ورود کاربران
استخدام تهران: چگونه در تهران شغل مورد نظر را بیابیم | کاریاب

استخدام تهران: چگونه در تهران شغل مورد نظر را بیابیم | کاریاب

تاریخ انتشار: 1396/11/15
تعداد دیدگاه: بدون دیدگاه
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (رتبه ای ثبت نشده)
Loading...

چه عواملی استخدام تهران را به اولویت اول افراد برای اشتغال تبدیل می‌کند؟ فرصت‌های شغلی در شهر تهران یکی از پارامترهای مهم در انتخاب آن به عنوان محل اقامت هستند. تهران با در اختیار داشتن عنوان پایتختی ایران پتانسیل مناسبی برای کاریابی را به خود اختصاص می‌دهد. شهری با وسعت جغرافیایی نه چندان بزرگ ولی مملو از جمعیت که اغلب افراد با آرزوی کاریابی و استخدام تهران در این شهر مستقر می‌شوند.

فرصت‌های شغلی و استخدام تهران را بشناسید

کسب فرصت شغلی دلخواه شما در شهر تهران با اشتیاق و انگیزه شما ارتباط مستقیم دارد. با انگیزه بودن هیچ هزینه‌ای ندارد ولی میتواند همه چیز را برای شما فراهم کند. در نتیجه اگر در مسیر خود با موانعی هم رو به رو شدید به یاد داشته باشید که یک امتحان سخت همیشه راهی برای کسب تجربه بیشتر و به بیان دیگر موهبتی در لباس مبدل است پس از آن استقبال کنید و توانمندی‌های خود را به چالش بکشید.

چند مورد از جدیدترین فرصت های شغلی و استخدام تهرن را در بخش زیر ملاحظه بفرمائید.

توجه : این بخش هر روز و طی چند نوبت ، بروزرسانی می گردد

استخدام فروشنده خانم مسلط به زبان و با سابقه مرتبط واقع در اهواز

استخدام فروشنده خانم در اهواز با سابقه مرتبط و روابط عمومی قوی و مسلط به زبان های عربی و انگلیسی | استخدام خانم در اهواز در شغل فروشندگی | است

مهلت:
06 آبان 1397

استخدام کارشناس مالی در تهران و شرکتی فعال در حوزه ساختمان

استخدام کارشناس مالی در تهران | شرکتی فعال در حوزه ساختمان از بین فارغ التحصیلان دانشگاههای دولتی به صورت تمام وقت تصمیم به جذب یک نفر کارش

مهلت:
12 شهریور 1397

استخدام تهران

در سال‌های اخیر فرصت‌های شغلی آنلاین گوناگونی با عناوین تولید محتوا برای سایت‌ها و مجله‌های خبری اینترنتی، بازاریابی آنلاین، برندسازی و برندینگ و همچنین آنلاین مارکتینگ فرصتی برای رشد و گسترش پیدا کرده‌اند. به خصوص با رونمایی از سایت‌های فری لنسینگ و آزادکاری شاید در ظاهر کمی از رابطه مستقیم و متقابل اشتغال با محل سکونت افراد کم شده باشد. اما اگر اهل جستجو در فضای مجازی باشید تنها با سر زدن به برخی از سایت‌های کاریابی متوجه می‌شوید که فراوانی فرصت‌های شغلی در تهران نسبت به استان‌های دیگر حتی در زمینه مشاغل نوظهور و آزادکاری هم بسیار پر رنگ و برجسته است.

در این بین کمبود فرصت‌های شغلی در استان‌های دیگر نیز زمینه ساز ایجاد شرکت‌های نوپا و استارت‌آپ است که برخی از این پیشرفت‌ها در زمینه راه‌اندازی استارت‌آپ‌های کوچک بازاریابی و تولید محتوا برای سایت و شبکه‌های متعدد اجتماعی می‌باشد. از مزایای این فرصت شغلی میتوان به قابلیت دورکاری و یا کار در منزل برای کسب درآمد اشاره کرد. با این وجود سهم این قسم از دورکاری‌ها در تهران و دیگر استان‌های بزرگ نظیر اصفهان به شکل فرصت‌های شغلی کارمندی و اداری در دسترس هستند.

استخدام تهران

دلیل وجود تنوع و فراوانی شغلی در تهران ؟

شهرهای بزرگ مانند تهران به خاطر تجمع امکانات گوناگون تجاری و تفریحی اولین انتخاب برای تاسیس استارت‌آپ، شرکت‌ها و کمپانی‌های چند ملیتی و بین المللی هستند. در این بین شناخته شدن تهران به عنوان مرکزیت دولتی نیز مزید بر علت است در نتیجه کنار هم قرار گرفتن این ویژگی‌ها فرصت‌های شغلی تهران، تمامی افراد با سطح مهارت‌های تجربی، اجتماعی و تحصیلات مختلف را پوشش می‌دهند.

