X
کارفرما کارفرما هستم کارجو کارجو هستم

آخرین وضعیت استخدام قضات ویژه شوراهای حل اختلاف

وضعیت آگهی: غیر فعال
تاریخ انتشار: 1391/08/09
تعداد دیدگاه: بدون دیدگاه
مهلت تماس این آگهی به پایان رسیده است.

آخرین وضعیت استخدام قضات ویژه شوراهای حل اختلاف

اسامی قبول شدگان اصلی آزمون  سال 1391 استخدام قضات ویژه شوراهای حل اختلاف اعلام شد.

به گزارش خبرنگار بازار کار، شرکت کنندگان در این آزمون می توانند برای مشاهده اسامی قبول شدگان به سایت معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضائیه به آدرس

:www.amoozeshghanoon.ir   مراجعه کنند . نتایج مصاحبه علمی  پذیرفته شدگان نیز از همین طریق اعلام خواهد شد.

پذیرش تنها 154 نفر در آزمون کتبی

 همانگونه که پیش بینی می شد تعداد پذیرفته شدگان مرحله کتبی آزمون سال 1391 استخدام قضات  ویژه شوراهای حل اختلاف، کمتر از حد نصاب مقرر برای این منظور بود. براساس برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر شده بود در سال جاری 500 قاضی ویژه شوراهای حل اختلاف جذب قوه قضائیه شوند که در این مرحله از فرآیند جذب این قضات تنها 154 نفر به عنوان پذیرفه شده آزمون کتبی معرفی شدند که از بین این افراد تعدادی نیز موفق به طی سایر مراحل جذب شامل

مصاحبه علمی و گزینش نمی شوند و در نهایت تعداد پذیرفته شدگان نهایی بسیار کمتر از تعداد مورد نیاز برای این منظور خواهد بود.

امکان برگزاری آزمون مجدد

همانگونه که اشاره شد پیش بینی می شد که در این مرحله از فرآیند جذب قضات ویژه شورای حل اختلاف تعداد پذیرفته شدگان بسیار کمتر از تعداد مورد نیاز باشد. تماس های تعداد زیادی از شرکت کنندگان در این آزمون دفتر نشریه بازار کار و گلایه این افراد از سخت بودن سوالات آزمون کتبی به خوبی این موضوع را تایید می کرد . امری که رئیس مرکز جذب و آزمون معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضائیه نیز به نوعی پیش بینی آنرا کرده بود، اما سخت بودن سوالات این آزمون را به طور کامل رد کرد.

دکتر علیرضا عالی پناه در همین، ارتباط در نشست خبری اخیر خود که گزارش کامل آن در شماره 725 بازار کار به چاپ رسید، آخرین وضعیت پذیرش قضات ویژه شوراهای حل اختلاف را تشریح کرد.

وی با اعلام اینکه آزمون استخدام قضات ویژه شوراهای حل اختلاف 24 شهریور ماه سال جاری با شرکت 3500 نفر برگزار شد افزود: حد نصاب پذیرش قضات ویژه شوراهای حل اختلاف کسب حداقل 60 درصد نمره آزمون است البته ممکن است در مناطق محروم این حد نصاب کاهش یابد.

عالی پناه اعتراضات در رابطه با سخت بودن سوالات این آزمون را غیر منطقی توصیف کرد و گفت: سوالات به هیچ عنوان سخت نبودند. اگر از متخصصان امر نیز سوال شود نظرشان همین است. به نظر من سوالات در سطح متوسط بودند. اگربا سوالات آزمون های دیگر مثل آزمون کانون وکلا مقایسه شود کاملا این نتیجه حاصل می شود که سوالات سخت نبودند.

وی افزود: قاضی شورای حل اختلاف کم مقامی نیست، ردیف شغلی این افراد مساوی دادیار است و امکان صدور حکم پس از پایان دوره کارآموزی را دارند. حتی در برخی مواقع کارشان سخت تر از دادیار است. بنابراین منطقی است که ما یک سخت گیری معقولی داشته باشیم.

