ورود کاربران
استخدام بانک ها و موسسات مالی 97 – استخدام در بانک های خصوصی و دولتی

استخدام بانک ها و موسسات مالی 97 – استخدام در بانک های خصوصی و دولتی

استخدام بانک ها و موسسات مالی

جدیدترین آگهی استخدام بانک ها و موسسات مالی سال 97 استخدام در بانک های خصوصی و دولتی سایت استخدام بانک ها جدید استخدام در بانک ها استخدام بانک جدید آگهی استخدامی بانک استخدام های بانک ثبت نام بانک ها استخدام جدید بانک ها استخدام های بانک . در این صفحه آخرین فراخوان های استخدام بانک 97 را برای شما کارجویان سایت کاریاب قصد داریم منتشر کنیم. اگر بدنبال اطلاعیه ها و اخبار استخدامی دعوت به همکاری بانک ها و پیگیری نتایج آزمونهای استخدام در بانک هستید، این صفحه را رصد کنید. همچنین در این صفحه مزایا و معایب شغل کارمندی بانک بطور کامل تشریح شده است.

بانک ها به دو صورت خصوصی و دولتی در ایران فعالیت می کنند. وجود دو نوع متفاوت بانک ها باعث شده تا تعداد کارمندان بانک افزایش یابد و افراد بیشتری در این ارگان مشغول باشند و پیرو آن، بازار استخدام بانک ها و موسسات مالی نیز گرم باشد. همچنین تعداد آگهی های استخدام جدید بانک ها نیز افزایش پیدا کرده است و بانک ها همیشه سعی دارند افرادی را که تخصص و مهارت کافی را در این زمینه دارند جذب نمایند و از آنها استفاده کنند. کارمند بانک شدن یکی از بهترین شغل های حال حاضر ایران میباشد بنابراین استخدام بانک و موسسات مالی در بین افراد جویای کار بسیار مورد توجه است.

وقتی یک آگهی استخدام در بانک های خصوصی و یا دولتی منتشر می گردد هزاران نفر در این مصاحبه و آزمون ثبت نام بانک ها در سال 97 شرکت می کنند. اما دلایل واضح و روشنی هم برای جذب افراد به استخدام بانک ها در سال 97 وجود دارد که از جمله می توان به تسهیلات بالایی که برای کارمندان در نظر گرفته می شود اشاره نمود. همچنین حوق بالای این افراد و سایر مزایا را نیز نام برد.

استخدام در بانک های خصوصی و دولتی

در بین آگهی های استخدامی بانک بمانند سال های گذشته امسال نیز استخدام بانک ها و موسسات مالی به چشم می خورد. استخدام جدید بانک ها همیشه مورد توجه فارغ التحصیلان بوده است و ذکر این نکته که استخدام بانک و موسسات مالی بسیار مهم و مورد توجه است بسیار ضروری است. همه ساله اطلاعیه های استخدامی از سوی بانک ها اعلام می گردد و استخدام بانک ها در سال 97 نیز مانند سال های گذشته برگزار خواهد شد و تعداد زیادی از افراد در صورت دارا بودن شرایط لازم می توانند در استخدام در بانک های خصوصی شرکت نمایند. تمامی بانک به دلیل تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود و تکمیل پرسنل شعبات خود آزمون های استخدام در بانک ها را برگزار می کنند. استخدام بانک جدید سال 97 نیز به دلیل نیاز بانک به نیرو و کارمندان جدید و متعهد مورد توجه است و وجود متقاضیان زیاد و علاقه این افراد به استخدام بانک ها و موسسات مالی باعث شد تا آگهی استخدام بانک ها نیز مورد توجه قرار گیرد.

از میان اطلاعیه های استخدامی که همه روز ابلاغ می گردد، استخدام بانک و موسسات مالی بیشتر مورد توجه بوده و تعداد زیادی از افراد، داوطلبان و فارغ التحصیلان رشته های تحصیلی متفاوت خواهان شرکت در آزمون استخدام در بانک های خصوصی و دولتی سال 97 هستند. از بین انواع شغل ها و استخدامی ها، استخدام بانک ها و موسسات مالی سال 97 بیشتر برای متقاضیان جذاب می باشد و در کل می توان گفت چشم بیشتر افراد به دنبال استخدام جدید بانک ها در سال جاری می باشد و به نوعی اولویت محسوب می گردد. جوانان زیادی آرزوی استخدام در بانک ها را دارند و البته امکان دارد تعداد زیادی از افراد چندین بار در استخدام های بانک شرکت کرده اند ولی موفق نشده اند اما باز هم ناامید نشده و دوباره در استخدام بانک ها و موسسات مالی شرکت می کنند.