استخدام تهران

سایت کاریاب دات نت فرصت‌های شغلی و استخدامی متنوع تهران و شهرستان‌های دیگر را به سرعت در اختیارتان می‌گذارد. شما می‌توانید به دلخواه خود از روش‌های مطالعه آگهی‌های استخدامی از طریق ایمیل یا وب سایت استفاده کنید. همچنین از دیگر قابلیت‌های این سایت می‌توان به امکان ثبت رزومه کارجویان و جستجوی سریع رزومه‌ها و ارسال درخواست همکاری برای کارفرمایان اشاره کرد.

چگونه فرصت های شغلی تهران را به چنگ بیاوریم؟

امروز 5 دقیقه برای خودتان وقت بگذارید، هدف شغلی دلخواه خود را به صورت واضح و با جزئیات مشخص کنید و برای دستیابی به موفقیت شغلی خود تلاش کنید. اگر شکست بخورید ممکن است ناامید شوید، اما اگر تلاش نکنید قطعاً شکست می‌خورید. به طور کلی بسترهای استخدام تهران را می‌توان به سه دسته تقسیم‌بندی کرد:

1. فرصت‌های شغلی دولتی : اگر رویای دستیابی به مشاغل دولتی را در ذهن می‌پرورانید به یاد داشته باشید که در طی انتشار آگهی‌های استخدامی سالیانه دولتی، تعداد افرادی که برای استخدام تهران گزینش و انتخاب می‌شوند به نسبت سایر استان‌ها به نحو چشمگیری بیشتر است.

2. فرصت‌های شغلی آزاد و خصوصی: با توجه به اینکه تهران دارای پتانسیل‌های کافی برای تولید بیشتر کالا، خدمات و جذب سرمایه است و همچنین نیاز روزافزون بازار، طیف وسیعی از مشاغل در این بخش وجود دارند. ضمن اینکه می‌توان فرصت‌های شغلی دورکاری (به صورت تمام وقت و یا پاره وقت) در تهران را در این زیر شاخه دسته‌بندی کرد زیرا اغلب این دورکاری‌ها به مصاحبه حضوری و در موارد نادری به مراجعه گهگاه و شرکت در جلسات تیمی نیازمند هستند.

3. فرصت‌های شغلی کارآموزی: در اغلب کشورهای دنیا زمینه کسب مهارت و تجربه کار عملی، در قالب کارآموزی در شرکت‌های خصوصی یا دولتی برای دانشجویان فراهم می‌شود، اما اگر در دوران دانشجویی به صورت جدی به کسب مهارت‌های مرتبط با رشته تحصیلی و گذراندن دوره‌های کارآموزی توجه نکرده‌اید بیشتر فرصت‌های شغلی و استخدام تهران روی این زمینه تمرکز دارند. ضمن اینکه شرکت‌ها پس از فراگیری اصول کاری تمایل دارند از شما به عنوان کارمند تمام وقت و یا پاره وقت درخواست همکاری کنند.

استخدام تهران

اشتغال کاذب یک معضل یا فرصت !؟

وجود اشتغال پایدار و خودکفایی افراد یک جامعه مدیون عوامل مختلفی از جمله توانمند کردن افراد، ارتقای سرمایه‎‌های اجتماعی به صورت مشارکتی و تحلیل درست مسئولین امور در مورد نیازمندی‌های توسعه و رونق کسب و کار است. در کلان شهر تهران به دلیل اینکه تعادلی بین جمعیت و تعداد مشاغل و استخدام تهران وجود ندارد. در نتیجه تمرکزگرایی اشتغال، در کنار فرصت‌های شغلی رسمی و شناخته شده‌ (که در بخش قبل به آن‌ها پرداختیم) نوع جدیدی از فرصت‌های شغلی کاذب را پرورش داده است.

مشاغلی مانند داد زن، تراکت پخش کن، دست فروش، نوبت گیر، جای پارک گیر تنها برخی از فرصت‌های شغلی این لیست طولانی هستند اما در این بین هر از گاهی واژه‌های غریبی چون ساقدوش اجاره‌ای، پلاک محو کن و.. تحت عنوان شغل به گوش می‌رسند که گویی زاییده عقاید و سبک جدیدی از زندگی در تهران هستند.

استخدام تهران

کلام آخر؛ فراوانی و یا کمبود فرصت‌های شغلی در هر استان رابطه مستقیم و متقابلی با معیارهای ایجاد فرصت شغلی پایدار، فاکتورهای اقلیم، موقعیت جغرافیایی و منابع هر استان دارد. اگر با انگیزه فراوانی فرصت‌های شغلی در تهران و رهایی از کمبود فرصت‌های شغلی در استان فعلی خود میخواهید در این کلان شهر مستقر و در استخدام تهران موفق شوید، باید شیوه زندگی خود را با ساعات کار زیاد و مواجه با مشکلات ازدحام، ترافیک، آلودگی هوا و.. تنظیم و بازنگری کنید.

به یاد داشته باشید تا شهامت رها کردن چشم انداز ساحل را به دست نیاورید هرگز نمی‌توانید از اقیانوس عبور کنید.

نگارش به قلم: پریسا وارسته

دیدگاه کاربران

captcha