ما را حمایت کنید
 

غیر بومی بودن ۳۰ درصد نیروهای استخدامی در قزوین

تاریخ انتشار: 1395/10/11
تعداد دیدگاه: بدون دیدگاه
وضعیت آگهی:
غیر فعال
مهلت تماس این آگهی به پایان رسیده است.

غیر بومی بودن ۳۰ درصد نیروهای استخدامی در قزوین

غیر بومی بودن ۳۰ درصد نیروهای استخدامی در قزوین

خبرگزاری تسنیم : استاندار قزوین گفت: براساس آمارها در استان قزوین ۳۰ درصد نیروهای استخدامی غیربومی هستند در همین راستا مدیران و مسئولان واحدهای تولیدی باید در استخدام و جذب نیرو افراد بومی را در اولویت قرار دهند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، فریدون همتی ظهر امروز در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان قزوین که در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد اظهار داشت: از علل جدی بروز بیکاری در جامعه ضعف فرهنگی بوده چرا که فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تنها در پی استخدام‌های دولتی هستند.
وی افزود: این معضل در حالی است که در برخی استان‌های کشور جوانان با تحصیلات دانشگاهی در هر شغلی مشغول فعالیت و کسب درآمد شده و به دنبال میز استخدام نیستند.
استاندار قزوین تصریح کرد: فرهنگ‌سازی در زمینه رشته‌های کم‌بازده و تبیین راهکارهای کارآفرینی باید در دستور کار جدی قرار گرفته و در اولویت باشد.
همتی با بیان این مطلب که ایجاد اشتغال در شرایط کنونی دولت امری پیچیده است ادامه داد: با توجه به تحریم‌های اقتصادی دشمنان و تعطیلی برخی واحدهای تولیدی، ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری از جمله امور پیچیده‌ای بوده که نیازمند عزم جدی است.
وی خاطرنشان کرد: براساس آمارها در استان قزوین ۳۰ درصد نیروهای استخدامی غیربومی هستند در همین راستا مدیران و مسئولان واحدهای تولیدی باید در استخدام و جذب نیرو، افراد بومی را در اولویت قرار دهند.
استاندار قزوین خاطرنشان کرد: در راستای ایجاد اشتغال پایدار در استان همه دستگاه‌های اجرایی باید از ظرفیت خود به درستی استفاده کنند.

مهلت تماس این آگهی به پایان رسیده است.