X
کارفرما ثبت آگهی استخدام
تاریخ انتشار: 1395/03/03
تعداد دیدگاه: 2 دیدگاه

نحوه نوشتن یک رزومه خوب

۱۲۱۶۴۰۱۱۴۴۲

تهیه یک رزومه کاری خوب که باعث می شود کارفرما شما را برای مصاحبه کاری دعوت کند ، کار خیلی سختی است . اما در رزومه نکته هایی وجود دارد که با رعایت آن می توان یک رزومه کاری مناسب و تاثیر گذار تهیه کرد .

مهم ترین این نکات عبارت است از؛

برداشت اول ، مهم ترین و بادوام ترین برداشت است
یک کارفرما ممکن است بیش از ۵۰ درخواست نامه دریافت کند و تنها نیم ساعت وقت دارد که از بین آنها تعدادی را برای دعوت به مصاحبه انتخاب کند . بنابراین اگر اولین نگاه به گزارش کاری شما کمتر از یک دقیقه طول می کشد ، چطور می توانید ترتیبی بدهید که مطمئن شوید سابقه کاری شما نادیده گرفته شود ؟

از فونت واضح و مناسب استفاده کنید . هم چنین اسیر این تفکر نشوید که با استفاده از سایز کوچک تر فونت می توانید اطلاعات بیشتری را درون رزومه خود جای دهید . گزارش خود را به چند بخش تقسیم کنید . از پاراگراف های طولانی استفاده نکنید ، زیرا در این صورت بسیاری ازکارفرماها زحمت خواندن آن را به خود نمی دهند . از زیر عنوان ها استفاده کنید تا اطلاعات خود را به قطعات کوچک تر خرد کنید . از عبارات کوتاه یا نشانه دار (Bulleted List  )  استفاده کنید تا کار فرما بتواند مهارت ها و موفقیت های شما را به راحتی در رزومه تان پیدا کند .

ثابت قدم باشید . نحوه صفحه آرایی و عنوان بندی را در تمام رزومه رعایت کنید تا مشخص شود کجا یک بخش تمام و بخش دیگر آغاز می شود . از کلید tab   برای جلو بردن ابتدای خطوط استفاده کنید تا مطمئن شوید که تمام حاشیه ها دقیقا زیر هم قرارمی گیرند . برای فهرست بندی تمام کارهایتان از یک نوع نشانه گذاری استفاده کنید . بیان جزئیات ریز می تواند تفاوت های بزرگی را در ظاهر و تاثیر رزومه شما ایجاد کند .

از کاغذ مناسب و خوش رنگ استفاده کنید . تحقیقات نشان می دهد که کاغذهای عجیب و غریب و نامناسب شاید باعث دیده شدن رزومه شما شود ، اما اغلب تاثیر منفی ار خود بر جای می گذارد .

اطلاعات فردی
یک کارفرما نیاز دارد بداند شما که هستید و چطور می توان به شما دسترسی داشت . آیا تمام آن چه شما نیاز دارید ، ذکر دقیق اسم و جزئیات تماس است ؟ مسلما این کافی نیست !

وضعیت سربازی و تاهل خود را ذکر نکنید ، آوردن تاریخ تولد و ملیت اختیاری است .

حواستان به ردپای دیجیتالی که بر جای می گذارید باشد . اگر سابقه کاری خود را از طریق سایت شرکت ارسال می کنید ، آدرس و شماره تلفن ثابت خود را فراموش نکنید . تماس گرفتن با شما از طریق ایمیل یا تلفن همراه خیلی راحت تر است
آیا به یک آدرس ایمیل جدید نیاز دارید ؟ یک آدرس ایمیل خنده دار شاید به درد شبکه های اجتماعی و دوستانتان بخورد ، اما چنین آدرسی در رزومه کاری شما غیر حرفه ای است و حتی ممکن است توهین تلقی شود .

نمایه شخصی
جلب توجه کارفرما با یک پاراگراف کوتاه و متمرکز خوب است ، اما یک نمایه ( توصیف فردی ) بی هدف و نامربوط ممکن است در کسری از ثانیه فرم سابق کاری شما را به سطل زباله هدایت کند ! بنابراین چطور می توان بین این ها تعادل برقرار کرد ؟
درباره شخصیت تان با آب و تاب تعریف نکنید . شما قرار است یک مصاحبه کاری به دست آورید نه یک قرار دوستانه !

چند مورد از شرایط و نیازهای مورد نظر کارفرما را انتخاب کنید و توضیح دهید که چرا شما برای این کار مناسب هستید .

اگر اهداف شغلی خود را ذکر می کنید ، آن ها را به طور خاص مشخص کنید . عباراتی مانند ( من به دنبال یک شغل خوب در یک شرکت فعال هستم ) بیش از حد مبهم است . بیان کردن این که دقیقا به دنبال چه چیزی هستید ، شما را فردی متمرکز و دقیق نشان می دهد ؛ اما حواستان به دو نکته باشد : اول این که اهداف شما با شغلی که برای آن درخواست می دهید هماهنگ باشد ، دوم این که باید نمایه تان را به تناسب هر درخواست شغلی اصلاح کنید .

