ورود کاربران

سوالات مصاحبه استخدامی : ۹ سوالی که باید بپرسید

تاریخ انتشار: 1395/05/29
تعداد دیدگاه: 2 دیدگاه
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (رتبه ای ثبت نشده)
Loading...

سوالات مصاحبه استخدامی : ۹ سوالی که باید بپرسید

مصاحبه

برای مصاحبه کاری دعوت شده‎‌اید و حتما برای پاسخ دادن به همه سوالات مصاحبه استخدامی خود را آماده‎‌ کرده‎‌اید. با غرور و لبخند وارد جلسه مصاحبه می‎‌شوید. کارفرمایان در مورد سوابق کاری و داستان‎‌های زندگی‎‌تان از شما سوال‎‌هایی می‎‌پرسند تا شخصیت شما را بهتر بشاسند. شما هم از تجارب کاری و اتفاقات مهم گذشته برایشان می‎‌گویید تا مهارت‎‌های رهبری و ویژگی‎‌های خاص خود را به نمایش بگذارید و خود را یک فرد عالی برای موقعیت کاری نشان دهید. جلسه مصاحبه کاری تقریبا رو به اتمام است و کارفرمایان از شما سوالی می‎‌پرسند که شما فراموش کرده بودید: “سوالی از من دارید؟”

این سوال فرصتی طلایی است که نباید آن را از دست دهید. دعوت شدن به جلسه مصاحبه استخدامی عامل مهمی است؛ اما موردی که کاندیدها را از دیگر افراد جدا می‎‌کند، زمانی است که آن‎‌ها به طور فعال با مصاحبه‎‌کننده در تعامل اطلاعات هستند و سوالات مصاحبه استخدامی تنها از طرف کارفرمایان و مصاحبه‎‌کنندگان پرسیده نمی‎‌شود. پرسیدن سوالات مصاحبه استخدامی از طرف شما، نه تنها نشان می‎‌دهد که به طور جدی به این موقعیت کاری علاقه دارید؛ بلکه نشان می‎‌دهد در مورد شرکت تحقیق کرده‎‌اید و با دانش قبلی وارد جلسه مصاحبه شده‎‌اید.

صرف نظر از اینکه فردی برونگرا یا درونگرا هستید، سوالات مصاحبه استخدامی فراوانی وجود دارند که می‎‏توانید از مصاحبه‎‌کننده بپرسید. قبل از نوشتن سوالات مصاحبه استخدامی، مطمئن شوید سوال‎‌هایی را انتخاب کرده‎‌اید که با پرسیدن آن‎‌ها راحت هستید؛ در غیر این صورت مصاحبه موفقیت‎‌آمیز شما می‎‌تواند به سرعت برق و باد در جهت خلاف خواسته‎‏های شما کشیده شود. پایان دادن به مصاحبه با همان اعتماد به نفسی که در آغاز داشتید، عنصری ضروری برای یک مصاحبه موفق است و کارفرمایان و مصاحبه‎‌کنندگان حتما اعتماد به نفس کارجویان را زمان استخدام آن‎‌ها در نظر می‎‌گیرند.

‎‌سوالات مصاحبه استخدامی که شما باید بپرسید

فرهنگ سازمانی شرکت و محل کار خود را چگونه توصیف می‎‌کنید؟

چرا این شرکت را انتخاب کرده‎‌اید؟

آیا این شرکت به کارمندان خود دوره‎‌های آموزشی ارائه می‎‌کند؟

برخی از بزرگترین چالش‎‌ها و موفقیت‎‌هایی که شرکت در حال حاضر با آن روبروست چیست؟

چه روندی برای ارزیابی عملکرد کارکنان استفاده می‎‌شود؟

چه کسی مسئول بخش من خواهد بود؟

چه فرصت‎‌های برای پیشرفت حرفه‎‌ای داخل شرکت وجود دارد؟

تصمیم‎‌گیری‎‌های استخدامی معمولا چقدر طول می‎‌کشد؟

در صورت سوالات بیشتر می‎‌توانم با شما تماس بگیرم؟

منبع: جاب اینجا

دیدگاه کاربران

captcha