استخدام بانک و موسسات مالی و شرایط جذب

هر نوع استخدامی که مورد بررسی قرار گیرد شرایط ویژه ی مربوط به خود را دارد که این قاعده شامل استخدام بانک ها و موسسات مالی نیز می باشد. این امکان وجود دارد که شرایط استخدام در بانک ها هر سال و هر بار دچار تغییر شود و کلیه متقاضیان شرکت در آزمون استخدام جدید بانک ها لازم است تا در صورت دارا بودن شرایط لازم استخدام در بانک ها را انجام دهند. شرایط دعوت به همکاری بانک ها با توجه به خصوصی یا دولتی بودن بانک نیز می تواند متغیر باشد اما در برخی موارد می توان گفت شرایط مشترک است. از بین متقاضیان و افرادی که آگهی استخدام بانک و موسسات مالی را مشاهده کرده اند، کسانی که مایل به شرکت در استخدام جدید بانک ها هستند در مرحله اول باید مدرک دانشگاهی لازم و مرتبط را داشته باشند.

خانم ها و آقایان می توانند در آزمون استخدام بانک ها و موسسات مالی شرکت کنند و ممنوعیتی از این نظر وجود ندارد، اما برای آقایانی که متقاضی شرکت در استخدام در بانک های خصوصی و دولتی هستند باید وضعیت نظام وظیفه آن ها مشخص گردد. سن داوطلبان نیز مهم است که متقاضیان بایستی حداقل 18 سال سن و حداکثر 40 سال داشته باشند تا بتوانند در استخدام جدید بانک ها شرکت نمایند. در توضیح بیشتر شرایط استخدام های بانک باید گفت که در ابتدا آزمون کتبی برگزار می گردد، سپس مصاحبه خواهد بود و بررسی صلاحیت های عمومی یکی از موارد بسیار مهم و قابل توجه می باشد. در ابتدا بعد از استخدام بانک ها و موسسات مالی  ، محل و ساعت آزمون مشخص می گردد سپس شرکت در آزمون و مصاحبه است و در صورت قبولی در مراحل استخدام بانک ها جدید متقاضی یک دوره ای را برای شروع به کار طی می کند. بعد از گذراندن موفق دوره آزمایشی برای افراد موفق شده، حکمی مبنی بر استخدام قطعی این افراد صادر می گردد.

 

جدیدترین استخدام بانک و بررسی شرایط

برای افرادی که مایل به استخدام بانک ها و موسسات مالی هستند نکات و مهارت های لازم بمنظور استخدام بانک جدید 97 در ادامه مورد بررسی قرار می گیرد:

