ورود کاربران
حداقل حقوق سال 96 + افزایش حقوق سال 96 + پایه حقوق سال 96

حداقل حقوق سال 96 + افزایش حقوق سال 96 + پایه حقوق سال 96

تاریخ انتشار: 1396/01/18
تعداد دیدگاه: 18 دیدگاه
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
Loading...

حداقل حقوق سال 96

حداقل حقوق سال 96 : با نزدیک شدن به سال نو و چالش افزایش حقوق سال 96 ، وزارت کار با بررسی تغییرات اقتصادی، صورت گرفته در کشور در طی ماه های اخیر، سیاست های اقتصادی جدیدی را مطابق و هماهنگ با تغییراتی مانند نرخ تورم و توان خرید مردم، طراحی می کند. که این سیاست ها بلافاصله پس از ارزیابی بازار و وضعیت معیشتی طبقه کارگر، به دیگر سازمان های مرتبط و کارگزاران تحت پوشش پایه حقوق سال ۹۶ اعلام شده و تعیین می گردد و از شروع سال نوی شمسی، قوانین جدید کاری فورا برای کارفرمایان و کارگران جامعه اعمال شود.

برای دانلود فایل حداقل دستمزد مشاغل مختلف سال 96. مهندسین. کارشناسان. تکنسین ها و … اینجا کلیک کنید.

آموزش دانلود: برای دانلود فایل، در سمت چپ صفحه، مجموع دو رقم را بصورت عددی پاسخ دهید و دکمه ″ورود به دانلود لیست حداقل دستمزد مشاغل″ را بزنید.

جدول حقوق سال 96

خلاصه اخبار نهایی :

 • حداقل دستمزد سال 96 با افزایش 14.5 درصد به رقم 930 هزار تومان رسید. ( با توجه به تورم و گرانی های چند ده درصدی و افزایش حقوق های جزئی و صدم درصدی! )
 • نرخ پایه سنوات سال 96 مبلغ روزانه هفده هزار تومان تعیین شد.
 • مبلغ کمک هزینه اقلام مصرفی و رفاهی مثل حق اولاد و مسکن و خواربار و … افزایش نیافت و همان مبلغ 110 هزار تومان تعیین شد!! ( وعده ی افزایش سبد معیشتی کارگران در سال 96 تحقق نیافت! )
 • کمترین میزان عیدی کارگران در سال 96، یک میلیون و 860 هزار تومان و سقف عیدی، دو میلیون و 790 هزار تومان خواهد بود.
 • حداقل حقوق سال 96 روزانه به میزان 30 هزار و 997 تومان شد. حق اولاد یک فرزند 92991 ریال و حق اولاد دو فرزند 185982 ریال تعیین شد.

برای مطالعه ی جزئیات اخبار نهایی به ادامه مطلب توجه فرمایید

برای دانلود فایل راهنمای کار در ترکیه و همچنین استخدام و جستجوی شغل در کشور ترکیه، اینجا کلیک کنید. آموزش دانلود: برای دانلود فایل، در سمت چپ صفحه، مجموع دو رقم را بصورت عددی پاسخ دهید و دکمه ″ورود به دانلود لیست حداقل دستمزد مشاغل″ را بزنید.


گفتگوی ویژه خبری 7 اسفند 95

در این ویدئو که از گفتگوی ویژه خبری 7 اسفند 95 شبکه دو سیما ضبط شده است، میتوانید از تازه ترین مسائل ، تصمیمات و چالش های حداقل حقوق سال 96 باخیر شوید. روی دکمه ی play کنید.

برای دانلود فایل حداقل دستمزد مشاغل مختلف سال 96. مهندسین. کارشناسان. تکنسین ها و … اینجا کلیک کنید.

آموزش دانلود: معرفی لینک : برای دانلود فایل، در سمت چپ صفحه، مجموع دو رقم را بصورت عددی پاسخ دهید و دکمه ″ورود به دانلود لیست حداقل دستمزد مشاغل″ را بزنید.