این مقام مسئول در معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضائیه تصریح کرد: برای قوه قضائیه کیفیت نیروها از اهمیت بسیاری برخوردار است و هر چه هم که در این راستا هزینه شود،ارزشش را دارد. اگر در آزمون قضاوت ویژه شوراهای حل اختلاف، 5 نفر هم بیشتر حد نصاب را کسب نکنند ما هرگز کیفیت را فدای کمیت نمی کنیم و از راهکارهای دیگری برای جبران این مسئله استفاده می کنیم.

وی افزود: ممکن است آزمون دیگری در این بخش با استانداردهای دیگری از نظر تعداد شرکت کنندگان برگزار شود و یا از گزینش شدگان آزمون عمومی به آن بخش بفرستیم. عالی پناه خاطر نشان : در رابطه با بحث بومی گزینی و درصد پذیرش خانم ها و آقایان در آزمون قضات  ویژه شوراهای حل اختلاف هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده ایم. این مسئله  به نیاز سنجی ارتباط دارد که در حال بررسی است. در این زمینه فرمول های مختلفی مطرح است.

مرکز جذب معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضائیه خبر داد

برگزاری آزمون قضات 1391 در 25 آبان ماه

آزمون ورودی جذب عمومی داوطلبان تصدی منصب فضا سال 1391 در 25 آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا بنا به اعلام مرکز جذب و آزمون معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضائیه ،آزمون ورودی جذب عمومی داوطلبان تصدی منصب قضا سال 1391 در 25 آبان ماه سال جاری در تهران و تعدادی از مراکز استان ها برگزار خواهد شد.

زمان اعلام نتایج اولیه و اسامی دعوت شدگان به مصاحبه هم هفته اول دی ماه 1391 معین شده است.

 

منبع : روزنامه بازار کار مورخه 6 آبان 1391

 • سایت کاریابی karyab.net ارائه دهنده بروزترین اگهی استخدام های کشور، جهت امنیت خاطر و رفاه حال کارجویان گرامی، پیشنهاد می کند که حتما نکات و توصیه های استخدامی این مطلب را از اینجا مطالعه کنند. کارجوی عزیز شما همواره میتوانید آرشیو دسته ای استخدام جدیدترین اخبار استخدامی کشور را از اینجا پیگیری نمایید. سایت کاریاب بزرگترین و قدیمی ترین ناشر آگهی های اخبار ایران استخدام کلیه مشاغل در تمامی شهرهای ایران را ارائه میدهد.

  نیازمندیهای همشهری تهران

  نیازمندهای همشهری کرج

  نیازمندیهای روزنامه خراسان

  دانلود فایل “از آگهی استخدامی تا گزینش و مصاحبه های استخدامی”

  کانال رسمی سایت کاریاب

 • پیشنهاد ویژه برای متقاضیان آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی در سال 1396

  دانلود نمونه سوالات استخدامی دستگاههای اجرایی در سال 1386 ، مرجعی بسیار ارزنده برای آزمون استخدامی پیش روی دستگاههای اجرایی در سال 1396 می باشد که توسط تیم تحریریه سایت کاریاب دات نت تهیه شده است و به تمامی متقاضیان این آزمون پیشنهاد می گردد.

  دانلود فایل

 • پیشنهاد ویژه به متقاضیان آزمون استخدامی وزارت نیرو در سال 1396

  استخدام وزارت نیرو

  دانلود نمونه سوالات استخدامی وزارت نیرو ، مرجعی بسیار ارزنده برای آزمون استخدامی پیش روی این بانک در سال 1396 می باشد که توسط تیم تحریریه سایت کاریاب دات نت تهیه شده است و به تمامی متقاضیان این آزمون پیشنهاد می گردد.

 • از آگهی استخدامی تا گزینش و مصاحبه های استخدامی را قورت بده !

