ورود کاربران

جبران عواقب یک مصاحبه کاری بد

تاریخ انتشار: 1395/03/08
تعداد دیدگاه: 2 دیدگاه
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (رتبه ای ثبت نشده)
Loading...

 

جبران عواقب یک مصاحبه کاری بد

 

jobran-mosahebeh-bad

 

ممکن است به دلایل مختلفی همچون داشتن رفتار نامناسب، پوشیدن لباس نامناسب، صحبت کردن با موبایل در طول مصاحبه کاری و موارد دیگر، مصاحبه کاری شما به خوبی پیش نرود و دیگر امیدی به تماس دعوت به کار بعد از اتمام جلسه مصاحبه کاری نداشته باشید. البته شخص مصاحبه کننده در هنگام ارزیابی، استرس و نگرانی شما را هم در نظر می‌گیرد. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که احتمال اینکه بتوانید عواقب یک مصاحبه کاری بد را جبران کنید وجود دارد؛ شاید مصاحبه کاری شما به آن بدی که فکر کرده اید نبوده باشد. با استفاده از ۳ مرحله‌ی ساده می‌توانید به جبران آنچه پیش آمده بپردازید.

آنچه اتفاق افتاده را تحلیل کنید.

به دقت به تمام لحظات مصاحبه کاری خود فکر کنید و ببینید که چه اتفاقاتی افتاده که نباید می‌افتاده است. مانند: خستگی و بی‌حوصلگی هنگام پاسخ گویی به سؤالات، حواس‌پرتی، استرس و غیره. سپس خوب فکر کنید و بهترین راه را برای جبران موارد پیش‌آمده پیدا کنید تا از این طریق امکان داشتن یک شانس دوباره را برای خودتان فراهم کنید.

با یک ایمیل “تشکر” مشکل پیش‌آمده را کنترل کنید.

ایمیلی با عنوان تشکر آماده کنید و اگر به سؤالی به درستی پاسخ نداده‌اید و یا نتوانستید جواب بدهید، به سؤال اشاره کرده و جواب درست را در ایمیل عنوان کنید. در ضمن فراموش نکنید که نام کارفرما را درست عنوان کنید و به هیچ عنوان از اشتباهاتی که در طول مصاحبه کاری انجام داده‌اید چیزی نگویید و به آنها اشاره‌ای نکنید.

راهکاری پیدا کنید تا دفعات بعد با این مشکل روبرو نشوید.

مصاحبه‌های قبلی خود را به خوبی بررسی کنید و دلایل ضعف خود را بیابید. سعی کنید روی این موارد کار کنید تا دفعات بعد دوباره اتفاق نیفتند. مثلاً سؤالهایی را که به خوبی پاسخ نداده‌اید را یادداشت کنید و روی آنها بیشتر کار کنید. در ضمن قبل از اینکه برای مصاحبه کاری به شرکتی بروید، در مورد آن شرکت به خوبی تحقیق کنید و با فرهنگ کاری آن آشنا شوید و مواردی که برای آنها حائز اهمیت است را بیشتر رعایت کنید.

در پایان به این نکته توجه کنید که ممکن است اینگونه اشتباهات برای هرکسی پیش آید. نکته‌ی مهم این است که هیچ‌گاه نباید ناامید شوید و باید از این تجربیات درس گرفته و با دانش بیشتری به تلاش خود ادامه دهید.

 

منبع :  لینک

دیدگاه کاربران

captcha