X
کارفرما کارفرما هستم کارجو کارجو هستم

چجوری یه کسب و کار موفق راه بندازیم؟

چجوری یه کسب و کار موفق راه بندازیم؟

enrtepreuner

برای به راه انداختن یه کسب و کار جدید باید حسابی تلاش کنی و بدونی که موفقیت تضمینی نیست و این راه پستی و بلندی‌‌های زیادی داره. در طول سالهای اول سختی کار بیشتره و ممکنه بیشترش ضرر و زیان باشه، اما اگر بتونی این مرحله رو به خوبی پشت سر بذاری آینده‌ی بهتری در انتظارت خواهد بود؛ چون اکثر کسب و کار های کوچیک همون اولش شکست میخورن و کلاً جمع میشن.

یه سری نکات هست که اگه در نظر داشته باشی میتونی کار موفقی رو شروع کنی.

اهدافت رو مشخص کن

هدف اصلی کسب و کار خودت رو مشخص کن و بدون که دقیقاً میخوای چیکار کنی. بشین و به اهدافت به دقت فکر کن و ببین که آیا با توجه به شرایط و زمانی که داری این اهداف دست‌یافتنی هستن یا نه. حتماً اهداف و برنامه‌هات رو با همکارت و یا شریکت درمیون بذار و در مورد مسائل مختلف باهاش مشورت کن.

یادت نره پول حرف اول رو میزنه!

نبود پول باعث شکست اکثر مشاغل کوچیک میشه، پس یادت باشه که همیشه به جریانهای نقدیت توجه کنی و دخل و خرجت رو با هم هماهنگ کنی. حداقل برای ۱۲ ماه آینده میزان پولهای موجود و پولهایی که قراره خرج بشه رو حساب کن تا مطمئن شی که دچار کمبودی نخواهی شد. همیشه پول اجاره و آب و برق و تلفن و غیره رو از قبل کنار بذار و به موقع پرداخت کن. همیشه خودت رو برای مقابله با کمبود پول و مشکلات مالی انتخاب کن.

شریکت رو با دقت انتخاب کن

انتخاب همکار و همراه برای موفقیت شرط خیلی مهمیه. اگر شخصی رو انتخاب کنی که باهاش از قبل آشنایی داری خیلی راحتتر میتونی کار رو شروع کنی و بهش اعتماد کنی. اگر با یه دوست و یا اعضای خانواده میخوای کار کنی قبل از اینکه کار رو شروع کنی اینو بدون که کار و شراکت مشکلات خاص خودش رو داره و در صورت شکست خوردن توی کار، ممکنه رابطه‌ی دوستی و یا خانوادگیت تحت تأثیر قرار بگیره و یا حتی به خطر بیوفته؛ پس به همه‌ی جنبه‌‌های شراکت خوب فکر کن. از همون ابتدا میزان سود و زیان و سهم و همه‌چیز رو با شریکت مشخص کن.

بازار کسب و کار خودت رو بشناس

باید در مورد میزان عرضه و تقاضای کالایی که میخوای روش سرمایه‌گذاری کنی و در کل وضعیتش توی بازار به خوبی خبر داشته باشی. باید رقبای خودت رو به خوبی شناسایی کنی و سعی کنی که خدمات بهتری نسبت به اونها ارائه بدی تا متفاوت باشی و همه رو به طرف خودت جذب کنی.

هروقت نیاز داشتی با دیگران مشورت کن

هر کاری رو باید به کاردان سپرد. اگر جایی از کار دچار مشکل شدی باید بری سراغ کسی که توی اون زمینه تخصص داره و میتونه به راحتی کار رو راه بندازه، نباید کلی وقت تلف کنی و آخرش به این نتیجه برسی!  هیچوقت هم از کمک خواستن نترس و با اعضای خانواده و دوستان هم همیشه مشورت کن و از ایده‌های جدید استفاده کن تا کارت رونق بیشتری بگیره.

دیدگاه کاربران

اخبار استخدامی

مشاهده همه

امکانات ویژه برای کارفرماها

امکانات بسیار خاصی را برای کارفرمایان مهیا کرده ایم که می توانند بهینه تر و سریعتر از هر زمان دیگری به خواسته های خود در بخش جذب کارمند دست پیدا کنند

مشاهده

ثبت آگهی استخدامی توسط کارفرما

کارفرمایان با ثبت آگهی استخدامی خود در سایت و درج شرایط و خصوصیات کامل کارمندان خود در آن ، در هزینه ها و زمان خود صرفه جویی می کنند

مشاهده

رزومه کاری

کارجویان با ثبت کامل رزومه خود و درج سوابق و توانایی های خود در آن ، شانس شان را برای بهتر دیده ترشدن و انتخاب شدن توسط کارفرمایان چند برابر می کنند

مشاهده

نمونه سوالات استخدامی

  • از آگهی استخدامی تا گزینش و مصاحبه های استخدامی

    در صورتی که در بررسی و آنالیز کامل روند گزینش در استخدامی های دولتی و خصوصی ، سوالات مصاحبه استخدامی و نحوه پاسخگویی به آنها ، بررسی و تحلیل سوالات عقدیتی و روانشناسی در گزینش های استخدامی دولتی و خصوصی ، تحلیل و بررسی معاینات پزشکی و ده ها مورد دیگر استخدامی درگیر هستید ، به شما پیشنهاد می شود این جزوه را تهیه نمایید
  • دانلود جزوه فوت و فن های استخدام
  • بازارکار