X
کارفرما ثبت آگهی استخدام کارجو ثبت رزومه کاری

پیدا کردن شغل رویایی در ۶ چشم بهم زدن!

پیدا کردن شغل رویایی در ۶ چشم بهم زدن!

Get-That-Dream-Job

مشغول به کاری؟ شغلتو دوست داری؟ انتخاب‌های دیگه‌ای داشتی؟ یه شغل هیجان انگیز و خاص دوست داری؟ دنبال راهی برای پیدا کردن شغل رویایی هستی؟

الکساندر لویت اخیرا برای نوشتن کتاب “چگونگی دستیابی به رویایتان” با حدود ۱۰۰ نفر از افراد مختلف اعم از طراح داخلی و روزنامه نگار و دانشمند و… مصاحبه کرد و از آنها راجع به شغل رویایشان پرسید. همه این افراد یک مورد مشترک داشتند که میشه اسمش رو “سماجت” گذاشت. به همان اندازه که شغل رویایی ممکنه دست نیافتنی به نظر برسه، همون قدر هم امکانش هست که با تلاش و مقاومت بشه بدستش آورد. برای پیدا کردن شغل رویایی آماده ای؟ با این ۶‌‌‌ نکته با کمترین زحمت میتونی رویاتو پیدا کنی!

خودتو دریاب!

برای شناختن خودت و توانایی‌هات وقت بذار. مشاغل و صنایعی رو که به دردت میخوره دنبال کن. از مطالب و مصاحبه‌های اینترنتی غافل نشو، دوره‌های حرفه ای رو بگذرون و به دنبال شرکت هایی باش که با رشته تحصیلیت ارتباط دارن.

تجربه نداری! اشکال نداره عقب نکش.

وقتی میخوای رزومت رو بنویسی هرچی توانایی و استعداد داری و میتونی باهاشون کار کنی روبیار روی کاغذ! در مورد اینکه میتونی مسئولیتشونو توی کار قبول کنی یا نه خوب فکر کن. مثلا داشتن توانایی مدیریت پروژه‌ها، روابط خوب با مشتریان، فناوری اطلاعات و خرید و فروش میتونه تو خیلی از شغل‌ها به کارت بیاد و کمکت کنه.

سخت نگیر، آروم آروم حرکت کن.

الان که مشغول کاری، آخر هفته‌ها تو دوره‌های کاراموزی یا کارگاهی و یا دوره‌های آموزشی مربوط به شغل رویاییت شرکت کن. میشه گفت تنها راه برای اینکه بفهمی به چه چیزی واقعا علاقه داری اینه که بری سراغش، کمی ریسک هم بد نیست البته تا وقتی بتونی از پسش بر بیای.

کوچکترین پیشرفت هم دست کم نگیر.

وقتی حرف از پیدا کردن شغل رویایی یه میون میاد، حتی افراد با اعتماد به نفس هم ممکنه به خاطر ترس از شکست و یا گرفتن تصمیم بد توی همون کار کسل کنندشون بمونن. اگه به دنبال کاری که به دردت میخوره هستی، اینو بدون که بدترین دشمنت تنبلیه. پاشو حرکتی کن، تو اینترنت مطالبو سرچ کن، تو همایش‌های مختلف شرکت کن، دنبال کارایی برو که تو رو به شغل رویاییت نزدیکتر میکنه.

وقت تلف نکن!

نذار وقت بگذره، کاری که توش استعداد داری رو پیدا کن. تا وقتی که هیچ بار مالی و مسئولیت خانواده و اینجور چیزها به گردنت نیافتاده و هنوز توی شغل فعلیت جا نیافتادی، خودتو بشناس و رویاتو کشف کن. ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه است. مردم این نسل دنیای سنتی رو فراموش کردن و اون رو به دنیایی پر از شغلای جدید و متنوع تبدیل کردن.

لطفاً خیال‌بافی نکن!

حتی اگه انقدر خوش شانسی که الان تو شغل رویاییمشغول به کاری، یادت نره که هیچ موقعیتی بی نقص نمیشه. هر شغلی بالا و پایین داره، جنبه‌هایی که دوست داری و جنبه‌هایی که ازش متنفری! حتما شنیدی که مادرا میگن نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود. پس فکر نکن شغل رویایی یعنی شغل بی دردسر و راحت. ممکنه روزایی پیش بیاد که نخوای حتی از رختخواب پاشی، اما باید روزایی رو پیدا کنی که از شدت ذوق و علاقه به کار سر از پا نشناسی و ندونی که چجوری رسیدی سر کار!

دیدگاه کاربران

اخبار استخدامی

مشاهده همه


امکانات ویژه برای کارفرماها

امکانات بسیار خاصی را برای کارفرمایان مهیا کرده ایم که می توانند بهینه تر و سریعتر از هر زمان دیگری به خواسته های خود در بخش جذب کارمند دست پیدا کنند

مشاهده

خدمات کارفرمایان

کارفرمایان با درج آگهی خود در سایت و درج شرایط و خصوصیات کامل کارمندان خود در آن ، در هزینه ها و زمان خود صرفه جویی می کنند

مشاهده

رزومه کاری

کارجویان با ثبت کامل رزومه خود و درج سوابق و توانایی های خود در آن ، شانس شان را برای بهتر دیده ترشدن و انتخاب شدن توسط کارفرمایان چند برابر می کنند

مشاهده

نمونه سوالات استخدامی

  • از آگهی استخدامی تا گزینش و مصاحبه های استخدامی

    در صورتی که در بررسی و آنالیز کامل روند گزینش در استخدامی های دولتی و خصوصی ، سوالات مصاحبه استخدامی و نحوه پاسخگویی به آنها ، بررسی و تحلیل سوالات عقدیتی و روانشناسی در گزینش های استخدامی دولتی و خصوصی ، تحلیل و بررسی معاینات پزشکی و ده ها مورد دیگر استخدامی درگیر هستید ، به شما پیشنهاد می شود این جزوه را تهیه نمایید
  • دانلود جزوه فوت و فن های استخدام
  • بازارکار