 


افزایش حقوق سال 96

اطلاعیه نهایی حداقل حقوق سال 96

افزایش حقوق کارگران 96 با رشد ۱۴.۵ درصدی به رقم ۹۳۰ هزار تومان رسید اما برای سایر سطوح افزایش ۱۲ درصدی به اضافه روزانه ۶۷۶۸ ریال مورد تصویب شورایعالی کار قرار گرفت.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، پس از ۱۲ ساعت چانه‌زنی شرکای اجتماعی نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت بر سر افزایش دستمزد سال ۹۶ کارگری در شورای عالی کار، توافق کردند و در نهایت حداقل دستمزد با افزایش ۱۴.۵ درصدی به رقم ۹۳۰ تومانی رسید.
اما شورایعالی کار بر خلاف سال‌های گذشته برای سایر سطوح مصوبه دیگری داشت که بر مبنای آن، گروه‌های دیگر کارگری که بیش از حداقل دستمزد دریافت می‌کنند، افزایش ۱۲ درصد اعمال شود؛ علاوه بر ۱۲ درصد، سایر سطوح روزانه ۶۷۶۸ ریال افزایش دستمزد خواهند داشت.
با این حساب، شورایعالی کار به دنبال کاهش فاصله مزدی میان حداقل‌بگیران با سایر سطوح مصوبه دو بخشی داشت که بر مبنای آن سایر سطوح که بیش از حداقل‌بگیران دریافتی دارند، افزایش ۱۲ درصدی داشته باشند.
طبق مصوبه شورایعالی کار، سایر سطوح مزدی از ابتدای سال ۹۶ به میزان ۱۲ درصد آخرین مزد(ثابت یا مبنا موضوع ماده ۳۶ قانون کار) سال ۹۵ به اضافه روزانه ۶۷۶۸ ریال(شش هزار و هفتصد و شصت و هشت ریال) افزایش می‌یابد.
تصبره: با اعمال افزایش این بند مزد شغل کارگران مشمول طرح‌های طبقه‌بندی مشاغل مصوب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیز مزد ثابت سایر کارگران نباید از مبلغ روزانه ۳۰۹۹۷۷ ریال (سیصد و نه هزار و نهصد و هفتاد و هفت ریال)بند ۱ کمتر باشد.
– نرخ پایه سنوات در سال ۱۳۹۶ در مورد کارگران دارای قرارداد دائم و موقت مشمول قانون کار که دارای یکسال سابقه کار شده و یا یک سال از دریافت آخرین پایه (سنوات) آنان در همان کارگاه گذشته باشد، اعم از اینکه حق سنوات یا مزایای پایان کار خود را تسویه حساب کرده باشند یا خیر، روزانه ۱۷۰۰۰ ریال (هفده هزار ریال) تعیین شد.
– نرخ پایه (سنوات) کارگران مشمول طرح‌های طبقه‌بندی مشاغل برای گروه یک مبلغ مذکور و سقف آن در گروه ۲۰ مبلغ ۲۲۶۰۰ ریال همانند سال گذشته خواهد بود و برای سایر گروه‌ها بر اساس جدول اعلامی اداره کل روابط کار و جبران خدمت اقدام خواهد شد.
– به کارگران فصلی به نسبت مدت کارکردشان در سال ۹۵، میزان مقرر در این بند یا تبصره یک آن حسب مورد تعلق می گیرد.
– مبلغ کمک هزینه اقلام مصرفی خانوار به عنوان مزایای رفاهی و انگیزه‌ای موضوع تبصره ۳ ماده ۳۶ قانون کار ماهیانه۱.۱۰۰.۰۰۰ ریال بدون تغییر همانند سال ۹۵ توسط کارفرمایان پرداخت خواهد شد.

منبع: خبرگذاری فارس


پایه حقوق سال ۹۶

قطعا مهمترین امتیاز کاری برای کارگران و کارمندان کشور، میزان حقوق دستمزد 96 دریافتی ماهانه می باشد و با توجه به افزایش سالانه مخارج یک خانواده ایرانی، افزایش حقوق و دستمزد ماهیانه از مهم ترین خواسته های قشر کارگر می باشد. نمایندگان اتحادیه های کارگری، کارفرمایان و دولتی ها در طی جلسات مشاوره ای متعدد هر ساله با بررسی وضعیت درآمدی مردم، نرخ تورم اعلام شده از سوی بانک مرکزی و هزینه ضروری زندگی ماهانه یک خانواده چهار نفره، حداقل درآمد و حقوق پایه کارگران و کارمندان سال 96 تحت مدیریت کارفرمایان زیر نظر وزارت کار را اعلام می نمایند.

 

جلسات تعیین حقوق پایه کارگران سال 96

مجموعه جلسات متعددی برای ارزیابی حداقل حقوق سال 96 و توان خرید مردم از ۱۵ آذر سال جاری تا کنون صورت گرفته که اطلاعات جدیدی در هر جلسه به دست خبرنگاران می رسد و در ادامه به بررسی گزارش های اعلام شده از جلسات اخیر سازمان مدیریت منابع انسانی و نمایندگان اتحادیه های کارگری می پردازیم. در اواسط آذر ۹۵ شورای عالی کار جلسات خود را با بررسی ابعاد تاثیر گزار بر روی سبد معیشتی زندگی کارگران شروع کرد.