 • از مهارت های خوب و لازم برا متقاضیان جدیدترین استخدام بانک ها در سال 97 ، مهارت برقراری ارتباطی خوب است هم با کارمندان و همکاران و هم مشتریان است که باید ضمن برقراری ارتباط مناسب نیاز نیز به درستی تشخیص داده شود.
 • از سایر مهارت های دیگر که بسیار مورد توجه است و داوطلبان استخدام بانک و موسسات مالی باید آن را دارا باشند، دقت و تمرکز در کارهاست. چون انجام محاسبات و سایر کارهای حوزه بانکداری به تمرکز و دقت بالایی نیاز دارد. کوچکترین اشتباه می تواند باعث کسر مبلغ زیادی شود و مشکل ساز شود. داوطلبان استخدام در بانک های خصوصی و همچنین دولتی باید بدانند که برداشت و واریز به حساب اشخاص دیگر غیر از صاحب اصلی حساب مشکل ساز خواهد بود. همچنین برای انجام عملیات بانکی باید هویت مشتریان به خوبی احراز گردد و عملیات نادرست و غیر مجازی صورت نگیرد. بنابراین داشتن مهارت و تمرکز برای داوطلبان شرکت کننده در استخدام در بانک ها الزامی است.
 • به گفته کارشناسان سایت استخدام بانک ها ، آگاهی داوطلبان از قوانین مالی و بانکی مهارت مهم دیگری است که متقاضیان شرکت کننده در استخدام در بانک ها باید آن را دارا باشند. مجموعه قوانین مالی بانک ها در صورت تغییر لازم است که کارمندان آن از آن مطلع باشند. یعنی این افراد باید خود را به روز کنند و درک مناسبی از کار خود داشته باشند.
 • عملیات بانکی شامل مجموعه ای از محاسبات است یعنی داشتن مهارت ریاضیات. از ارکان و ویژگی های مهم شغل کارمند بانک انجام محاسبات است که در استخدام بانک ها و موسسات مالی مورد توجه است. البته بیشتر محاسبات را سیستم کامپیوتری و برنامه بانکی انجام می دهد اما در بسیاری از موارد لازم است تا کارمندان عملیاتی را نیز انجام دهند لازم است که کارها را با سرعت عمل انجام دهند. بنابراین داشتن مهارت ریاضیات از شرایط دیگر برای شرکت در آزمون جدیدترین استخدام بانک در سال 97 می باشد.
 • بنا بر نظر محققان سایت استخدام بانک ها ، از ویژگی های مهم و مهارت دیگری که لازم است تا متقاضیان آن را مورد توجه قرار دهند همکاری و هماهنگ بودن با سایر کارکنان می باشد. در یک روز کاری تمام کارمندان و پرسنل با هم در ارتباط هستند و باید همکاری داشته باشند بنابراین هنگام اطلاعیه ها و آگهی استخدام بانک ها لازم است این ویژگی نیز رعایت گردد. بنابراین در استخدام بانک و موسسات مالی همکاری و ارتباط بین افراد بسیار مهم و قابل توجه است.
 • از مهمترین مهارت ها و ویژگی لازم برای شرکت در استخدام بانک ها و موسسات مالی داشتن مهارت لازم برای کار با کامپیوتر و آشنایی با حوزه ی فناوری اطلاعات است. کار با رایانه و توانایی استفاده از کامپیوتر یک مهارت و ویژگی بسیار مهم است که لازم است کارمندان آن را دارا باشند.
 • نکته مهمی که باید هنگام آگهی استخدامی بانک بیان نمود مرخصی کارمندان بانک است. مدت زمانی که کارمندان بانک می توانند در یک سال مرخصی بگیرند 1 ماه است. این تعداد می تواند برای خانم ها به دلیل دارا بودن سایر شرایط افزایش یابد و متغییر باشد.
 • بانک ها معمولا مایل هستند تا نیروی های متخصص با مدارک تحصیلی بالا استخدام نمایند و دارندگان مدارم تحصیلی بالا را در اولویت قرار می دهند و همچنین برای این افراد استخدام در بانک های خصوصی و یا دوبتی افزایش حقوق هم در نظر می گیرند. به عنوان مثال برای متقاضیان مدارک لیسانس به بالا ممکن است این مقدار 30 درصد باشد.
 • کارهای مربوط به شغل کارمندی و همچنن کارمند استخدام شده در بانک حالت یکنواختی دارد و می توان گفت افراد در هر روز کارهای یکسانی را انجام می دهند و کارها مشابه هم می باشد. یعنی این کار می توان گفت که تنوعی ندارد. بنابراین افراد متقاضی شرکت در استخدام بانک جدید ها باید این نکته را نیز در نظر داشته باشند که کار بانکی یکنواخت و تکراری معمولا خسته کننده است.
 • کارمند یک بانک را می توان به عنوان آینه ی تمام نمای آن بانک در نظر گرفت. لازم است تا کارمندان حوصله کافی داشته باشند و به درستی مشغول به کار خود باشند. شخص متقاضی استخدام بانک ها و موسسات مالی بایستی مراقب رفتار و گفتار خود باشند. از نظر ظاهر نیز باید گفت که داشتن ظاهری آراسته و مناسب از دیگر شرایط لازم برای استخدام بانک ها جدید در سال 97 می باشد. روحیات افراد و مشتریان با هم یکسان نیست و کارمند بانک باید این را در نظر داشته باشد. با صبر و حوصله با افراد برخورد نماید. باید عکس العمل مناسب در ارتباطات خود داشته باشد.
 • شغل کارمندی به دلیل یکنواخت و تکراری بودن آن سخت است. دارای استرس است، مدت زمان استراحت کوتاه دارد، امکان اشتباه در آن وجود دارد، مرتبا با افراد متفاوتی برخورد دارند. این موارد در ارتباط با یک کارمند بانک مورد توجه است.
 • بر اساس اغلب دنبال کنندگان آگهی استخدامی بانک ، می توان گفت این شغل دارای امنیت کاری مناسبی است. امکان ارتقای شغلی افراد وجود دارد. مزایا و تسهیلاتی معمولا برای کارمندان بانک در نظر گرفته می شود. کارمندان بانک معمولا از شغل خود رضایت مندی بالایی دارند.
 • در زمینه حقوق پرداختی به کارمندان بانک نیز باید اعلام شود که تعداد زیادی از افراد فکر می کنند که این افراد حقوق بسیار بالایی دریافت می کنند اما این تصور اشتباه است زیرا حقوق این افراد حقوق بسیار بالایی نیست و سایر سمت های بانک حقوق بالاتری را نسبت به کارمندان و پرسنل دریافت می کند. اما می توان اطمینان داد که در ابتدا مبلغ زیادی نیست و این نکته را متقاضیان استخدام بانک ها و موسسات مالی باید در نظر بگیرند.
 • کارمند بانک بایستی تمامی وظایف خود را به درستی انجام دهد تمامی بخشنامه ها و دستورالعمل ها را به درستی مطالعه کند تا اطلاعات کافی در زمینه های مختلف کار خود را به دست آورد. زیرا بایستی در ارتباط با افراد آن را ارائه نماید. باید توضیحات کافی را در باره سوالات مشتریان داشته باشد تا به انها اعلام نماید. داوطلبان استخدام در بانک های خصوصی باید بدانند که برای انواع مختلف مشتریان که مراجعه می کنند پرونده هایی را برای آن ها تشکیل می دهد ، فرم هایی را تکمیل می کند و سایر عملیات مختلف را می توان در این زمینه نام برد که مرتبط با وظایف کارمند بانک هستند. برای انجام انواع عملیات مختلف ممکن است لازم باشد تا کارمندان بانک در دوره هایی شرکت نمایند تا اطلاعات و مهارت بیشتر را به دست آورند. دارا بودن تمامی این شرایط و تعهد در ارائه دقیق این خدمات برای متقاضیان استخدام بانک و موسسات مالی لازم و ضروری است.
 • در بسیاری از مشاغل مختلف این امکان وجود دارد که افراد کارمند در یک مکان در حوزه تحصیلی خود مشغول به کار نباشند و این یک ضعف در نظر گرفته می شود. اما در مکانی مثل بانک داشتن تحصیلات مرتبط مهم است. درباره تحصیلات متقاضان شرکت کننده در آزمون استخدام جدید بانک ها باید گفت این افراد باید تحصیلات لازم را داشته باشند و همچنین توانایی لازم برای انجام امورات مورد نظر. فردی با داشتن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس می تواند به عنوان یک کارمند در استخدام های بانک پذیرش شده و مشغول به کار شود.

