ورود کاربران
روش های پخش آگهی پس از ثبت آگهی استخدام

روش های پخش آگهی پس از ثبت آگهی استخدام

تاریخ انتشار: 1397/06/20
تعداد دیدگاه: بدون دیدگاه
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (رتبه ای ثبت نشده)
Loading...

روش های پخش آگهی پس از ثبت آگهی استخدام

در این پست می خواهیم روش های پخش آگهی پس از ثبت آگهی استخدام را برای شما توضیح دهیم. در حال حاضر که با روند بیکاری مواجه هستیم بعضی از شرکت ها برای اینکه نیرو بگیرند مجبورند آگهی استخدامی بزنند . ما در اینجا قصد داریم شما را با انواع آگهی استخدامی بیشتر آشنا کنیم همراه ما باشید.

روش های پخش آگهی پس از ثبت آگهی استخدام

در دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌ها آگهی استخدام بزنید

در هر استخدامی شما می بایست در پی اشخاص حرفه ای آن زمینه باشید یکی از محیط هایی که می توان  فرد مناسب را پیدا کرد دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های حرفه ای آن رشته می باشد هر چند درصد اشخاصی که نسبت به این آگهی‌ها واکنش نشان می‌هند بسیار اندک است. در کنار این خیلی از دانشجویان هم از تخصص کافی برخوردار نمی باشند.

از طریق روزنامه‌ها آگهی استخدام ثبت کنید

روزنامه سال‌هاست مرجع کاریابی اشخاص در رشته‌های گوناگون می باشد و تا به حال پس از این همه رشد تکنولوژی در برخی از زمینه‎‌ها سر آمد روش‌های کارمندیابی می باشد. پارسال یکی از دوستانم با آگهی در یک روزنامه بیشتر از ۱۰۰۰ رزومه گرفت که از موفقیت این روش در برخی حوزه‌ها خبر داد. مجلات و روزنامه‌ها حرفه ای هم برای پخش آگهی‌های حرفه ای کاربرد دارند.

از طریق پخش آگهی استخدام در سایت‌های کاریابی

این سایت‌ها با خدمت کاریابی برای کارجویان به جذب کارجو می پردازند و با دریافت آگهی شما برای همه ی کارجویان مربوط آگهی شما فرستاده می شود. فرآیندهای آنلاین به بیشتر شدن بهره‌وری استخدام کمک خواهند کرد.

از طریق بنگاه‌های کاریابی

این بنگاه‌ها به شما اشخاصی را برای جذب معرفی خواهند کرد که خود قبلا فیلتر نموده اند. برخی از این بنگاه‌ها نه فقط به شما رزومه معرفی خواهند کرد که تا مرحله مصاحبه هم شما را همراهی می کنند. این بنگاه ها احتمال دارد از شما تقاضای هزینه‌ای معادل حقوق چند ماه شخص داشته باشند.

از طریق شبکه اجتماعی لینکدین

شما از طریق شبکه اجتماعی و خریداری بسته‌های مناسب خواهد تواسنت رزومه اشخاص و توانایی هایشان را ببینید و به اشخاصی که حداقل‌های لازم سازمان شما را  دارند پیام ارسال کنید و با آنها قرار مصاحبه بزارید.

از طریق کانال‌های تلگرام و شبکه های اجتماعی شرکت

تعداد از کانال تلگرام برای فرستادن آگهی استخدام هستند. برخی حتی به شکل رایگان آگهی‌های شما را منتشر می کنند. محیط تلگرام با این میزان  مخاطب بازار وسیعی برای استخدام‌ می باشد.

می توانید از قدرت‌ شبکه ‌های اجتماعی خود استفاده نمایید و اشخاصی که به هر روشی شما را در این شبکه‌ها پیگیری می‌کنند انتخاب های  بهتری برای استخدام در سازمان شما خواهند بود همچنین این که این آگهی برای شما هزینه‌ای هم در پی نخواهد داشت.

از طریق سایت‌های انتشار آگهی عمومی

می توانید از طریق شیپور و دیوار آگهی‌ استخدام منتشر کنید و جمعیت بیشتری از  این آگهی ها را خواهند دید.

از طریق سایت شرکت آگهی استخدام درج کنید

در حالی که سایت دارید قطعا بخشی برای موقعیت‌های شغلی سازمان در نظر داشته باشید تا از این طریق اشخاص علاقه‌مند به زمینه شغلی شما بتوانند تقاضاهای خود را بفرستند برای این مورد می‌توانید با استفاده از سنجمان صفحه شغل ‌های مرتبط به خود را به سایت اتصال دهید تا احتیاجی به چند باره کاری برای منتشر کردن موقعیت‌های شغلی نداشته باشید.

از طریق بودن در نمایشگاه

قطعاً در نمایشگاه‌های تخصصی زمینه خود شرکت کنید. این نمایشگاه ها هم در بازاریابی شما اثر گذار هستند و هم محیط استخدام نیروی مرتبط وجود دارد. نمایشگاه‌های کار هم موقعیت مناسبی برای سریع تر کردن روند استخدام نیرو‌های جدید در سازمان است.

مطلب مرتبط:

استخدام کارشناس بازرگانی (واردات) واقع در اصفهان

بایدها و نبایدهای ثبت آگهی استخدامی برای کارفرمایان

دیدگاه کاربران

captcha