X
کارفرما کارفرما هستم کارجو کارجو هستم

حاجی بابایی: امسال استخدام نداریم

وضعیت آگهی: غیر فعال
تاریخ انتشار: 1391/09/01
تعداد دیدگاه: بدون دیدگاه
مهلت تماس این آگهی به پایان رسیده است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تا پایان خردادماه برنامه‌ای برای جذب نیروی جدید نداریم، گفت: نیازهای آموزش و پرورش به سمت رشته‌هایی که بر اساس ساماندهی احصاء شده، هدایت می‌شود، اما اولویت جذب نیرو برای رشته‌های فنی است که سال آینده جمع بندی‌های لازم را انجام خواهیم داد.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا حاجی بابایی در حاشیه "همایش امر به معروف و نهی از منکر" که با حضور سردار نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، درباره مجوز استخدام که در جلسه هیات دولت تعیین شده و اینکه آیا آموزش و پرورش امسال استخدام نیرو دارد؟ گفت: استخدام نیرو نداریم و همه کسانی که پیش از این در آزمون آموزش و پرورش شرکت کرده‌اند، تعیین تکلیف و تعدادی نیز استخدام شده‌اند.وی با بیان اینکه مجوز استخدام از قبل هم برای آموزش و پرورش وجود داشته، افزود: پیش از این مجوزهای لازم به استانداری‌ها ابلاغ شده، اما آموزش و پرورش بر اساس نیاز خود به نیروی انسانی برنامه استخدام را در پیش می‌گیرد.

حاجی بابایی ادامه داد: تا پایان خردادماه برنامه‌ای برای جذب نیروی جدید نداریم و نیازهای آموزش و پرورش به سمت رشته‌هایی که بر اساس ساماندهی احصاء شده است هدایت می‌شود و در مورد جذب نیرو در رشته‌های فنی که در اولویت اول است، سال آینده جمع‌بندی‌های لازم را انجام خواهیم داد.

تعیین تکلیفی‌ها در مسیر استخدام قرار دارند
وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه از بین یکهزار تا چهار هزار ظرفیت جدید که برای استخدام از سوی دولت به استانها اعلام شده آیا شامل آموزش و پرورش هم می‌شود؟ پاسخ داد: آموزش و پرورش دستگاه ملی است و اگر تصمیماتی اتخاذ می‌شود، باید در سطح ملی باشد نه استانی.وی در پاسخ به تعیین تکلیف بخشی از نیروهای آموزش و پرورش، حق التدریسی‌ها و نیروهای شرکتی نیز گفت: آموزش و پرورش در حال حاضر نیروی حق التدریسی ندارد و تنها نیروهایی که وجود دارد، تعیین تکلیفی‌ها هستند که در مسیر استخدام قرار دارند و از این پس اگر قرار باشد کسی وارد اموزش و پرورش شود، باید در آزمون شرکت کرده و پذیرفته شود.

حدود ۱۰۰ نفر از پذیرفته شدگان در آخرین آزمون آموزش و پرورش، معلول هستند
حاجی بابایی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه طبق اظهارات سازمان بهزیستی آموزش و پرورش همکاری لازم را برای استخدام معلولان انجام نمی‌دهد، خاطر نشان کرد: فکر می‌کنم تنها دستگاهی که این کار را انجام دهد، آموزش و پرورش است؛ اگر لیست جداگانه‌ای از استخدام معلولان در وزارتخانه‌های دیگر تهیه شود، مشخص می‌شود که میزان جذب این نیروها در آموزش و پرورش چه تعداد است.وی ادامه داد: آموزش و پرورش بر اساس رشته‌های گوناگون آزمون برگزار می‌کند، اما ممکن است رشته افراد مرتبط با نیازهای آموزش و پرورش نباشد که امکان شرکت در آزمون‌ها را ندارند، بنابراین تلاش کردیم عین قانون را اجرا کنیم.

به گفته وزیر آموزش و پرورش، در آخرین آزمو ن این وزارتخانه که برای ۴۰ هزار نفر برگزار شد، حدود ۱۰۰ نفر از پذیرفته شدگان آزمون از بین معلولان بودند.