 

استخدام در بانک ها و رشته های مورد تقاضا

از جمله رشته های تحصیلی مورد نیاز استخدام بانک ها و موسسات مالی که بایستی افراد و متقاضیان و دنبال کنندگان آگهی استخدامی بانک از آن را دارا باشند این رشته ها می باشد: رشته تحصیلی مدیریت امور بانکی، رشته تحصیلی مدیریت، رشته تحصیلی حسابداری، رشته تحصیلی علوم اقتصادی، رشته تحصیلی آمار، رشته تحصیلی ریاضی، رشته تحصیلی مهندسی صنایع، رشته تحصیلی مهندسی کامپیوتر و رشته تحصیلی زبان انگلیسی.

تمامی فارغ التحصیلان و افرادی که در این رشته های تحصیلی، تحصیل کرده اند می توانند در آزمون ورودی استخدام بانک و موسسات مالی شرکت نمایند. این افراد در صورت قبولی در مصاحبه استخدام جدید بانک ها و سپس در گزینش نیز لازم است که شرکت نمایند. علاوه بر آزمون استخدام های بانک و مصاحبه گزینش افراد نیز صورت می پذیرد. در مصاحبه استخدام بانک ها جدید سوالاتی مختلف درباره اطلاعات عمومی افراد، اطلاعاتی مرتبط با تخصص، اطلاعات فردی و شخصیتی افراد و همچنین سایر مطالب مهم پرسده می شود و متقاضیان استخدام در بانک های خصوصی و یا دولتی از جنبه های مختلفی ارزیابی می شوند. در صورتی که افراد در مصاحبه قبول شوند یک دوره را نیز لازم است تا بگذرانند تا فرد متقاضی برای کار در شعبه آمادگی لازم را داشته باشد. از جمله نکات دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد و شرایط عمومی استخدام بانک در نظر گرفته می شوند شامل:

 

استخدام جدید بانک ها و شرایط اختصاصی

متقاضی استخدام بانک ها و موسسات مالی باید دارای تابعیت ایران بوده و متعهد به نظام جمهوری اسلامی باشد.