در جلسات و ارزیابی های حداقل حقوق وزارت کار سال 96 ، تصمیم گرفته شد تا ابتدا میزان هزینه های درآمدی یک خانوار و کالاهای موردنیاز آن ها در طول یک ماه کاری بررسی شده و تا معین نشدن سبد معیشتی کارگران، هیچ تصمیمی در مورد افزایش حقوق کارگران سال 96 صورت نگیرد. ادامه این ارزیابی های پایه حقوق سال ۹۶ به اواسط دی ماه کشیده شد و در ۱۱ دی ۹۵ در جلسه ای با حضور دولتی ها و نمایندگان شرکای اجتماعی قرار بر این شد تا میزان تغییر درآمدی کارگران در سال جدید بر اساس هزینه های تامین سبد معیشت کارگری تعیین شود. با این حال دو طرف دولت و نمایندگان کارگری همچنان به چانه زنی بر سر میزان افزایش حداقل حقوق کارگران سال 96 با توجه به نرخ تورم چانه زنی خواهند کرد.


جلسات بررسی میزان افزایش حقوق کارگران 96

با وجود در نظر گرفتن نرخ تورم سال 96 و مسئله ی حقوق اداره کار 96 ، در تغییرات درآمدی کارگران، نمایندگان کارگری افزایش حقوق اداره کار سال 96 یک کارگر را بر اساس نرخ تورم اعلام شده از سوی بانک مرکزی کافی نمی دانند. طبق گفته رئیس کانون انجمن کارگران با توجه به بررسی های این کانون حداقل حقوق دو میلیون و پنجاه هزار تومان افزایش حقوق کارگران 96 متناسب با متوسط هزینه های یک خانواده کارگر می باشد. این پیشنهاد با وجود موافقت از سوی ستاد دستمزد مورد تایید شورای عالی کار واقع نشده است.
با وجود نشست های متعدد نمایندگان شوراهای کار در رابطه با بحث افزایش حقوق 96 ، علی خدایی رئیس کار گروه مزد کشور، اعلام کرد که تمامی اخبار نشر شده در مورد سیاست های جدید دولت در موزد دستمزد کارگران (تا اواخر دی ماه) صحیح نبوده و همچنان تصمیم قابل اخباری از سوی نمایندگان اتخاذ نشده است.

 

تعیین دستمزد جامعه کارگر به صورت منطقه ای نخواهد بود

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران در رابطه با بحث افزایش حقوق کارگران در سال 96 اعلام می گوید با وجود فاصله درآمد کارگران با خط فقر و نرخ تورم، نمی توان دستمزد کارگران جامعه را بر اساس شرایط اقتصادی هر منطقه تعیین کرد.

 

پیش بینی افزایش حقوق کارگران از بین ۹ تا ۱۱ درصد

با وجود نزدیک شدن جلسات افزایش حقوق کارگران 96 به اواخر سال، تا ششم بهمن خبر رسمی از سوی دولتی ها در مورد تصمیمات گرفته شده منتشر نشد. با این حال از قبل، پیش بینی می شد تا علاوه بر قطعی بودن افزایش درآمد کارگران در سال جدید، شاهد تغییر حقوق قشر کارگر از ۹ تا ۱۱ درصد باشیم. چرا که پیش از این رئیس جمهور، حجت الاسلام آقای حسن روحانی در بخشنامه ای مربوط به بودجه سال 96 که در مهر ماه به دستگاه های اجرایی اعلام شده بود؛ ذکر شده که افزایش حقوق کارگران در سال 96 ، نزدیک به ۱۰ درصد در نظر گرفته شود.

این رقم و مبلغ قطعی حداقل حقوق سال 96 توسط وزراء کشور تعیین و تصویب خواهد شد. محمد نیشابوری سخنگوی حزب اسلامی نیز در روز های اخیر این افزایش را از ۹ تا ۱۱ درصد پیش بینی کرد. که می توان این تغییر را هماهنگ با نرخ تورم در سال ۹۵ دانست.

 


نظر مخالف رئیس کانون انجمن کارگران

غلامرضا عباسی ، رئیس کانون انجمن کارگران با اشاره به بررسی های اخیر حداقل حقوق سال 96 در مورد میزان هزینه های یک خانواده کارگر، اعلام کرد که حداقل حقوق کارگران در سال 96 باید بر اساس وضعیت و شرایط اقتصادی جامعه در نظر گرفته شود که باید حداقل ۳ میلیون تومان باشد. طبق گزارشات مختلفی که از تمام استان ها، و سازمان های مربوط مانند انستیتو تعذیه، گرفته شده حداقل هزینه یک خانوارهای چهار نفره قشر کارگر برای تامین هزینه های یک ماه در سال آتی سه میلیون تومان خواهد بود.

