ورود کاربران

شغل مناسب را انتخاب کنیم

تاریخ انتشار: 1395/03/15
تعداد دیدگاه: 2 دیدگاه
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (رتبه ای ثبت نشده)
Loading...

شغل مناسب را انتخاب کنیم

۴۹۸۲۵۴_۲۸۸

 

خیلی وقت‌ها ممکنه دچار تردید بشی که آیا شغلی که پیش روم گذاشته شده مناسب من هست؟ با یه بررسی ساده متوجه خواهی شد که آیا شغل مناسب خودت رو انتخاب کردی یا نه.

شغل مناسب با دانش قبلی

برای انجام اینکار نیاز به دقت فراوانی داری، باید از مصاحبه به عنوان یه فرصت مهم استفاده کنی. اگر توی مصاحبه به خوبی به تمام موارد دقت کنی، به تمام پرسش‌هات پاسخ داده میشه. این پرسش‌ها عبارتند از: فرهنگ این شرکت چجوریه و برای چه چیزهای ارزش قائل هستن؟ آیا از رفتارهای رئیست خوشت میاد یا نه؟ آیا رئیس در طول مصاحبه با تو رفتار مناسب و قابل قبولی داشته یا توجه زیادی نداشته و همزمان به کارهای دیگه‌اش هم می‌رسیده؟ زمینه های رشد و پیشرفت توی این وجود داره یا نه؟ حقوق و مزایای این شغل چجوریه؟

این سؤالها از جمله مهمترین مواردی هستن که قبل از تصمیم گیری باید بهشون توجه زیادی بکنی و با در نظر گرفتن تک تک این موارد تصمیم خودت رو بگیری. اگر میبینی جوابهایی که گرفتی زیاد راضی‌کننده نیست و یا بعضی موارد اصلاً مثبت نیستن، باید بیخیال این پیشنهاد کاری بشی و سریعاً ردش کنی؛ وگرنه کمی بعد پشیمون خواهی شد.

همه چیز از قبل مشخص نیست.

نکته‌ای که مهمه و باید بهش توجه کنی اینه که ممکنه گاهی اوقات تمام موارد رو هم بسنجی و فکر کنی که تصمیم درستی گرفتی و وارد محیط کار بشی، اما تازه اونجا متوجه بشی که این محیط و شرایط برات مناسب نیست!

زندگی قابل پیش‌بینی نیست.

زندگی پر از ریسک و اتفاقات پیش‌بینی نشده است و هیچ تضمینی در زندگی وجود نداره. اما با این وجود باید سعی کنی که تمام تلاشت رو بکنی و حتی با کسایی که توی شرکت مورد نظرت کار کردن صحبت کنی و قبل از تصمیم‌گیری اطلاعات کافی رو بدست بیاری تا اینکه احتمال موفقیت بیشتری در شغلت داشته باشی و سالهای آتی رو با حسرت سپری نکنی.

دیدگاه کاربران

captcha