معتقد به اسلام و یا اعتقاد یکی از ادیان رسمی کشور ایران از مهمترین شرایط استخدام در بانک ها در ایران میباشد.

سوء پیشینه کیفری نداشته باشد و همچنین از محکومیت به فساد اخلاقی نیز مبرا باشد.

به احزاب و گروه‌های سیاسی خاصی وابسته نباشد.

نداشتن اعتیاد برای متقاضیان استخدام بانک و موسسات مالی ضروری است.

عدم اشتغال در جایی و عدم تعهد خدمت به سازمان ها و دستگاه های کشور

داشتن کارت پایان خدمت برای آقایان متقاضی استخدام در بانک های خصوصی و دولتی لازم است

نداشتن منع استخدامی ویژگی مهم دیگر است

دارا بودن تندرستی و توانایی کامل جسمانی، روحی و روانی جهت انجام فعالیتهای بانکی لازم می باشد.

 

آگهی استخدامی بانک ها در سایت کاریاب

تیتر استخدام بانک ها و موسسات مالی از مطالب پر بازدید برای تمامی افراد جویای کار است. اطلاعات مربوط به آگهی استخدامی بانک همیشه در سایت ها قرار دارد که افراد می توانند به آن ها دسترسی داشته باشند. تمامی بانک ها و موسسات مالی همه ساله آزمون هایی را برای جذب نیرو اعلام می کنند ممکن است این اطلاع رسانی از طریق سایت استخدام بانک ها باشد یا روزنامه ها و یا از طریق سایر موارد باشد و به مردم ابلاغ گردد. به این طریق متقاضیان می توانند با آزمون آشنا شده و در استخدام بانک و موسسات مالی شرکت نمایند.

با توجه به افزایش تعداد بانک ها و موسسات مالی و همچنین افزایش تعداد شعبات بانک ها همه ساله استخدام در بانک های خصوصی و دولتی اعلام می گردد و افراد در این آزمون استخدام بانک ها جدید سال 97 شرکت می کنند. اما با توجه به الکترونیکی بودن خدمات بانک شاید باید گفت به سمت کاهش آگهی استخدام بانک ها می رویم و ممکن است در چندین سال بعد این روند رشد کمی داشته باشد و تمامی عملیات بانک را بتوانیم به صورت الکترونیکی انجام دهیم. اما هنوز هم آگهی استخدام در بانک ها در محل های متفاوت به چشم می خورد.

افراد متقاضی شرکت در آزمون های استخدام بانک ها و موسسات مالی در ابتدا بایستی شرایط لازم برای شرکت در آزمون را داشته باشند و در صورت دارا بودن می توانند در آزمون شرکت کنند. متقاضیان بایستی آمادگی لازم برای شرکت در آزمون استخدام بانک جدید سال 97 را نیز دارا باشند. برای آمادگی آزمون بایستی متقاضیان نمونه سوالات استخدامی بانک ها 96 را به صورت دقیق مطالعه نمایند تا با نوع سوالات آشنا شوند. انواع مختلفی از سوالات استخدامی بانک ها در سایت کاریاب موجود است که افراد جویای کار می توانند آن ها را دانلود کرده و مطالع نمایند. مطالعه این نمونه سوالات فرصت مناسبی برای متقاضیان استخدام در بانک های خصوصی و یا دولتی فراهم می کند تا با سوالات آشنا شوند.

تاریخچه بانکداری ایران

داوطلبان استخدام بانک ها و موسسات مالی باید بدانند که داد و ستد از دیرباز پر رونق بوده است. تاریخچه بانکداری ایران باستان مربوط به دوران هردوت است که یک نهاد بانکی تقریبا امروزی برای انجام کارهای تجاری و مبادلات در آن شهر وجود داشته است. متقاضیان استخدام بانک و موسسات مالی جالب است بدانند که بعد از تعدادی اتفاق در زمینه بانکداری در سال 1266 اولین بانک خارجی در کشور ایران احداث گردید. این بانک شعبه مرکزی خود را در میدان توپخانه بنا نمود اما بلافاصله شعبات دیگری از این بانک در شهرهای دیگر نیز احداث شدند و به فعالیت بانکی پرداختند. داوطلبان استخدام در بانک های خصوصی و دولتی ایران می دانند که مرکز این بانک در لندن بود و برای اول بار در ایران به حساب جاری سود بانکی تعلق گرفت. این بانک توانست 3 سال فعالیت کند. بعد از این بانک، بانک شاهنشاهی تاسیس گردید و کلیه امتیازات بانک قبلی به بانک جدید داده شد.