در سال سپری شده با وجود اعلام هزینه های معیشتی دو میلیون و هشتصدی برای کارگران، حداقل حقوق سال 96 از سوی دولت ۸۱۲ هزار تومان تعیین شده بود؛ که تفاوت بسیاری را می توان بین هزینه های یک خانواده و درآمد پایه آن ها دید. آقای عباسی پیشنهاد کرده اند تا با افزایش سالیانه و بیش از نرخ تورم بتوان این شکاف میان درآمد پایه و هزینه های معیشتی کارگران را کاهش داد.

با این حال دولتی ها، افزایش دستمزد کارگران در سال 96 را بطور یکباره موجب ایجاد تورم در کشور می دانند. و پیش بینی می شود دولت ابتدا با همسان کردن میزان افزایش دستمزد و تورم، رفته رفته به سوی کاهش شکاف میان درآمد و هزینه های زندگی کارگران برود. آقای نوبخت همچنین با درخواست از خبرنگاران در مورد عدم انتشار خبرهای غیر رسمی پیش از تایید دولت همچنین حداقل حقوق سال 96 و افزایش حقوق کارمندان دولت و کاهش فاصله میان حقوق کارمندان و بازنشستگان را قطعی اعلام نموده اند.


جدول حقوق و دستمزد سال 96

پیش بینی عیدی آخر سال و حداقل پایه حقوق سال 96

با وجود فاصله ۴۵ روزه تا سال نوی خورشیدی و بحث حداقل حقوق سال 96 ، دولت در بخشنامه مالی جدید خود پیش بینی کرده تا عیدی کارمندان، حول مبلغ ۸۴۷ هزار و ۵۰۰ تومان باشد. با این وجود مبلغ قطعی در جلسات هیئت وزیران تعیین و در ماه اسفند سال جاری به حساب کارمندان واریز می شود. در جداول زیر می توانید تغییرات عیدی و درآمدی کارمندان دولت را مشاهده کنید.

که بر اساس این اطلاعات حقوق پایه کارمندان در سال ۹۵ ۸۱۲۱۶۴ تومان بوده و تصاعد نسبی عیدی سالانه را می توان از سال ۹۱ تا ۹۵ مشاهده کرد. از دیگر تسهیلاتی سال آتی می توان به معافیت مالیاتی کارمندان با پایه حقوق سال 96 زیر یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نیز اشاره کرد.

سال

حداکثر عیدی

حداقل عیدی

۱۳۹۱۱۱۶۹۱۰۰۰۷۷۹۴۰۰۰
۱۳۹۲۱۴۶۱۳۷۵۰۹۷۴۲۵۰۰
۱۳۹۳۱۸۲۶۰۰۰۱۲۱۷۰۰۰
۱۳۹۴۲۱۳۷۲۹۰۱۴۲۴۸۶۰
۱۳۹۵۲۴۳۶۴۹۲۱۶۲۴۳۲۸

افزایش حقوق کارگران 96

افزایش ده درصدی حقوق کارمندان در سال 96

با وجود قطعی نشدن بخشنامه افزایش حقوق کارمندان در سال 96 سال آتی، سخنگوی دولت خبر از افزایش ده درصدی حقوق کارمندان در سال نوی خورشیدی را داده و با توجه به افزایش ۱۴ هزار میلیاردی بوجه سال 96 نسبت به سال ۹۵، دولت می تواند افزایش حقوق دریافتی کارمندان را تا مقدار ده درصد مدیریت کند. با وجود عدم تدوین و تعیین بخشنامه مالی حقوق سال 96 و بودجه سال ۹۶ ممکن است ارقام اعلام شده تا پایان سال دست خوش تغییراتی شوند. با این حال ارقام نهایی اعلام شده از سوی دولت تفاوت چندانی با گزارش های بدست رسیده نخواهد داشت.


