X
کارفرما کارفرما هستم کارجو کارجو هستم

چگونه یک رزومه خوب داشته باشیم؟

وضعیت آگهی: غیر فعال
تاریخ انتشار: 1392/12/15
تعداد دیدگاه: بدون دیدگاه
مهلت تماس این آگهی به پایان رسیده است.

فرمت رزومه مثل محتوی آن بسیار مهم است. رزومه هم مثل داستان نیاز به شروع، میانه و پایان دارد. شما باید بگویید که هستید و موفقیتتان تا به امروز را شرح دهید باید برای کارفرما توضیح دهید که چه توانایی هایی دارید.
 موارد ذیل به شما کمک می کند تا رزومه ای تهیه کنید که حوزه ی کار و فعالیتتان را مثل یک داستان شرح دهد.


ترتیب زمانی را رعایت کنید
رزومه ها باید دارای ترتیب زمانی باشند یعنی تجربیات و دستاوردهای شما در طول مدت زمان مشخص از گذشته به امروز. گالا جکسون مالک و مشاور ارشد موسسه ی مشاوره شغلی در این مورد می گوید: "رزومه ی خوب باید استاندار بوده و فرمت ساده داشته باشد این در مورد همه ی مشاغل صدق می کند." همچنین هیتر ویشلو راهنما و مشاور شغلی می گوید:" رزومه خود باید یک منبع بسیار خوب از اطلاعات شغلی باشد. کارفرمایان علاقمندند که رزومه شما را بخوانند تا ببینند از کجا شروع کردید حرفه تان چیست در کدام شرکت ها کار کردید رزومه مثل یک عکس فوری است که در کمترین زمان باید به کارفرما شما را معرفی کند. همچنین ویشلو معتقد است که ترتیب زمانی در رزومه برای کسانی که دائما در حال تعویض شغلشان هستند مناسب نیست."


رزومه هدفمند داشته باشید
رزومه هدفمند ارتباط مستقیمی با مشاغل و شرایط گوناگون آن دارد. رزومه هدفمند باعث می شود مدیران و کارفرمایان مهارت شما را در مقابل آن شغلی که به دنبالش هستید ببینند پس شما باید رزومه هدفمندی داشته باشید هدفمندی چیزی است که همه کارفرمایان می خواهند در کارمندانشان ببینند. ویکی روتزر مشاور منابع انسانی میگوید:" مهارت های فرد باید در رزومه با رنگ دیگری نوشته شود." البته این یک فرمت است محتوی مناسب باید در همه رزومه ها وجود داشته باشد. ویشلو معتقد است: " شما باید طوری رزومه بنویسید که نظر همه ی شرکت ها را به خود جلب کند."


رزومه باید کاربردی باشد
رزومه کاربردی برای جویندگان کار با تجربه ی محدود بهتر است زیرا که روی مهارت ها تاکید بیشتری دارد اینگونه رزومه ها با شرح مهارت فرد آغاز میشود و ویژگی های فرد بیان شده و در نهایت در مورد تجربیات کاری توضیح داده شده است. گالا جکسون میگوید:" بهتر است همیشه روی صلاحیت های فردی تاکید کنیم". مایکل آیکمن بنیانگذار شرکت خدمات مشاوره ای و رزومه نویسی می گوید: بهتر است که همیشه روی مهارت های فردی در رزومه تاکید کنیم زیرا رزومه نباید خالی از مهارت های فردی باشد حتی اگر تجربه کاری نداریم می توانیم مهارت‌هایمان را بیان کنیم". نانسی. اچ. سگال صاحب و مشاور در موسسه شغلی میگوید فرمت های کاربردی برای کسانی که دائما در حال تعویض شغل هستند مناسب است او به جویندگان کار توصیه می کند که دائما شغلشان را عوض نکنند. زیرا رزومه این افراد باعث می شود کارفرما آنها را به عنوان کارمند نپذیرد زیرا ممکن است به زودی این فرد کارش را ترک کند.