 

متقاضیان استخدام بانک ها و موسسات مالی به خوبی می دانند که بانک شاهنشاهی ایران اولین بانک دولتی بود که در سال 1267 هجری شمسی تاسیس شد. جولیوس دو رویتر این بانک را تاسیس نمود و تا 60 سال اجازه تاسیس و احداث بانک دیگری را از ناصرالدین شاه گرفت. وی همچنین حق انحصاری مربوط به انتشار اسکناس را به رویتر اعطا نمود. متقاضیان استخدام جدید بانک ها بهتر است بدانند که این بانک تاسیس شده معاف از مالیات بودو مالیاتی را به ایران نمیداد و در طول یک سال فقط  6 درصد از سود خود را به ایران می داد. متقاضیان استخدام های بانک جالب است بدانید که سرمایه مربوط به بانک شاهنشاهی در آن زمان بر اساس امتیاز نامه، چهار میلیون لیره انگلیسی تعیین شد که فقط توانست با انتشار سهام دارای نام اجازه فعالیت پیدا نماید.

داوطلبان استخدام بانک ها جدید شاید بدانید که این بانک توانست در مردادماه سال ۱۲۶۸ بر اساس مقررات بانکداری انگلیسی و طبق قوانین آن ها  در شمار بانک‌هایی که می توانستند اسکناس انتشار دهند قرار گیرد. بعد از مدتی، سهام آن بانک توانست در بازار بورس لندن عرضه شود و در این زمان بود که توجه و علاقمندی نسبت به نتایج حاصله از امتیازات رویتر اعلام شد. به این صورت بود که اولین بانک ایرانی اما با تابعیت خارجی در خارج از کشور ایران نیز تاسیس گردید. داوطلبان استخدام بانک ها و موسسات مالی بخوبی می دانند که در سال ۱۲۶۹ شمسی بود یعنی دقیقا یک سال بعد از تاسیس بانک شاهنشاهی ایران که امتیاز تاسیس بانک از ناصرالدین شاه پس گرفته شد. این بانک عملاً توسط سیاست های دولت روسیه به خدمت گرفته شده بود و از آن مقدار زیاد سودی که داشت فقط ده درصد از سود سالیانه خود را به کشور ایران پرداخت می نمود. این جملات بر اساس مطالعات کارشناسان سایت استخدام بانک ها می باشد که خدمت شما کارجویان ارائه میکنیم.

 

به گفته ی کارشناسان استخدام بانک ها و موسسات مالی سایت کاریاب، پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود که تمامی بانکهای دولتی، خصوصی و مشترکی که در ایران دایر بودند  همگی به صورت ملی در آمدند. در خرداد ماه سال 1358 بانک های ایران همگی ملی بودند و به دلیل اینکه حفظ سرمایه مهم بود بعضی از بانک ها نیز لازم بود تا ادغام شوند. به عنوان مثال می توان گفت که بانک تجارت از ادغام کردن 11 بانک به وجود آمد. و همچنین پس از آن نیز بانک های دیگری نیز در هم ادغام شدند. بنا بر تحقیقات گروه استخدام بانک و موسسات مالی سایت کاریاب، در حال حاظر می توان به این نکته اشاره نمود که انواع مختلف بانک ها، موسسه های مالی، صندوق های مختلف در ایران دایر هسته و مشغول به فعالیتند. اجازه تاسیس بانک ملی ایران در سال 1306 در مجلس شورای اسلامی بود که تصویب گردید. متقاضیان استخدام در بانک های خصوصی و دولتی بهتر است بدانند که بر این اساس دولت بایستی بانکی جدید به نام بانک ملی ایران احداث نماید و سرمایه اولیه لازم این بانک 15 میلیون ریال بود. در سال 1307بود که سرمایه مربوط به بانک ملی 20 میلیون ریال شد و علاوه ‌بر انواع مسئولیت های این بانک، مسئولیت نگه داری حساب‌های دولتی و همچنین حق انتشار اسکناس نیز در سال 1311 بود که به این بانک داده شد. در سال 1317 انتقال سهام این بانک به غیر دولت امکان پذیر نیود.