پایه حقوق 96

معاون وزیز کار در مصاحبه ای که در تاریخ پانزدهم دی ماه ۱۳۹۵ با خبرنگاران راجع به مسئله حداقل پایه حقوق سال 96 انجام داد، خاطر نشان کرد تعیین حداقل حقوق سال 96 تنها راه چاره برای افزایش قدرت خرید مردم و کنترل تورم و کاهش شکاف و فاصله طبقانی بین اقشار مختلف جامعه نیست. ایشان نتایج جلسات تعیین حداقل حقوق 96 را بر مبنای اصول علمی و اقتصادیی تشریح کرد.
معاون وزیر کار گفت : جهت بالا بردن قدرت خرید به طور منطقی، باید اقتصاد کشور بزرگتر شود و در بازارکار تعادل حاکم باشد. باید تولید را رقابتی کنیم. خصوصی سازی ها را بیشتر کنیم تا قیمت هاا کاهش یابد.  به طور یقین ، حداقل دستمزد سال 96 طبق قانون اداره کار مناسب و هماهنگ با تورم باید بالا رود ولی جبران عقب ماندگی و پسرفت میزان پایه حقوق سال 96 تا قدرت خریدد واقعی مردم فقط با افزایش دستمزد در سال 96 کافی نمی باشد.، چرا که قدرت خرید مردم حتی با اضافه کردن حداقل دستمزد قانون کار 96 نیز چندان بهتر نمی شود و در نهایت باید یکک ساختار و فرمول هوشمند برای تعیین حداقل حقوق قانون کار 96 تعیین شود.

حداقل حقوق سال 96

حداقل حقوق سال 96


نمونه سئوالات عمومی استخدامی بهمراه پاسخنامه

عجیب و غریب ترین شغل های دنیا! | ۱۵ شغلی که حتی اسم آنها را هم نشنیده اید را در ویدئوی زیر ببینید:

افزایش حقوق سال 96

حداقل حقوق در سال 96 : در صفحه پایه حقوق 96 می توانید آخرین اخبار حداقل حقوق 96 و اخبار مربوط به حداقل دستمزد سال 96 و حداقل حقوق قانون کار 96 را مشاهده کنید.

پایه حقوق سال 96

خبرها حاکی از آن است که با افزایش حقوق ۱۰ درصدی در سال جدید روبه رو باشیم. این صفحه مدام بروزرسانی خواهد شد.
حداقل حقوق سال 96 | حداقل حقوق سال 96 | حداقل حقوق سال 96 | حداقل حقوق سال 96 | حقوق اداره کار 96

