ورود کاربران

خلاقیت کاری داشته باشیم

تاریخ انتشار: 1395/03/10
تعداد دیدگاه: یک دیدگاه
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (رتبه ای ثبت نشده)
Loading...

خلاقیت کاری داشته باشیم

creativity-header

داشتن خلاقیت کار ساده‌ای نیست و نیاز به پشتکار زیادی دارد. اما برای اینکه بتونید خلاقیت را جزئی از زندگی و پیشه ی خود کنید باید از محدودیتها، زمان، بودجه، منابع و غیره بهره ببرید و از آنها برای رسیدن به خلاقیت کمک بگیرید. در کتاب A beautiful constraint به چهار روش برای داشتن خلاقیت بیشتر اشاره شده، که در اینجا آورده شده‌اند.

نمی‌توانم را به می‌توانم تبدیل کنید.

زمانی که با مشکلی مواجه میشید به جای اینکه طبق غریزه از آن مشکل فرار کنید و بگید که نمیتونم، بهتره که بمانید و بگید که من میتونم و از پس این مشکل هم برمیام. در شرایط سخت و زمانی که دچار یک سری از محدودیتها هستید بهترین موقع برای خلاق بودن است. خلاقیت زمانی رخ میدهد که به جای استفاده از عبارت: “نمیتونم چون که…” از عبارت: “اگر بتونم چی” استفاده کنید.

به توانایی‌های خود دست پیدا کنید.

به افکار سازنده و تواناییهای خویش ایمان داشته باشید و به آنها دست پیدا کنید. همچنین نباید فراموش کنید که نه تنها میتونید به تواناییهای خود دست پیدا کنید، بلکه از امکانات و منابع دیگر هم بهره‌مند بشید. برای ارائه‌ی بهترین روش برای حل هر مسئله‌ای، باید قادر باشید از تمام امکانات موجود استفاده کرده و چیزی و یا کسی رو دست کم نگیرید.

سؤالات غیرممکن بپرسید!

برای دستیابی به خلاقیت باید به جای پرسیدن سؤالات سخت، از خود سؤالات غیرممکن برسید. با اینکار خلاقیت رو برمی‌انگیزید و حس بلند پروازی رو تقویت میکنید. کافیست از کاری که به نظر غیرممکن میاد نترسید و به دنبال روشهایی برای عملی کردن آن باشید و جا نزنید. داشتن این روحیه‌ی شکست‌ناپذیر به شما برای رسیدن به خلاقیت کمک زیادی میکند.

 گاهی خود را محدود کنید!

داشتن کمی محدودیت میتواند چالش خوبی برای زندگی کاری و زندگی شخصی باشد. با داشتن محدودیت در بعضی از امور میتوان کار رو به نحو بهتر و سریعتری انجام داد. پس گاهی سعی کنید زمان، بودجه و منابع خودتان را محدودتر کنید تا بتوانید کارتان را به نحو خلاقانه‌تری به انجام برسونید. مثلاً اگر قراره پروژه‌ای رو انجام بدید، در روز یک زمان خاصی رو برای کار کردن بر روی آن در نظر بگیرید. با این روش با سرعت بیشتری در آن کار پیشرفت خواهید کرد.

به یاد داشته باشید که خلاقیت نوعی عادت است و برای به دست آوردن این عادت باید هرچه بیشتر و بیشتر تلاش کنید. از محدودیتها نترسید و از آنها بهترین استفاده رو بکنید، خود را به چالش بکشید و خلاقیت خود را تحریک کنید.

دیدگاه کاربران

captcha