بعد نگویند فلانی گفت من کاری ندارم /منتظر اعلام نتایج بررسی حادثه اتوبوس راهیان نور هستیم
وی درباره پیگیری آموزش و پرورش در خصوص اتوبوس واژگون شده حامل دانش آموزان راهیان نور نیز گفت: این حادثه پرونده دارد و باید پیگیری شود، لذا بعد نگویند فلانی گفت من کاری ندارم.حاجی بابایی ادامه داد: رییس قوه قضاییه مسئول مشخص کرده و کمیسیون‌های مجلس نیز در جلسات متعدد آن را بررسی کردند و نتایج را باید به مراجع و آنچه را که حقیقت است اعلام کنند ما نیز منتظر هستیم.وی در باره استفاده از جزوه‌ها و کتابهای کمک آموزشی غیراستاندارد نیز تصریح کرد: یک مشکلی است که در طول سالیان گذشته بوجود آمده و برای جلوگیری از این گونه اقدامات شورای عالی آموزش و پرورش قانونی را مصوب کرده است. همچنین سازمان پژوهش موظف شده براساس این قانون رعایت استانداردهای لازم را برای محتوای این کتابها الزامی کند.وی با بیان اینکه آموزش و پرورش به دنبال قطع کار آموزشگاه‌ها نیست، ادامه فعالیت آنها را به همسویی محتوا براساس برنامه‌های تعلیم و تربیت منوط و مشروط کرد.

حاجی بابایی گفت: کتابهای آموزش و پرورش در صدد تفکر محور کردن دانش آموزان است که نمونه این کتب مربوط به پایه ششم ابتدایی است، اگر آموزشگاه‌ها و ناشران در جهت تفکر محوری، کتابهای کمک آموزشی را تدوین و تولید می‌کند، از آنها حمایتمی‌کنیم، اما اگر بدنبال آسان سازی و چهارگزینه‌ای کردن و تعطیل کردن دانش آموزان هستند، این خدمت رسانی و در مسیر تعلیم و تربیت نیست.

استفاده از هر نوع وسیله کمک آموزشی که باعث راحت طلبی دانش آموزان شود، مجاز نیست
وی درباره اینکه معلمان مجاز به استفاده از کتابهای کمک آموزشی برای دانش آموزان هستند، خاطرنشان کرد: هر نوع وسیله کمک آموزشی که دانش آموز را وادار به تفکر و اندیشیدن کند خوب است، اما از هر نوع وسیله کمک آموزشی که دانش آموز را به راحت طلبی و دادن پاسخهای آماده ترغیب کند، مجاز نیست.

حاجی بابایی در باره آموزشگاه‌هایی که با داشتن مجوز به تبلیغ کتابهای کمک آموزش اقدام می‌کنند، گفت: موسساتی که تحت عنوان آموزشگاه مجوز فعالیت دارند، می‌توانند براساس موسسه بودن خود تبلیغ کنند، اما اینکه آیا اقدامات تبلیغی آنها درست است یا خیر؟ موضوعی است که باید نظارت شود.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در آستانه انتخابات عنوان شده برخی از مدارس به عنوان پایگاهی برای تبلیغات انتخاباتی انتخاب می‌شود، آیا آموزش و پرورش برنامه‌ای برای جلوگیری از این اقدام دارد؟ پاسخ داد: یکی از کارهایی که پیش از این در مجلس نیز انجام شد تا آموزش و پرورش از این گردونه خارج شود، سن رای دهندگان بود و قانون کلی این است که دانشگاه‌ها، مدارس، ادارات و مراکز دولتی تحت هیچ شرایطی نباید کاری که بر خلاف قانون و تخلف است را انجام دهند و انتخابات هم یکی از این کارهاست.

 • سایت کاریابی karyab.net ارائه دهنده بروزترین اگهی استخدام های کشور، جهت امنیت خاطر و رفاه حال کارجویان گرامی، پیشنهاد می کند که حتما نکات و توصیه های استخدامی این مطلب را از اینجا مطالعه کنند. کارجوی عزیز شما همواره میتوانید آرشیو دسته ای استخدام جدیدترین اخبار استخدامی کشور را از اینجا پیگیری نمایید. سایت کاریاب بزرگترین و قدیمی ترین ناشر آگهی های اخبار ایران استخدام کلیه مشاغل در تمامی شهرهای ایران را ارائه میدهد.

  نیازمندیهای همشهری تهران

  نیازمندهای همشهری کرج

  نیازمندیهای روزنامه خراسان

  دانلود فایل “از آگهی استخدامی تا گزینش و مصاحبه های استخدامی”

  کانال رسمی سایت کاریاب

 • پیشنهاد ویژه برای متقاضیان آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی در سال 1396

  دانلود نمونه سوالات استخدامی دستگاههای اجرایی در سال 1386 ، مرجعی بسیار ارزنده برای آزمون استخدامی پیش روی دستگاههای اجرایی در سال 1396 می باشد که توسط تیم تحریریه سایت کاریاب دات نت تهیه شده است و به تمامی متقاضیان این آزمون پیشنهاد می گردد.

  دانلود فایل

 • پیشنهاد ویژه به متقاضیان آزمون استخدامی وزارت نیرو در سال 1396

  استخدام وزارت نیرو

  دانلود نمونه سوالات استخدامی وزارت نیرو ، مرجعی بسیار ارزنده برای آزمون استخدامی پیش روی این بانک در سال 1396 می باشد که توسط تیم تحریریه سایت کاریاب دات نت تهیه شده است و به تمامی متقاضیان این آزمون پیشنهاد می گردد.