حاشیه نروید
شما برای نشان دادن لیاقت خود تنها دو صفحه در اختیار دارید ، پس دقت کنید که سابقه کاری تان باید با معیارهای کارفرما مطابقت داشته باشد . تمام نمرات درسی و پروژه های خود را فهرست بندی نکنید . تعداد اندکی از آن ها را انتخاب کنید که نشان دهنده دانش یا مهارت های مرتبط با شغل مورد نظر باشد .

مهارت های آزمایشگاهی خود را در صورتی که برای کار مورد نظر لازم است ذکر کنید ، در غیر این صورت آن ها را فراموش کنید . اگر برای یک شغل غیر عملی درخواست می دهید ، تنها لازم است که عنوان مدرک و نتیجه را ذکر کنید (مانند نام دانشگاه و تاریخ دریافت مدرک ) . مهارت های مرتبطی را که کسب کرده اید ، فراموش نکنید ، مانند روش های آماری ، مهارت های  تحلیل  و حل مساله و توانایی های مدیریتی . خودتان را دست کم نگیرید . اشاره به کارهای زمان دانشجویی ، فعالیتهای داوطلبانه و کارهای پاره وقت ، راه های خوبی برای نشان دادن مهارت ها و موفقیت های مرتبط است .

رزومه را بر اساس زندگی خودتان ساماندهی کنید
تنها یک روش درست برای ساماندهی رزومه شما وجود دارد . بنابراین نگران نباشید که سابقه کاری دوستانتان با سابقه شما خیلی متفاوت است . هردو ممکن است خوب باشد .
مهارت های اصلی خود را در صفحه نخست ذکر کنید . فکر کنید که چه چیزی بیشتر از همه کارفرما را جذب می کند ، نمرات شما ، تجربه کاری تان ؛ مهارت های آزمایشگاهی شما یا تجربیات کاری مرتبط  ؟
بخش های مختلف رزومه را برای تاثیر بیشتر به چند قسمت تقسیم کنید . اگر کارهای پاره وقت زیادی را انجام داده اید اما میخواهید تنها یک یا دو نمونه از آن ها را پر رنگ کنید ، می توانید بخش تجارب کاری را به دو قسمت تجربیات مرتبط و سایر تجربیات تقسیم کنید . به قالب های نمونه نگاه کنید تا از آن ها ایده بگیرید ، اما از آن ها کپی نکنید . بسیار بعید است که زندگی شما دقیقا شبیه ساختار زندگی شخص دیگری باشد

دیدگاه کاربران

captcha


نمونه سوالات استخدامی

  • دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی سپاه

    مجموعه نمونه سوالات آزمون استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که توسط کارشناسان سایت استخدام جهت افزایش سطح آمادگی داوطلبین شرکت در آزمون ها و مصاحبه های استخدامی این نهاد مهم تهیه و جهت دانلود و مطالعه قرار داده شده است. پکیج سوالات عقیدتی سیاسی سپاه ، در چندین فصل به صورت منسجم تهیه و تنظیم شده است که در هر فصل ، نخست جهت آموزش و یادآوری مفاهیم لازم مطالب آموزشی بصورت توضیح مختصر و مفید بیان شده و به دنبال آن جهت محک زدن اطلاعات فراگیری شده در هر فصل مهمترین و متداول ترین سوالاتی که پیرامون مطالب آموزش داده شده گردآوری شده است

    دانلود نمونه سوال استخدامی سپاه

بازارکار

مشاهده همه
آموزش تکنیک‌های اصول مذاکره موفق بُرد- بُرد در استخدام

آموزش تکنیک‌های اصول مذاکره موفق بُرد- بُرد در استخدام

تعریف اصول مذاکره موفق در پروسه استخدام چیست؟ انواع مذاکره شغلی کدامند؟ برای ورود به مصاحبه شغلی، طرح درخواست افزایش حقوق، بازاریابی، فروش و.. احساس نگرانی می‌کنید؟!

مزایای ثبت آگهی استخدام اینترنتی کدامند | آموزش تصویری درج آگهی

مزایای ثبت آگهی استخدام اینترنتی کدامند | آموزش تصویری درج آگهی

استخدام نیروی کار یک پروسه روتین در هر شرکت و سازمان است که با ثبت آگهی استخدام اینترنتی و یا به شیوه سنتی آغاز می‌گردد. در این مقاله از سایت....

استخدام متخصص : افراد متخصص جذب کدام آگهی استخدام می‌شوند

استخدام متخصص : افراد متخصص جذب کدام آگهی استخدام می‌شوند

استخدام متخصص و کارجویان شایسته کمی پیچیده‌تر از آن چیزی است که به ذهن کارفرمایان خطور می‌کند. با وجود عدم توازن بین بازار کار و تعداد مشاغل، افراد متخصص همواره....

استخدام تامین اجتماعی : شرایط استخدام در سازمان تامین اجتماعی

استخدام تامین اجتماعی : شرایط استخدام در سازمان تامین اجتماعی

استخدام تامین اجتماعی به طور متوسط هر ساله متناسب با کمبود نیروهای این سازمان و اغلب در سه ماهه آخر سال جاری برگزار می‌شود. اگر طالب اشتغال در یکی از....

telegram karyab