   

  این مجموعه ارزشمند " از آگهی استخدامی تا گزینش و مصاحبه های استخدامی "  شامل :

  • نحوه بررسی آیتم های آگهی های استخدامی
  • آنالیز شرایط و تطبیق محتویات آگهی های استخدامی
  • نحوه نوشتن رزومه کاری جذاب و استاندارد
  • نمونه سوالات آزمونهای استخدامی شرکت های دولتی و خصوصی معتبر و بزرگ (بانکها، سپاه، آموزش و پرورش، ارتش، وزارت نیرو، تامین اجتماعی و ده ها سازمان دیگر )
  • بررسی و آنالیز کامل روند گزینش در استخدامی های دولتی
  • سوالات مصاحبه استخدامی با جواب
  • بررسی و تحلیل سوالات عقدیتی و روانشناسی در گزینش های استخدامی
  • تحلیل و بررسی معاینات پزشکی
  • و ده ها مورد دیگر

  که با مطالعه کامل این کتاب میتوانید با آمادگی کامل همراه با اعتماد بنفس عالی در آزمونها ، مصاحبه ها و مراحل گزینش انواع ارگان های دولتی و خصوصی شرکت کنید.

  دانلود این مجموعه ارزشمند و گرانبها

 • نمونه سئوالات عمومی استخدامی + پاسخ تشریحی

  این بسته شامل اصل دفترچه های آزمونهای برگزار شده توسط سازمان سنجش طی سالهای اخیر به همراه پاسخنامه کاملا تشریحی  میباشد .

  ین بسته نمونه سئوالات عمومی استخدامی برای آزمونهای پیش رو ، شامل موارد زیر میتواند بسیار مفید و کاربردی باشد و شما را با فضای کلی نمونه سئوالات مطرح شده در این آزمون ها آشنا نماید :

  • سومین آزمون فراگیر دستگاههای اجرایی
  • آزمون استخدامی آموزش و پرورش
  • آزمون استخدامی دانشگاههای علوم پزشکی
  • آزمون استخدامی بانک ها و موسسات مالی و غیرمالی
  • آزمون استخدامی تامین اجتماعی
  • آزمون استخدامی وزارت نیرو
  • و سایر آزمون های استخدامی که دارای بخش سئوالات عمومی می باشند

  قطعا با مطالعه این نمونه سئوالات استخدامی ، بسیاری از سئوالات شما در خصوص منبع ، نوع و سطح سئوالات استخدامی مهم که از طریق سازمان سنجش کشور که از این به بعد همه ساله شاهد اجرای آن توسط این سازمان خواهیم بود ، پاسخ داده خواهد شد و می توانید شمایی کلی را در خصوص این آزمون های استخدام داشته باشید. و از طرفی با بررسی این سئوالات میزان تسلط خود را در مباحث مطرح شده ، خواهید سنجید و به طبع آن خود را برای آزمون های پیش رو آماده تر خواهید ساخت.

  دانلود این مجموعه مفید و با ارزش


  دیدگاه کاربران

  امکانات ویژه برای کارفرماها

  امکانات بسیار خاصی را برای کارفرمایان مهیا کرده ایم که می توانند بهینه تر و سریعتر از هر زمان دیگری به خواسته های خود در بخش جذب کارمند دست پیدا کنند

  مشاهده

  ثبت آگهی استخدام

  کارفرمایان با ثبت آگهی استخدامی خود در سایت و درج شرایط و خصوصیات کامل کارمندان خود در آن ، در هزینه ها و زمان خود صرفه جویی می کنند

  مشاهده

  رزومه کاری

  کارجویان با ثبت کامل رزومه خود و درج سوابق و توانایی های خود در آن ، شانس شان را برای بهتر دیده ترشدن و انتخاب شدن توسط کارفرمایان چند برابر می کنند

  مشاهده

  نمونه سوالات استخدامی

 • از آگهی استخدامی تا گزینش و مصاحبه های استخدامی

  در صورتی که در بررسی و آنالیز کامل روند گزینش در استخدامی های دولتی و خصوصی ، سوالات مصاحبه استخدامی و نحوه پاسخگویی به آنها ، بررسی و تحلیل سوالات عقدیتی و روانشناسی در گزینش های استخدامی دولتی و خصوصی ، تحلیل و بررسی معاینات پزشکی و ده ها مورد دیگر استخدامی درگیر هستید ، به شما پیشنهاد می شود این جزوه را تهیه نمایید
 • دانلود جزوه فوت و فن های استخدام