه!

با اینکه ممکنه فکر کنی خلاقیت زیاد خیلی خوبه، اما اینطور نیست. در حقیقت شخصی که بیش از حد خلاق باشه ممکنه که دچار بیماریهای روحی و روانی مثل شیزوفرنی بشه! پس بهتره تعادل رو رعایت کرد. نسل جدید دنبال خلاقیت زیاد و کارای عجیب غریب هستن، این ممکنه اونها رو دچار مشکلات روحی کنه؛ چون آدمی که زیاد خلاق باشه نمیتونه روی یه مسئله به شکل نرمال تمرکز کنه و دچار دردسر میشه. سعی کن توی موارد خاصی و با رعایت تعادل از خلاقیت استفاده کنی تا هم کارت برای دیگران جالب و به یاد موندنی بشه و هم خودت بتونی کنترل ذهنتو به دست بگیری و دچار مشکلی نشی.

اینو بدونیم که سر کار رفتن فقط ظاهر شدن توی محل کار نیست! باید با ذهنی آماده بریم سراغ کار و دل به کارمون بدیم و از ابتکار و خلاقیت و احساسمون هم استفاده کنیم تا کارمون خوب دربیاد و بقیه تحسینمون کنن.

دیدگاه کاربران

captcha