 • از آگهی استخدامی تا گزینش و مصاحبه های استخدامی را قورت بده !

   

  این مجموعه ارزشمند " از آگهی استخدامی تا گزینش و مصاحبه های استخدامی "  شامل :

  • نحوه بررسی آیتم های آگهی های استخدامی
  • آنالیز شرایط و تطبیق محتویات آگهی های استخدامی
  • نحوه نوشتن رزومه کاری جذاب و استاندارد
  • نمونه سوالات آزمونهای استخدامی شرکت های دولتی و خصوصی معتبر و بزرگ (بانکها، سپاه، آموزش و پرورش، ارتش، وزارت نیرو، تامین اجتماعی و ده ها سازمان دیگر )
  • بررسی و آنالیز کامل روند گزینش در استخدامی های دولتی
  • سوالات مصاحبه استخدامی با جواب
  • بررسی و تحلیل سوالات عقدیتی و روانشناسی در گزینش های استخدامی
  • تحلیل و بررسی معاینات پزشکی
  • و ده ها مورد دیگر

  که با مطالعه کامل این کتاب میتوانید با آمادگی کامل همراه با اعتماد بنفس عالی در آزمونها ، مصاحبه ها و مراحل گزینش انواع ارگان های دولتی و خصوصی شرکت کنید.

  دانلود این مجموعه ارزشمند و گرانبها

 • نمونه سئوالات عمومی استخدامی + پاسخ تشریحی

  این بسته شامل اصل دفترچه های آزمونهای برگزار شده توسط سازمان سنجش طی سالهای اخیر به همراه پاسخنامه کاملا تشریحی  میباشد .

  ین بسته نمونه سئوالات عمومی استخدامی برای آزمونهای پیش رو ، شامل موارد زیر میتواند بسیار مفید و کاربردی باشد و شما را با فضای کلی نمونه سئوالات مطرح شده در این آزمون ها آشنا نماید :

  • سومین آزمون فراگیر دستگاههای اجرایی
  • آزمون استخدامی آموزش و پرورش
  • آزمون استخدامی دانشگاههای علوم پزشکی
  • آزمون استخدامی بانک ها و موسسات مالی و غیرمالی
  • آزمون استخدامی تامین اجتماعی
  • آزمون استخدامی وزارت نیرو
  • و سایر آزمون های استخدامی که دارای بخش سئوالات عمومی می باشند

  قطعا با مطالعه این نمونه سئوالات استخدامی ، بسیاری از سئوالات شما در خصوص منبع ، نوع و سطح سئوالات استخدامی مهم که از طریق سازمان سنجش کشور که از این به بعد همه ساله شاهد اجرای آن توسط این سازمان خواهیم بود ، پاسخ داده خواهد شد و می توانید شمایی کلی را در خصوص این آزمون های استخدام داشته باشید. و از طرفی با بررسی این سئوالات میزان تسلط خود را در مباحث مطرح شده ، خواهید سنجید و به طبع آن خود را برای آزمون های پیش رو آماده تر خواهید ساخت.

  دانلود این مجموعه مفید و با ارزش


  دیدگاه کاربران

  امکانات ویژه برای کارفرماها

  امکانات بسیار خاصی را برای کارفرمایان مهیا کرده ایم که می توانند بهینه تر و سریعتر از هر زمان دیگری به خواسته های خود در بخش جذب کارمند دست پیدا کنند

  مشاهده

  ثبت آگهی استخدام

  کارفرمایان با ثبت آگهی استخدامی خود در سایت و درج شرایط و خصوصیات کامل کارمندان خود در آن ، در هزینه ها و زمان خود صرفه جویی می کنند

  مشاهده

  رزومه کاری

  کارجویان با ثبت کامل رزومه خود و درج سوابق و توانایی های خود در آن ، شانس شان را برای بهتر دیده ترشدن و انتخاب شدن توسط کارفرمایان چند برابر می کنند

  مشاهده

  نمونه سوالات استخدامی

 • از آگهی استخدامی تا گزینش و مصاحبه های استخدامی

  در صورتی که در بررسی و آنالیز کامل روند گزینش در استخدامی های دولتی و خصوصی ، سوالات مصاحبه استخدامی و نحوه پاسخگویی به آنها ، بررسی و تحلیل سوالات عقدیتی و روانشناسی در گزینش های استخدامی دولتی و خصوصی ، تحلیل و بررسی معاینات پزشکی و ده ها مورد دیگر استخدامی درگیر هستید ، به شما پیشنهاد می شود این جزوه را تهیه نمایید
 • دانلود جزوه فوت و فن های استخدام