ورود کاربران

عملکرد کاری در بالاترین حد ممکن

تاریخ انتشار: 1395/03/24
تعداد دیدگاه: یک دیدگاه
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (رتبه ای ثبت نشده)
Loading...

عملکرد کاری در بالاترین حد ممکن

productive6x4

به طور متوسط روزی ۸ ساعت از زندگی ما به کارمان اختصاص می‌یابد و کار تبدیل به بخش مهمی از زندگیمان می‌شود که تأثیر زیادی نیز بر آن دارد. داشتن عملکرد کاری خوب در محیط کار نه تنها باعث پیشرفت شغلی می‌شود، بلکه موجب احساس رضایت و خوشحالی نیز می‌شود. برای داشتن عملکرد کاری مفیدتر و بهتر در محیط کار، به روشهای زیر توجه کنید.

همه‌چیز را مرتب و سازماندهی کنید.

میز خود را مرتب کنید و هر چیزی را سر جای خودش قرار دهید. نکات مهم را یادداشت کرده و گوشه‌ای بچسبانید و حتی می‌توانید از یک سری نرم‌افزارهای مخصوص برای اولویت‌بندی کارها و فعالیتهایتان استفاده کنید. هرچقدر کارهایتان نظم بیشتری داشته باشند، ذهن آرام‌تر و خلاق‌تری دارید و در نتیجه عملکرد کاری بهتری نیز ارائه خواهید کرد.

ورزش و فعالیت بدنی را فراموش نکنید.

اکثر انسانهای موفق همانقدر که به کارشان اهمیت می‌دهند به سلامتی خود نیز اهمیت داده و ورزش را فراموش نمی‌کنند. ورزش کردن نه تنها شما را شاداب‌تر می‌کند، بلکه باعث می‌شود پر‌انرژی‌تر باشید. ورزش و تمرین باعث می‌شود که جریان خونتان بهتر کار کند و ذهنتان بازتر شود؛ در نتیجه بر عملکرد کاری نیز مؤثر خواهد بود.

رابطه‌ای قوی با رئیس خود بسازید.

بهترین روش برای پیشرفت و بهبود عملکرد کاری، بهره بردن از بازخوردهای دیگران است. از رئیس خود بخواهید که در مورد کارهایتان نظر بدهد و نقاط ضعف و قوت آنها را بازگو کند. محیطی مفید و مؤثر خواهد بود که افراد در آن با یکدیگر رابطه‌ی دوستانه‌ای داشته باشند و ایرادات یکدیگر را عنوان کرده و برای پیشرفت به هم کمک کنند.

 شجاع باشید و از چالشها نترسید.

به دنبال فرصتهای جدید باشید و از روبرو شدن با شرایط غیرمعمول نترسید. به چالش کشیدن ذهنتان باعث می‌شود که ظرفیتتان بیشتر شود و دانش بیشتری کسب کنید. با این رفتار شجاعانه هم پیشرفت زیاد و هم اعتماد و اعتبار بیشتری کسب خواهید کرد و به عنوان نیرویی ارزشمند شناخته خواهید شد.

استراحت کافی داشته باشید.

اگر زیاد از حد کار کنید و از استراحت خود بکاهید، تمرکزتان پایین آمده و در نتیجه عملکرد کاری شما تضعیف می‌شود. روز خود را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که از عهده‌ی وظایفتان بر بیایید تا بتوانید هم به کارتان برسید و هم استراحت کافی داشته باشید. کار خود را به خانه نیاورید چون باعث خستگی زیاد و کاهش انرژی می‌شود و بعد از مدتی حتی ممکن است باعث شود از کارتان بیزار شوید و آن را زیر سؤال ببرید.

دیدگاه کاربران

captcha