دیدگاه کاربران

captcha


 • جدول مالیات حقوق سال 96
  حقوق مزایای سال96
  حقوق گارگران 96
  مبلغ پایه حقوق سال 96
 • سلام
  من دانشجو هستم ترمی 2 میلیون و 500 میدم
  از 7 صبح تا 8 شب کار میکنم با حقوق اداره کاری #812 هزار تومن
  تازه کلی پول دارو و کرایه ماشین و قسط و خرجای دیگه میشه
  هیچی برام نمی مونه
  این هشتک رو پخش کنید
  چون فک میکنم خیلی زودتر به گوش بالایی ها می رسه
  812#
  • ماها همه برده ی مشت دزدیم ک توواین مملکت ریختن ..حقوق وزارت کار با احتساب مزایا شد 1 میلیون تومان ک واقعا باید خجالت بکشن … ماها برده هستیم صدایمان ب هیچ جا نمیرسد خیالت راحت
 • باسلام وخسته نباشید خدمت شما سروران شما هر وقت لازم بوده در مرحله بحران تصیم یک شبه مگیرید و مشکل گشایی میکنید احتمالا وضعیت معیشت کارگران برای شما بحرانی و قابل لمس نیست که سالی یکبارسرهمین مسئله دعوا دارید تابه نتیجه برسید اون هم نه انطور که شایسته حق کارگران است انطور که مصلحت شما اجازه دهد انجام میشود انشااله این بار درست به نتیجه برسید بدون چالش
 • بارالهی بر آتش بنشان مملکتی راکه اساسش بر پایه ظلم است.
 • با سلام و احترام
  به سلامتی نجومی گیران که حال میکنن هیچکسم کاریشون نداره
  به سلامتی پایه حقوق 24 میلیونی
  به سلامتی کارمندای دولت که کلی پول میگیرن باز میگن کمه نداریم
  به سلامتی پارتی دارا پولدارا
  به سلامتی معلما که کل سالو تعطیل هست کلاس پولی میزارن پول میگیرن نمره میدن
  به سلامتی شرکتای خصوصی که همه جوره حال میدن به کارگرا و کارمنداشون
  به سلامتیه اونایی که میتونن کاری بکنن برای کارگر و کارمندای شرکتای خصوصی ولی نمیکنن
  به سلامتی مجلس و دولت بالایی و شرکت خصوصیا که همه جوره حال میدن به کارگرا واقعا حقوق 812000 تومان انصافه
  بنازم زمام داری حضرت علی (ع) که همه چیزش رو برنامه بود سرلشکر و وزیرش مواجبشون مثل یه مسکین بیچاره بود
  واقعا چرا دین ایمان مردم کم شده فساد زیاد بخاطر بیکاری فقر حقوق کارگریه
  امیدوارم مسئولان کاری انجام بدن.
 • حداقل حقوق مهندسین چرا برابر با حداقل حقوق کارگری هستش؟ صنف مهندسین چرا حمایت کننده نداره؟
 • سلام من محسن حمزه از سرخه پیام میدم جهت ثبت نام در استخدامی بیمارستان سینا فرزند جانباز 30 درصد میباشم .
 • حداقل حقوق سال 96
  حداقل حقوق در آمریکا
  حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی
  حداقل حقوق سال 96
  حداقل حقوق سال 96
  حداقل حقوق سال 96
  حداقل حقوق 96
  حداقل حقوق سال 96
  حداقل حقوق سال 57
  حداقل حقوق سال 96
  حداقل حقوق
  حداقل حقوق سال 1396
  حداقل حقوق اداره کار
  حداقل حقوق اداره کار سال 96
  حداقل حقوق اداره کار سال 96
  حداقل حقوق اداره کار 96
  حداقل حقوق اداره کار سال 96
  حداقل حقوق اداره کار در سال 96
  حداقل حقوق اداره کار 96
  حداقل حقوق اداره کار
  حداقل حقوق اداره کاردر سال 96
  حداقل حقوق اداره کار 96
  حداقل حقوق بازنشستگی
  حداقل حقوق بیمه بیکاری
  حداقل حقوق بازنشستگان کشوری
  حداقل حقوق بازنشستگان
  حداقل حقوق بیمه تامین اجتماعی
  حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی 96
  حداقل حقوق بیمه
  حداقل حقوق بیمه سال 96
  حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی سال 96
  حداقل حقوق پایه سال 96
  حداقل حقوق پرستاران
  حداقل حقوق پایه سال 96
  حداقل حقوق پایه
  حداقل حقوق پایه سال 96
  حداقل حقوق پایه 96
  حداقل حقوق پزشکان
  حداقل حقوق پرستاران در سال 96
  حداقل حقوق پایه 96
  حداقل حقوق پزشک عمومی
  حداقل حقوق تامین اجتماعی
  حداقل حقوق تامین اجتماعی سال 96
  حداقل حقوق تامین اجتماعی سال 96
  حداقل حقوق تامین اجتماعی در سال 96
  حداقل حقوق تامین اجتماعی سال 96
  حداقل حقوق تامین اجتماعی 96
  حداقل حقوق تامین اجتماعی 96
  حداقل حقوق تامین اجتماعی 96
  حداقل حقوق تامین اجتمایی
  حداقل حقوق ترکیه
  حداقل حقوق ثابت