رزومه ترکیبی داشته باشید
رزومه ترکیبی یعنی رزومه شما ترتیب زمانی داشته باشد، کاربردی باشد و روی نقاط قوتتان تاکید کرده و نقاط ضعفتان را کم رنگ کند ویشلو معتقد است که در واقع این هنر شما را می رساند که تمام این عوامل را در رزومه خود بگنجانید  مثل نقاشی کردن؛ برجسته کردن مناطق زیبا و پنهان کردن بقیه مناطق با سایه ها. این فرمت برای مشاغلی در زمینه تجارت، صنعت، پزشکی و تکنولوژی بسیار موثر است و باعث می شود جویندگان کار بیشتر روی عوامل مهمتر تاکید کنند. گالا جکسون میگوید: "رزومه ترکیبی با تاکید روی مهارت هایتان شما را یک شخص حرفه ای معرفی میکند و باعث تاثیر مثبت روی مدیران و کارفرمایان می شود." رزومه ترکیبی حاوی ترتیب زمانی تجربیات شخص از گذشته تا به امروز و مهارت های وی است. مایکل آیکمن میگوید: رزومه باید هم ترتیب زمانی تجربیات افراد را رعایت کند و هم روی مهارت های فردی تاکید داشته باشد. ویکی روتزر می گوید: روزمه ترکیبی باید به اندازه مشخصی طولانی باشد باید دقت کرد تا اطلاعات رزومه بیش از حد تکرار نشود.


رزومه مدرن داشته باشید
رزومه هایی که دارای تصاویر، داستان و گرافیک های متنوع هستند رزومه های مدرن و غیر سنتی محسوب می شوند. رزومه‌هایی که حالت داستانی دارند زندگی کاری را روایت می کنند این درحالی است که رزومه های تعاملی تنها تجربیات فرد را برای کارفرما بیان میکنند. ویشلو میگوید: "رزومه ها علاوه بر نوع کاغذی می توانند در غالب یک فایل ویدئویی باشند. برای مشاغلی که زمینه تکنولوژی دارند می توان از رزومه هایی با زمینه گرافیکی استفاده کرد. میتوانید از برخی از وب سایت به صورت رایگان برای تهیه رزومه استفاده کنید.

 

منبع خبر : بانکی دات آی آر

 • سایت کاریابی karyab.net ارائه دهنده بروزترین اگهی استخدام های کشور، جهت امنیت خاطر و رفاه حال کارجویان گرامی، پیشنهاد می کند که حتما نکات و توصیه های استخدامی این مطلب را از اینجا مطالعه کنند. کارجوی عزیز شما همواره میتوانید آرشیو دسته ای استخدام جدیدترین اخبار استخدامی کشور را از اینجا پیگیری نمایید. سایت کاریاب بزرگترین و قدیمی ترین ناشر آگهی های اخبار ایران استخدام کلیه مشاغل در تمامی شهرهای ایران را ارائه میدهد.

  نیازمندیهای همشهری تهران

  نیازمندهای همشهری کرج

  نیازمندیهای روزنامه خراسان

  دانلود فایل “از آگهی استخدامی تا گزینش و مصاحبه های استخدامی”

  کانال رسمی سایت کاریاب

 • پیشنهاد ویژه برای متقاضیان آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی در سال 1396

  دانلود نمونه سوالات استخدامی دستگاههای اجرایی در سال 1386 ، مرجعی بسیار ارزنده برای آزمون استخدامی پیش روی دستگاههای اجرایی در سال 1396 می باشد که توسط تیم تحریریه سایت کاریاب دات نت تهیه شده است و به تمامی متقاضیان این آزمون پیشنهاد می گردد.

  دانلود فایل

 • پیشنهاد ویژه به متقاضیان آزمون استخدامی وزارت نیرو در سال 1396

  استخدام وزارت نیرو

  دانلود نمونه سوالات استخدامی وزارت نیرو ، مرجعی بسیار ارزنده برای آزمون استخدامی پیش روی این بانک در سال 1396 می باشد که توسط تیم تحریریه سایت کاریاب دات نت تهیه شده است و به تمامی متقاضیان این آزمون پیشنهاد می گردد.

 • از آگهی استخدامی تا گزینش و مصاحبه های استخدامی را قورت بده !

