ورود کاربران
بایدها و نبایدهای ثبت آگهی استخدامی برای کارفرمایان

بایدها و نبایدهای ثبت آگهی استخدامی برای کارفرمایان

تاریخ انتشار: 1397/06/19
تعداد دیدگاه: بدون دیدگاه
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (رتبه ای ثبت نشده)
Loading...

بایدها و نبایدهای ثبت آگهی استخدامی برای کارفرمایان

در اینجا سعی داریم توضیحاتی در مورد بایدها و نبایدهای ثبت آگهی استخدامی برای کارفرمایان برای شما عزیزان ارائه کنیم. همان گونه که می دانید امروزه به دلیل اینکه روند بیکاری زیاد شده است و بعضی از سازمان ها می خواهند که افراد را وارد بازار کنند نیاز دارند که یکسری تبلیغات در این زمینه انجام دهند تا بتوانند افراد مورد نظر را وارد بازار کنند. در ادامه با یکسری نکات در این زمینه همراه ما باشید.

بایدها و نبایدهای ثبت آگهی استخدامی برای کارفرمایان

پرهیز از کلی گویی

او در مورد لحن تبلیغات آگهی می گوید: آگهی های کمپانی های معتبر لحنی اداری و کاملاً رسمی دارد و برای مشخصات نیروهای مورد نظرشان، مهارت های اندکی و کیفی مشخصی می گویند ولی در صورتی که آگهی ای پر از مشخصات مبهم و کلی گویی باشد، بر حسب استاندارد، غیر قابل اعتماد است. درباره این آگهی، زمینه به درستی فراهم می باشد تا آگهی دهنده دست به خلاقیت زده و به با وضوح و به درستی، صراحت و صرفه جویی وقت به اعلام نیاز بپردازد و از کلی گویی و انحراف از معیار، پرهیز کرده و با توجه و صراحت، موجب صرفه جویی در وقت و سرعت دادن به فرآیند جذب نیرو شود.

از سوی دیگر مراجع آگهی دهنده هم از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چرا که کمپانی های معتبر برای آگهی های استخدامی هزینه می کنند، چون که ارزش استخدام نیروهای متعهد و حرفه ای را به درستی درک می کنند، پس آگهی های استخدامیشان در روزنامه ها و سایت ها، و مرکزهای معتبر با سابقهبه چشم می خورد. در حال حاضر به علت گسترش پیداکردن شبکه های مجازی قرار دادن آگهی با نکته های ریز و دقیق تری می بایست پیگیری گردد تا نتیجه بهتری داشته باشد.

به شکل هوشمندانه آگهی درج کنید

خلاقیت به کار رفته در آگهی فقط به علت وجود تست هوشی می باشد که قرار داده شده و می تواند تفاوت زیادی را ایجاد نماید ولی این نوع اگهی ها می بایست  هوشمندانه تر گزینش شوند تا شخص جویای کار را دچار دلهره و  استرس نکند. قدرت جذب آگهی هوشمندانه بسیار بالاست؛ چون که به لحاظ بصری چشم اشخاص  جویای کار به این صورت از آگهی استخدام عادت ندارد و در چشم اول نوعی آموزش تا جذب مخاطب جویای کار به نظر می رسد.

برای رفع آگهی هایی از این  قبیل می بایست قوه بصری طرح بالا رفته و نقطه آغاز درستی به منظور جذب مخاطب در آن درج گردد. از سوی دیگر ما وظیفه داریم افراد جویای کار را با این دست از تبلیغات هوشمندانه بیشتر آشنا کنیم.

 به تبلیغات خلاقانه دل سپارید

آگهی هایی از این دست مربوط به جهان مجازی می باشد و در صورتی که قصد آن را داریم که چنین تبلیغاتی را در رسانه های تصویری و نشریات بگذاریم می بایست به موردهای توجه کنیم؛ برای نمونه از توضیحات اضافه کم کرده و به صورت المان یا پیکتوگرام مخاطب را به درک مطلب سوق دهیم یا هزینه های چاپ و نشر را پایین تر کرده و این مهم سبب ساز این امر می شود که همه ی اشخاص به این گونه از تبلیغات خلاقانه دل سپرده و از تبلیغات فاقد خلاقیت دست بکشند.

دیدگاه کاربران

captcha