ورود کاربران

بهترین کارمند فروش شوید

تاریخ انتشار: 1395/04/14
تعداد دیدگاه: یک دیدگاه
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (رتبه ای ثبت نشده)
Loading...

گرچه گاهی اوقات موفق بودن در کار فروش غیر ممکن به نظر می‎‌رسه، ولی اینطور نیست. بهترین کارمند فروش بودن کار سختیه و به عزم و اراده‏‎ی زیاد و احترام گذاشتن به هر دو طرف یعنی خودتون و مشتری نیاز داره. برای اینکه بهترین کارمند فروش بین کارمندان دیگه باشید، باید موارد زیر رو به خوبی یاد بگیرید و رعایت کنید.

blog3

توسعه مهارت‎‏های خاص کارمند فروش

قبل و بیشتر از هرچیزی، خودت رو باور داشته باش. افراد به راهنمایی‎‏های شما برای خرید احتیاج دارند و باید ببینند که شما به توانایی های خودتان ایمان دارید تا بتونند به شما اعتماد کنند. مشتاق، مثبت اندیش و پر انرژی باشید تا مشتریان شما احساس اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنند. گاهی هم آرام و شاد باشید. مردم به خوبی به خلق و خوی آرام و شاد پاسخ می‎‏دهند. آگاه باشید. محصولاتی که قراره شما به فروش برسونید رو موشکافی کنید. در مورد پس زمینه و ظرفیت محصولات، کیفیت و نحوه استفاده از محصولاتتون تحقیق کنید تا بتونید با اعتماد به نفس کامل در مورد کالاتون صحبت کنید. با غرور و اقتدار در مورد محصولات و خدماتتون صحبت کنید. اگر با بی‎‏میلی در مورد محصولاتتون صحبت کنید یا سریع خسته و عصبانی بشید، نمی‎‏تونید لقب بهترین کارمند فروش رو از آن خودتون کنید. ثبات اخلاقی کلید اصلی این کاره.

 

متقاعد کردن مشتریان

blog2-1

اهمیت مهارت‎‏های رهبری رو درک کنید. به اطراف خود نگاه کنید و افراد باهوش رو پیدا کنید؛ همچنین خودتون هم باید باهوش باشید تا بتونید بهترین کارمند فروش بشید. بهترین کارمند فروش، در برقراری ارتباطات موثر، گوش دادن مهارت داره و دارای یک نگرش خوبه. یک مهارت بسیار حیاتی شما باید توانایی جذب مشتریان با استفاده از مهارت های دیگر شما باشه. بهترین کارمند فروش خودش رو به چشم یک رهبر میبینه. مردم به طور طبیعی به اعتماد به نفس پاسخ می‏‎دهند، و این عامل تاثیر بزرگی در تصمیم مشتری داره. بیایید تصور کنیم که یک فروشنده، زنگ در شما رو می‎‏زنه و تلاش می‎‏کنه یک محصول گران قیمت که شما دارید رو بهتون بفروشه. فروشنده هم پرسش های مهم نمی‎‏پرسه، تلاشی برای درک شما نمی‎‏کنه و یا حتی یک دلیل قانع کننده برای خرید محصول برای شما نمیاره. شما این محصول رو خریداری می‎‏کنید؟ افراد این نوع رفتار رو به حساب تکبر می‎‏گذارند و این نوع از رویکرد فروش خوبی را نداره.

تعامل با مشتری

مکالمه رو شروع کنید و بعد با دقت به مشتری گوش کنید. هدف از شروع گفتگو در فروش، پرسیدن سوالاتی است که فرد رو وادار به صحبت کردن کنه. پاسخ این سوالات اطلاعات مفیدی در مورد آنچه که مشتریان واقعا می‎‏خواهند و چیزی که حاضرند براش پول خرج کنند در اختیار شما قرار میده. دوست مشتری باشید، نه یک فروشنده همون‎‏طور که مردم به اعتماد به نفس پاسخ می‎‏دهند، زمانی که مودبانه و دوستانه با آنها رفتار کنید، احساس راحت می‎‏کنید و این حس را به  آنها منتقل می‌کنید که در حال تلاش برای کمک به آنها هستید، نه خالی کردن جیب‌شان. این نگرش مفید خیلی موثر است. محصول یا خدمات را هوشمندانه ارائه کنید. از جایی شروع کنید که مشتری به پیش شما آمده است. سعی کنید نیاز آنها به محصولتان و چیزی که کم دارند را برجسته کنید.

منبع: جاب اینجا

دیدگاه کاربران

captcha