   

  این مجموعه ارزشمند " از آگهی استخدامی تا گزینش و مصاحبه های استخدامی "  شامل :

  • نحوه بررسی آیتم های آگهی های استخدامی
  • آنالیز شرایط و تطبیق محتویات آگهی های استخدامی
  • نحوه نوشتن رزومه کاری جذاب و استاندارد
  • نمونه سوالات آزمونهای استخدامی شرکت های دولتی و خصوصی معتبر و بزرگ (بانکها، سپاه، آموزش و پرورش، ارتش، وزارت نیرو، تامین اجتماعی و ده ها سازمان دیگر )
  • بررسی و آنالیز کامل روند گزینش در استخدامی های دولتی
  • سوالات مصاحبه استخدامی با جواب
  • بررسی و تحلیل سوالات عقدیتی و روانشناسی در گزینش های استخدامی
  • تحلیل و بررسی معاینات پزشکی
  • و ده ها مورد دیگر

  که با مطالعه کامل این کتاب میتوانید با آمادگی کامل همراه با اعتماد بنفس عالی در آزمونها ، مصاحبه ها و مراحل گزینش انواع ارگان های دولتی و خصوصی شرکت کنید.

  دانلود این مجموعه ارزشمند و گرانبها

 • نمونه سئوالات عمومی استخدامی + پاسخ تشریحی

  این بسته شامل اصل دفترچه های آزمونهای برگزار شده توسط سازمان سنجش طی سالهای اخیر به همراه پاسخنامه کاملا تشریحی  میباشد .

  ین بسته نمونه سئوالات عمومی استخدامی برای آزمونهای پیش رو ، شامل موارد زیر میتواند بسیار مفید و کاربردی باشد و شما را با فضای کلی نمونه سئوالات مطرح شده در این آزمون ها آشنا نماید :

  • سومین آزمون فراگیر دستگاههای اجرایی
  • آزمون استخدامی آموزش و پرورش
  • آزمون استخدامی دانشگاههای علوم پزشکی
  • آزمون استخدامی بانک ها و موسسات مالی و غیرمالی
  • آزمون استخدامی تامین اجتماعی
  • آزمون استخدامی وزارت نیرو
  • و سایر آزمون های استخدامی که دارای بخش سئوالات عمومی می باشند

  قطعا با مطالعه این نمونه سئوالات استخدامی ، بسیاری از سئوالات شما در خصوص منبع ، نوع و سطح سئوالات استخدامی مهم که از طریق سازمان سنجش کشور که از این به بعد همه ساله شاهد اجرای آن توسط این سازمان خواهیم بود ، پاسخ داده خواهد شد و می توانید شمایی کلی را در خصوص این آزمون های استخدام داشته باشید. و از طرفی با بررسی این سئوالات میزان تسلط خود را در مباحث مطرح شده ، خواهید سنجید و به طبع آن خود را برای آزمون های پیش رو آماده تر خواهید ساخت.

  دانلود این مجموعه مفید و با ارزش


 • دیدگاه کاربران

  امکانات ویژه برای کارفرماها

  امکانات بسیار خاصی را برای کارفرمایان مهیا کرده ایم که می توانند بهینه تر و سریعتر از هر زمان دیگری به خواسته های خود در بخش جذب کارمند دست پیدا کنند

  مشاهده

  ثبت آگهی استخدامی توسط کارفرما

  کارفرمایان با ثبت آگهی استخدامی خود در سایت و درج شرایط و خصوصیات کامل کارمندان خود در آن ، در هزینه ها و زمان خود صرفه جویی می کنند

  مشاهده

  رزومه کاری

  کارجویان با ثبت کامل رزومه خود و درج سوابق و توانایی های خود در آن ، شانس شان را برای بهتر دیده ترشدن و انتخاب شدن توسط کارفرمایان چند برابر می کنند

  مشاهده

  نمونه سوالات استخدامی

 • از آگهی استخدامی تا گزینش و مصاحبه های استخدامی

  در صورتی که در بررسی و آنالیز کامل روند گزینش در استخدامی های دولتی و خصوصی ، سوالات مصاحبه استخدامی و نحوه پاسخگویی به آنها ، بررسی و تحلیل سوالات عقدیتی و روانشناسی در گزینش های استخدامی دولتی و خصوصی ، تحلیل و بررسی معاینات پزشکی و ده ها مورد دیگر استخدامی درگیر هستید ، به شما پیشنهاد می شود این جزوه را تهیه نمایید
 • دانلود جزوه فوت و فن های استخدام