X
کارفرما ثبت آگهی استخدام

مواردی که هنگام مکالمه ی رو در رو باید از آنها اجتناب کنید

تاریخ انتشار: 1395/02/28
تعداد دیدگاه: یک دیدگاه

مواردی که هنگام مکالمه ی رو در رو باید از آنها اجتناب کنید

 

mosahebeh-khob3

 

چه باورتان بشود چه نه، استفاده از نشانه های غیر کلامی نادرست می تواند مانع بزرگی بر سر راه موفقیت شما باشد. تحقیقات نشان می دهند ۶۰ تا ۹۰ درصد تعاملات ما با دیگران غیر کلامی است که این یعنی زبان بدنی که مورد استفاده قرار می دهیم از اهمیت فوق العاده زیادی برخوردار است.

بنابراین، نحوه ی تعامل و برقراری ارتباط شما به صورت غیر کلامی با دیگران، به ویژه ظرف چند دقیقه ی آغازین اولین برخورد با یک شخص دیگر می تواند یک رابطه ی کاری مهم برایتان رقم بزند یا اینکه اصولاً چنین فرصتی را از شما بگیرد. در ادامه ۹ عادت زبان بدن را از نظر خواهید گذراند که می توانند اعتبار و وجهه ی شما را زیر سؤال ببرند و باعث شوند غیر حرفه ای به نظر برسید.

 

۱- شما با صاف کردن بیش از حد کمر خود و بالا آوردن شانه ها و خشک ماندن در این حالت ممکن است عصبی و آسیب پذیر به نظر برسید. حواستان به حالت بدن خود باشد و تمام تلاشتان را انجام دهید تا راحت و آسوده به نظر برسید.

۲- برگرداندن جهت بدن خود از کسی که با او در حال مکالمه هستید نشان دهنده ی این است که علاقه ی چندانی به مشارکت در گفتگو با او ندارید؛ این نوعی  بی احترامی است. بدن خود را همواره به سمت طرف صحبت خود نگه دارید.

۳- دور کردن خود از کسی که با او گفتگو می کنید باعث می شود او فکر کند علاقه ای به شنیدن حرف هایش ندارید. بدن خود را به سمت طرف مقابل خود متمایل کنید تا نشان دهید به شنیدن حرفه هایش علاقه دارید.

۴- گره زدن دست ها به یکدیگر یا انداختن یک پا روی پای دیگر به معنای آن است که پذیرای صحبت های طرف مقابل خود نیستید. در برابر سخنان طرف مقابلتان دست ها و پاهای خود را به یکدیگر گره نکنید.

۵- خودداری از به کار بردن دست ها هنگام صحبت کردن، باعث می شود اعتبار خود را نزد شنونده ی صحبت هایتان زیر سؤال ببرید.

۶- شل دست دادن با طرف مقابل این پیام را به او می رساند که ممکن است در برخی حوزه ها ضعف داشته باشید؛ این پیامی نیست که در دنیای کسب و کار کسی بخواهد به دیگران منتقل کند. دست دادن با طرف مقابل با قدرت، نشان دهنده ی اعتماد به نفس شما خواهد بود.

۷- اجتناب از برقراری ارتباط چشمی با طرف مقابل ممکن است باعث شود به حرف های ایشان بی علاقه به نظر برسید. البته ارتباط چشمی بیش از حد نیز می تواند باعث معذب شدن طرف مقابلتان شود.

۸- پلک زدن بیش از اندازه ممکن است نشانه ای بر راحت نبودن شما تلقی شود. مراقب چشم های خود باشید.

۹- بیش از اندازه تند صحبت کردن می تواند شما را مضطرب جلوه دهد. یک نفس عمیق بکشید، و آرام و شمرده سخن بگویید.

 

منبع : دیجیاتو

دیدگاه کاربران

captcha


نمونه سوالات استخدامی

  • دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی سپاه

    مجموعه نمونه سوالات آزمون استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که توسط کارشناسان سایت استخدام جهت افزایش سطح آمادگی داوطلبین شرکت در آزمون ها و مصاحبه های استخدامی این نهاد مهم تهیه و جهت دانلود و مطالعه قرار داده شده است. پکیج سوالات عقیدتی سیاسی سپاه ، در چندین فصل به صورت منسجم تهیه و تنظیم شده است که در هر فصل ، نخست جهت آموزش و یادآوری مفاهیم لازم مطالب آموزشی بصورت توضیح مختصر و مفید بیان شده و به دنبال آن جهت محک زدن اطلاعات فراگیری شده در هر فصل مهمترین و متداول ترین سوالاتی که پیرامون مطالب آموزش داده شده گردآوری شده است

    دانلود نمونه سوال استخدامی سپاه

بازارکار

مشاهده همه
ثبت آگهی استخدام اینترنتی و تکنیک‌های جستجوی آن را بیاموزید

ثبت آگهی استخدام اینترنتی و تکنیک‌های جستجوی آن را بیاموزید

ثبت آگهی استخدام اینترنتی و یا جستجوی آگهی‌ها برای یافتن شغل مورد نظر پلی برای دستیابی آسان کارفرمایان و کارجویان به اهدافشان است. فرقی نمی‌کند یک کارجو در جستجوی کار....

آموزش تکنیک‌های اصول مذاکره بُرد- بُرد در استخدام

آموزش تکنیک‌های اصول مذاکره بُرد- بُرد در استخدام

تعریف اصول مذاکره موفق در پروسه استخدام چیست؟ انواع مذاکره شغلی کدامند؟ برای ورود به مصاحبه شغلی، طرح درخواست افزایش حقوق، بازاریابی، فروش و.. احساس نگرانی می‌کنید؟!

مزایای ثبت آگهی استخدام اینترنتی کدامند | آموزش تصویری درج آگهی

مزایای ثبت آگهی استخدام اینترنتی کدامند | آموزش تصویری درج آگهی

استخدام نیروی کار یک پروسه روتین در هر شرکت و سازمان است که با ثبت آگهی استخدام اینترنتی و یا به شیوه سنتی آغاز می‌گردد. در این مقاله از سایت....

استخدام متخصص : افراد متخصص جذب کدام آگهی استخدام می‌شوند

استخدام متخصص : افراد متخصص جذب کدام آگهی استخدام می‌شوند

استخدام متخصص و کارجویان شایسته کمی پیچیده‌تر از آن چیزی است که به ذهن کارفرمایان خطور می‌کند. با وجود عدم توازن بین بازار کار و تعداد مشاغل، افراد متخصص همواره....

telegram karyab