ما را حمایت کنید
 

آخرین وضعیت استخدام قضات ویژه شوراهای حل اختلاف

تاریخ انتشار: 1391/08/09
تعداد دیدگاه: بدون دیدگاه
وضعیت آگهی:
غیر فعال
مهلت تماس این آگهی به پایان رسیده است.

آخرین وضعیت استخدام قضات ویژه شوراهای حل اختلاف

اسامی قبول شدگان اصلی آزمون  سال 1391 استخدام قضات ویژه شوراهای حل اختلاف اعلام شد.

به گزارش خبرنگار بازار کار، شرکت کنندگان در این آزمون می توانند برای مشاهده اسامی قبول شدگان به سایت معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضائیه به آدرس

:www.amoozeshghanoon.ir   مراجعه کنند . نتایج مصاحبه علمی  پذیرفته شدگان نیز از همین طریق اعلام خواهد شد.

پذیرش تنها 154 نفر در آزمون کتبی

 همانگونه که پیش بینی می شد تعداد پذیرفته شدگان مرحله کتبی آزمون سال 1391 استخدام قضات  ویژه شوراهای حل اختلاف، کمتر از حد نصاب مقرر برای این منظور بود. براساس برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر شده بود در سال جاری 500 قاضی ویژه شوراهای حل اختلاف جذب قوه قضائیه شوند که در این مرحله از فرآیند جذب این قضات تنها 154 نفر به عنوان پذیرفه شده آزمون کتبی معرفی شدند که از بین این افراد تعدادی نیز موفق به طی سایر مراحل جذب شامل

مصاحبه علمی و گزینش نمی شوند و در نهایت تعداد پذیرفته شدگان نهایی بسیار کمتر از تعداد مورد نیاز برای این منظور خواهد بود.

امکان برگزاری آزمون مجدد

همانگونه که اشاره شد پیش بینی می شد که در این مرحله از فرآیند جذب قضات ویژه شورای حل اختلاف تعداد پذیرفته شدگان بسیار کمتر از تعداد مورد نیاز باشد. تماس های تعداد زیادی از شرکت کنندگان در این آزمون دفتر نشریه بازار کار و گلایه این افراد از سخت بودن سوالات آزمون کتبی به خوبی این موضوع را تایید می کرد . امری که رئیس مرکز جذب و آزمون معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضائیه نیز به نوعی پیش بینی آنرا کرده بود، اما سخت بودن سوالات این آزمون را به طور کامل رد کرد.

دکتر علیرضا عالی پناه در همین، ارتباط در نشست خبری اخیر خود که گزارش کامل آن در شماره 725 بازار کار به چاپ رسید، آخرین وضعیت پذیرش قضات ویژه شوراهای حل اختلاف را تشریح کرد.

وی با اعلام اینکه آزمون استخدام قضات ویژه شوراهای حل اختلاف 24 شهریور ماه سال جاری با شرکت 3500 نفر برگزار شد افزود: حد نصاب پذیرش قضات ویژه شوراهای حل اختلاف کسب حداقل 60 درصد نمره آزمون است البته ممکن است در مناطق محروم این حد نصاب کاهش یابد.

عالی پناه اعتراضات در رابطه با سخت بودن سوالات این آزمون را غیر منطقی توصیف کرد و گفت: سوالات به هیچ عنوان سخت نبودند. اگر از متخصصان امر نیز سوال شود نظرشان همین است. به نظر من سوالات در سطح متوسط بودند. اگربا سوالات آزمون های دیگر مثل آزمون کانون وکلا مقایسه شود کاملا این نتیجه حاصل می شود که سوالات سخت نبودند.

وی افزود: قاضی شورای حل اختلاف کم مقامی نیست، ردیف شغلی این افراد مساوی دادیار است و امکان صدور حکم پس از پایان دوره کارآموزی را دارند. حتی در برخی مواقع کارشان سخت تر از دادیار است. بنابراین منطقی است که ما یک سخت گیری معقولی داشته باشیم.

این مقام مسئول در معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضائیه تصریح کرد: برای قوه قضائیه کیفیت نیروها از اهمیت بسیاری برخوردار است و هر چه هم که در این راستا هزینه شود،ارزشش را دارد. اگر در آزمون قضاوت ویژه شوراهای حل اختلاف، 5 نفر هم بیشتر حد نصاب را کسب نکنند ما هرگز کیفیت را فدای کمیت نمی کنیم و از راهکارهای دیگری برای جبران این مسئله استفاده می کنیم.

وی افزود: ممکن است آزمون دیگری در این بخش با استانداردهای دیگری از نظر تعداد شرکت کنندگان برگزار شود و یا از گزینش شدگان آزمون عمومی به آن بخش بفرستیم. عالی پناه خاطر نشان : در رابطه با بحث بومی گزینی و درصد پذیرش خانم ها و آقایان در آزمون قضات  ویژه شوراهای حل اختلاف هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده ایم. این مسئله  به نیاز سنجی ارتباط دارد که در حال بررسی است. در این زمینه فرمول های مختلفی مطرح است.

مرکز جذب معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضائیه خبر داد

برگزاری آزمون قضات 1391 در 25 آبان ماه

آزمون ورودی جذب عمومی داوطلبان تصدی منصب فضا سال 1391 در 25 آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا بنا به اعلام مرکز جذب و آزمون معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضائیه ،آزمون ورودی جذب عمومی داوطلبان تصدی منصب قضا سال 1391 در 25 آبان ماه سال جاری در تهران و تعدادی از مراکز استان ها برگزار خواهد شد.

زمان اعلام نتایج اولیه و اسامی دعوت شدگان به مصاحبه هم هفته اول دی ماه 1391 معین شده است.

 

منبع : روزنامه بازار کار مورخه 6 آبان 1391

مهلت تماس این آگهی به پایان رسیده است.

دیدگاه کاربران