  حداقل حقوق جانبازان
  حداقل حقوق سال 96 جدول
  جدول حداقل حقوق سال 96
  جدول حداقل حقوق
  جدول حداقل حقوق سال 96
  جدول حداقل حقوق سال 1396
  جدول حداقل حقوق 96
  جدول حداقل حقوق 96
  جدول حداقل حقوق مشاغل مختلف
  اصل حداقل بودن حقوق جزا
  حداقل حقوق بازنشستگی چقدر است
  حداقل حقوق در چین
  حداقل حقوق چقدر است
  حداقل حقوق چین
  حداقل حقوق چیست
  حداقل حقوق سال نود و چهار
  حداقل حقوق سال 96 چقدر است؟
  حداقل حقوق 96 چقدر است
  حداقل حقوق کارگران چقدر است
  حداقل حقوق اداره کار چقدر است؟
  حداقل حقوق حسابداران
  حداقل حقوق یک حسابدار
  حداقل حقوق لیسانس حسابداری
  حداقل و حداکثر حقوق سال 96
  حداقل و حداکثر حقوق سال 96
  حداقل و حداکثر حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی
  حداقل و حداکثر حقوق 96
  حداقل و حداکثر حقوق
  حداقل و حداکثر حقوق تامین اجتماعی
  حداقل و حداکثر حقوق 96
  حداقل حقوق خلبان
  حداقل حقوق پزشک خانواده
  حداقل حقوق خدمات کشوری
  حداقل حقوق خانواده شهدا
  حداقل حقوق خط فقر
  حداقل حقوق شرکت خصوصی
  حداقل دستمزد خط فقر
  حداقل حقوق سال 96 خدمات کشوری
  حداقل حقوق سال 96 خدمات کشوری
  حداقل حقوق کارکنان ایران خودرو
  حداقل حقوق در سال 96
  حداقل حقوق در سال 96
  حداقل حقوق در سال 96
  حداقل حقوق در ترکیه
  حداقل حقوق در سال 1396
  حداقل حقوق در سال 1396
  حداقل حقوق دریافتی سال 96
  حداقل حقوق در سال 96
  حداقل حقوق در اروپا
  حداقل حقوق روزانه سال 96
  حداقل حقوق روزانه سال 96
  حداقل حقوق روزانه سال 96
  حداقل حقوق روزانه 96
  حداقل حقوق روزانه 96
  حداقل حقوق روزانه سال 1396
  حداقل حقوق روزانه در سال 96
  حداقل حقوق روزانه در سال 96
  حداقل حقوق روزانه سال 96
  حداقل حقوق روزانه سال 1396
  حداقل حقوق برای زندگی
  حداقل حقوق مدرسان کانون زبان ایران
  حداقل دستمزد زنان
  حداقل حقوق مدرسین زبان
  حداقل حقوق مرخصی زایمان
  حداقل حقوق در ژاپن
  حداقل حقوق سال 1396
  حداقل حقوق سال 1396
  حداقل حقوق شرکت نفت
  حداقل حقوق کارمندان شهرداری
  حداقل حقوق کارمندان شرکت نفت
  حداقل حقوق تصویب شده سال 96
  حداقل حقوق کارکنان شورای حل اختلاف
  حداقل حقوق همسر شهید
  حداقل حقوق امسال کارگران 724هزارتومان شد
  حداقل حقوق شامل مالیات
  حداقل حقوق شورای عالی کار
  حداقل حقوق شهرداری
  حداقل حقوق مسئول فنی صنایع غذایی
  حداقل حقوق مهندس صنایع
  ضریب حداقل حقوق سال 96
  حداقل حقوق طبق قانون کار
  حداقل حقوق طبق وزارت کار
  حداقل حقوق طبق قانون کار 96
  حداقل حقوق طبق قانون کار سال 96
  حداقل دستمزد طبق قانون کار
  حداقل حقوق لیسانس طبق قانون کار
  حداقل حقوق طبق قانون کار سال 96
  حداقل حقوق طبق قانون کار در سال 96
  حداقل حقوق طبق قانون کار در سال 96
  حداقل حقوق طبق اداره کار
  حداقل حقوق مهندس عمران
  حداقل حقوق مدیر عامل
  حداقل حقوق در عسلویه
  حداقل حقوق در عمان
  حداقل حقوق پزشکان عمومی
  حداقل حقوق اعضای هیئت علمی
  حداقل حقوق در عربستان
  حداقل حقوق عسلویه
  حداقل حقوق هیات علمی
  حداقل حقوق معلمان غیرانتفاعی
  حداقل حقوق فوق لیسانس
  حداقل حقوق فوق لیسانس سال 96
  حداقل حقوق فروشنده
  حداقل دستمزد فوق لیسانس
  حداقل دستمزد فوق لیسانس 96
  حداقل دستمزد فرهنگیان
  حداقل دستمزد فوق لیسانس سال 96
  حداقل حقوق در فرانسه
  حداقل حقوق مسئولین فنی
  حداقل و حداکثر حقوق فرهنگیان
  حداقل حقوق قانون کار
  حداقل حقوق قانون کار در سال 96
  حداقل حقوق قانون کار 96
  حداقل حقوق قانون کار سال 96
  حداقل حقوق قانون کار 96
  حداقل حقوق قانون کار سال 96
  حداقل حقوق قانون کار
  حداقل حقوق قانون کار 96
  حداقل حقوق قانون کار سال 96
  حداقل حقوق قضات
  حداقل حقوق کارمندان در سال 96
  حداقل حقوق کارگری سال 96
  حداقل حقوق کارگران در سال 96
  حداقل حقوق کارگران در سال 96
  حداقل حقوق کارگری سال 96
