ورود کاربران
میزان حداقل حقوق سال 97 افزایش حقوق سال 97 پایه حقوق سال 97

میزان حداقل حقوق سال 97 افزایش حقوق سال 97 پایه حقوق سال 97

تاریخ انتشار: 1397/01/07
تعداد دیدگاه: 5 دیدگاه
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
Loading...

حداقل حقوق سال 97

جدول حداقل حقوق سال 97 برای سال جاری 1114000 تومان اعلام شد که مقدار 19.8 درصدی برای نرخ افزایش حقوق سال 97 نسبت به پارسال رشد کرد. بنابراین پایه حقوق سال 97 کارگران برای مجردها 1264000 تومان و برای متاهلین دارای یک فرزند به 1375000 تومان و میزان حداقل حقوق سال 97 برای متاهل های دارای دو فرزند به 1486000 تومان رسید. همانطور که مطلع هستید سالیان سال بود که پایه حقوق های کارگری هر سال به میزان 10 الی 11 درصد افزایش می یافت اما در بخشنامه حقوق 97 دستور افزایش 19.8 درصدی صادر شد و کارفرمایان مکلف شدند حقوق 97 پرسنل را طبق جدول حقوق 97 پرداخت کنند و از قوانین مصوب طبعیت کنند. لذا کارگران و حدااقل بگیران امسال حداقل حقوق سال 97 شان برابر با دستمزد یک میلیون و صد و هزار تومانی خواهد بود که بر همین اساس، حقوق یک ساعت کار عادی یا حداقل ساعت دستمزد 50662 ریال تعیین شد. جالب است که در مبحث افزایش حقوق سال 97 ، حق بن خوار و بار و حق مسکن حتی 1 ریال هم بالا نرفت و همین موضوع موجب افزایش ناراضایتی ها در قشر زحمتکش جامعه و حداقل بگیران شده است. از شما دعوت می کنیم که روی تصویر اطلاعیه حداقل حقوق سال 97  زیر کلیک کنید و بخشنامه یا جزییات جدول پایه حقوق سال 97 را مشاهده نمایید.
قابل توجه فارغ التحصیلان رشته شیمی: آگهی های امروز استخدام کارشناس شیمی
جدول حداقل حقوق سال 97 - کاریاب

جدول حداقل حقوق سال 97 – کاریاب

 

افزایش حقوق سال 97

همانطور که در عکس بالا ملاحضه کردید، حداقل دستمزد روزانه در میزان حداقل حقوق سال 97 کارگران برابر با 371352 ریال می باشد که این رقم در مقایسه با سال قبل حدود تقریبا شش هزار تومان زیاد شده است! با توجه به افزایش بی سابقه نرخ ارز و کاهش شدید سودهای بانکی و به دنبال آن رشد گرانی های چشمگیر سال در سال 96، قشر حقوق بگیر مخصوصا قشر کارگران و حداقل دستمزد بگیران انتظار داشتند که میزان افزایش حقوق سال 97 نسبت به سالهای قبل خیلی بیشتر از مقدار 10 درصد سالهای قبل باشد و این انتظار می رفت که حداقل حقوق سال 97 یا حداقل دستمزد امسال یک میلیون و پانصد هزار تومان باشد اما گویا هر ساله قشر کارفرمایان هستند که همیشه پیروز میدان جدال برای افزایش پایه حقوق سال 97 هستند!

قابل توجه فارغ التحصیلان رشته حسابداری: آگهی های امروز استخدام حسابدار

افزایش 20 درصدی حداقل حقوق سال 97 - کاریاب

افزایش 20 درصدی حداقل حقوق سال 97 – کاریاب

 

پایه حقوق سال 97 و عدم رضایت کارگران

در جدول حداقل حقوق سال 97 اگر دقت کنید متوجه می شوید که دستمزد یک ساعت اضافه کاری 70927 ریال تعیین شده است که نسبت به سال گذشته هزار تومان رشد داشته است که جا دارد از نهادهای حامی کارگری بابت بخشنامه افزایش حقوق سال 97 کارگران کمال تشکر را بکنیم و از زحمات ایشان برای کاهش پایه حقوق سال 97 و هرچه بیشتر ضعیف کردن قشر کارگران قدردانی کنیم! در حقیقت کارگرهای ایرانی سالهاست که با بی مهری ها و بی توجهی های دولت عادت کرده اند و تحقق رویای افزایش حداقل حقوق سال 97 کارگران را در خواب می دیدند. با توجه به شرایط اقتصادی جامعه حقوق 97 کارگران به هیچ عنوان در خور و شایسته این قشر زحمتکش نیست زیرا مسئولین کافیست بار دیگر جدول افزایش حقوق سال 97 را ملاحضه کنند و کلاه خود را قاضی کنند که آیا نرخ حقوق 97 شایسته کارگر ایرانی در سال حمایت از تولید داخلی خواهد بود یا خیر؟ باید پذیرفت که جدول پایه حقوق سال 97 با توجه به اینکه نسبت به سالهای قبل رشد بیشتری داشته است، اما حداقل حقوق سال 97 یا این میزان حقوق برای سال جاری به هیچ عنوان برای یک شهروند ایرانی کافی نیست و انتظار می رفت که اضافه حقوق 97 درصد رشد خیلی بیشتری نسبت به سالهای قبل داشته باشد. شما کارجویان استخدام و همچنین حداقلی بگیران می توانید نظرات، انتقادات و پیشنهادت خود را در رابطه با حداقل حقوق سال 97 در بخش دیدگاه کاربران مطرح کنید.