  حداقل حقوق کارگری
  حداقل حقوق کارمندان در سال 96
  حداقل حقوق کارگران سال 96
  حداقل حقوق کارگران در سال 96
  حداقل حقوق کارگران 96
  حداقل حقوق گروه 13
  حداقل حقوق در گرجستان
  حداقل حقوق گارگران در سال 96
  حداقل حقوق گارگران
  حداقل حقوق گارگران در سال 96
  حداقل حقوق گارگران در سال 96
  حداقل حقوق گارگر
  حداقل دستمزد گارگران 96
  حداقل دستمزد گارگران
  حداقل حقوق در 10 سال گذشته
  حداقل حقوق لیسانس
  حداقل حقوق لیسانس در سال 96
  حداقل حقوق لیسانس در سال 96
  حداقل حقوق لیسانس سال 96
  حداقل حقوق لیسانس سال 96
  حداقل حقوق لیسانس در سال 96
  حداقل حقوق لیسانس 96
  حداقل حقوق لیسانس 96
  حداقل حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی
  حداقل حقوق معاف از مالیات
  حداقل حقوق مستمری بگیران
  حداقل حقوق مشمول مالیات
  حداقل حقوق معلمان
  حداقل حقوق ماهانه سال 96
  حداقل حقوق ماهیانه سال 96
  حداقل حقوق مهندس مکانیک
  حداقل حقوق ماهانه سال 96
  حداقل حقوق کارکنان نیروهای مسلح
  حداقل حقوق برنامه نویس
  حداقل حقوق در نروژ
  حداقل حقوق در نیوزلند
  حداقل حقوق آتش نشان
  حداقل نرخ دستمزد سال 96
  حداقل حقوق مبنای قانون نظام هماهنگ
  حداقل حقوق نگهبان
  حداقل حقوق وزارت کار
  حداقل حقوق وزارت کار سال 96
  حداقل حقوق و مزایای سال 96
  حداقل حقوق و مزایای سال 96
  حداقل حقوق وزارت کار سال 96
  حداقل حقوق و دستمزد
  حداقل حقوق وزارت کار سال 96
  حداقل حقوق وزارت کار 96
  حداقل حقوق وزارت کار
  حداقل حقوق وزارت کار در سال 96
  حداکثر و حداقل حقوق سال 96
  حداکثر و حداقل حقوق
  حداقل و حداکثر حقوق مشمول بیمه
  حداقل و حداکثر حقوق اداره کار
  حداقل حقوق هند
  حداقل حقوق در هلند
  حداقل حقوق هوشبری
  حداقل حقوق هیات علمی دانشگاه
  حداقل حقوق هیئت علمی
  حداقل حقوق نظام هماهنگ سال 96
  جدول حداقل حقوق سال های مختلف
  حداقل حقوق یک مهندس
  حداقل حقوق یک لیسانس
  حداقل حقوق یک قاضی
  حداقل حقوق یارانه
  حداقل حقوق یک منشی
  حداقل حقوق یک کارشناس
  حداقل حقوق یک داروساز
  حداقل حقوق یک معلم
  حداقل حقوق یک مهندس عمران
  حداقل حقوق 1396
  حداقل حقوق 1396
  حداقل حقوق 1396
  حداقل دستمزد 1396
  حداقل دستمزد 1396
  حداقل دستمزد 1390
  حداقل حقوق سال 1396
  حداقل حقوق سال 1396
  حداقل حقوق سال 1390
  حداقل حقوق در سال 57
  حداقل حقوق سال 69
  حداقل حقوق سال 68
  حداقل حقوق سال 60
  حداقل حقوق سال 79
  حداقل حقوق سال 73
  حداقل حقوق سال 78
  حداقل حقوق سال 75
  حداقل دستمزد 72
  حداقل حقوق سال 70
  حداقل حقوق سال 74
  حداقل حقوق سال 71
  حداقل حقوق سال 76
  حداقل حقوق 89
  حداقل حقوق 87
  حداقل حقوق 85
  حداقل دستمزد 89
  حداقل دستمزد 86
  حداقل حقوق سال 89
  حداقل حقوق سال 88
  حداقل حقوق سال 87
  حداقل حقوق سال 86
  حداقل حقوق سال 85
  حداقل حقوق 96
  حداقل حقوق 96
  حداقل حقوق 96
  حداقل حقوق 96
  حداقل حقوق 96
  حداقل حقوق 96 کارگران
  حداقل حقوق 96 وزارت کار
  حداقل حقوق 96 کارگران
  حداقل حقوق 96 تامین اجتماعی
 • تنها گناه ما کارگرای بدبخت اینه که پارتی نداشتیم بریم بالا مالاها کار کنیم. بخدا 900 تومن حق مون نیست.
 • با نظر به اینکه مسئولین کشوری خودشون خیال شون از بابت دستمزدهای نجومی شون راحت هستش طبیعتا به فکر قشر ضعیف جامعه که کارگر جماعت هستند هم نیستند.
 • حداقل حقوق سال 96 بالای 1 تومن باید بشه
 • پایه حقوق سال 96 هم مثل بقیه سالها ناچیزه. همه چی رو 60 برابر گرون کردن. ولی پایه حقوق ها رو درصدی بالا میبرن
 • پایه حقوق 96 لیسانس با دیپلم و فوق دیپلم چقدر فرق میکنه؟
 • پایه حقوق 96 وزارت کار چند شد آخرش ؟
 • پایه حقوق 96 کارمندان و کارگران رو باید خیلی بیشتر از 10 درصد زیاد کنن :/
 • پایه حقوق 96 فوق لیسانس ها رو هم مشخص کردند ؟
 • پایه حقوق 96 تامین اجتماعی چقدر شد بالاخره؟