حقوق سال 97 , بخشنامه حقوق سال 97 , جدول حقوق سال 97 , میزان حقوق سال 97 , حقوق سال 97 کارگران , حقوق سال 97 اداره کار , میزان حداقل حقوق سال 97 , حداکثر حقوق سال 97 , جدول حداقل حقوق 97 , بخشنامه حداقل حقوق 97 ، نرخ حداقل حقوق 97 ، افزایش حداقل حقوق 97 ، میزان حداقل حقوق 97 ، جدول پایه حقوق 97 ، بخشنامه پایه حقوق 97 ، نرخ پایه حقوق 97 ، افزایش پایه حقوق 97 کارگری ، میزان افزایش حقوق 97 ، افزایش حقوق 97 کارگران ، جدول افزایش حقوق 97 ، حداقل حقوق سال 97

دیدگاه کاربران

captcha


 • جای تاسفه بااین شرایط اقتصادی
  میزان حقوق دریافتی زیرخط فقره
 • هیچ برنامه و حمایتی از کار و کارگر ندارند. هر روز بدتر از دیروز. من خودم متاهلم و دو بچه دارم ولی مدتهاست که بیکارم ومخارج خانوادهام را نمیتوانم تامین کنم . به نظر من اگر بجای تکیه به نفت و گاز از کارگاهها و کارخانه ها حمایت میکردند و اینها را توسعه میدادند وضعیت از این بهتر بود.
 • جاداره تشکر کنیم از مسئولینی که اینقدر به فکر کارگران هستند و دولتی که شعار سال را حمایت از تولید داخلی می دونه
  دوست عزیزی اشاره به اعراب کردن که من نیز با نظر ایشان موافقم فکر کنم یادمون رفته همین اعراب چند سال در جنوب ایران خانه های ما را ویران ساختن و اکنون از برکت پول ایرانی به نوایی رسیدن و ما هر روز بیشتر از قبل پول در جیبشان می کنیم و اعراب را بزرگ و ایران و ایرانی را کوچک می کنیم.حقوق ها که کم هست شرکت ها هم که پرداخت حقوق به موقع ندارند بنظر شما کارگر به همراه خانواده اش بمیره بهتر نیست
  بهتر نیست دولتی که دم از حقوق ایرانی می زند اول جلوی تورم را بگیرد و بعد افزایش حقوقی نداشته باشد ما ده سال جنگ داشتیم در کشورمون اما شرایطمان از زمان فعلی بهتر بود
  ایران سرمایه ملی داره اما متاسفانه سرمایه های ملیش داره مفت به تاراج میره کاش بیشتر به فکر ایران و ایرانی باشیم
 • حقوقا چرا مثقال مثقال زیاد میشه
 • با سلام.
  من یک نیروی کارگرم.
  واقعا به حال خودم متاسفم که در مملکتی زندگی میکنم که هیچ ارزشی برای قشر کارگر قائل نیست.
  البته به ما نمیدن جای دوری نمیره.چون پولی که به خاطر تورم و گرانی ای که خودشون ایجاد کردن رو به جای اینکه به ما بدن میریزن تو حساب اعرابی که به خاطر افکار تفاوت بین عرب و عجم هیچ قدردانی از ایرانی ها نداره و پاش برسه لگد میزنه به این همه حمایتی که ازش شده.
  کاش در کنار این همه بریز و بپاش برای اعراب یکم هم برای ما کنار میذاشتن نه اینکه هر سری تو تدوین بودجه از استاندارش تا وزیر و رئیس جمهورش داد بزنن که دچار کسری شدیم.
  ما صدامون هر چقدر که ناراضی باشیم به هیچ جا نمیرسه .ولی حقمون این نیس که یه مشت مرفه بی درد جامعه بیان برای افزایش حقوق یکسال ما تصمیم گیری کنن.
  اینکه میگن نماینده کارگرا با نماینده کارفرماها تصمیم میگیرن همه فرمالیتست.
  من کارگر 10 میلیون رهن دادم با ماهی 500 تومن اونم تو پایین ترین محدوده شهر.صاحبخونه گفته میخواد اجاره رو دوبرابر کنه.ماهی یک تومن.
  دیگه بماند خرج خورد و خوراک و مریضی و ….. که این مرفهین بی درد نمیدونم چجوری چرتکه انداختن.
  من که همشونو واگذار خود خدا کردم.
  شما هم همینکارو کنید.
  مطمئن باشید از یه جای زندگیشون میزنه بیرون.
  خدا همشونو لعنت کنه…..